Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Crenicichla regani
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Boskie ryby ŁukaszSmile Gratuluję.

Marta
To jest pewnie ta sama forma (Rio Negro), którą ja miałem, ale moja samica nie miała tak wyraźnego czerwonego paska na p. grzbietowej. Karm je wodzieniem i ochotką, to zaraz podejdą do tarła Smile
No to czekamy na jakieś fajne fotki, a nie takie brzydkie, jakie Piotrek im zrobił Tongue
Samica jest grubiutka, nie wiem czy nie ma już w sobie ikry. Wątpię by to było żarełko, bo jeszcze nie dostały jeść u mnie. Podniosłem temperaturę do 28*C z racji obecności uszkodzeń końcówek płetw u samicy oraz obtarcia pyska u samca- nabawiły się tego w transporcie.
Ryby ogólnie należą do typu ryb, które przez cały dzień nie ruszają się z miejsca. Jak samiec wpłynął w dziurę dziś rano, to nie widziałem by do tej pory ją opuszczał. Big Grin

Zastanawiam się nad karmieniem- kryll drobny i lasonogi powinny być chyba ok? Piotrek karmił ochotką, ale ja nie mam zamiaru podtruwać moich ryb. Wink
Jeszcze się nie oswoiły, jak zaczną się zalecać to w akwarium wszystko zacznie fruwać.
Jajkami się jeszcze całkiem nie wypełniła. Przed tarłem dół brzucha robi się żółtawy, a sam brzuch czyni rybę nieco nieforemną, nie pasuje do wydłużonego kształtu szczupaka ;-)

Żarcie dobre, ja bym jeszcze spróbował podawać żywego wodzienia. Ochotka nie jest zła, no w każdym razie moje tak uważały, bo na początku polowały tylko na nią.
Potwierdzam. Widziałeś jakiego ja miałem samca. On się niczego nie bał i spokojnie pływał sobie po akwarium, stawiając się do skalarów i ogólnie wszystkiego Tongue
A wrzucę jeszcze dwie moje kiepawe ( Tongue ) fotografie tych ryb.

Na pierwszym samica tuż przed tarłem, zauważalny jest dużych brzuch o żółtawym zabarwieniu na spodzie (ikra prześwituje przez skórę?). W tle samiec z charakterystycznym "podkolorowanym" okiem, które prezentuje w czasie zalotów.
[attachment=2337]

Na drugim rewelacyjny widok - wściekła samica tuż po wyprowadzeniu młodych:
[attachment=2336]
Świetny gatunek Smile Swoją drogą ciekawe są ścieżki ewolucji, że wiele grup pielęgnic ma swoje "dwarfy". Fajnie byłoby zrobić takie zestawienie wszystkich takich gatunków/form z danych rodzajów. Czy pośród Creni są jeszcze inne podobnej wielkości dostępne gatunki?
Bywają z rzadka dostępne: C. notophthalmus, C. sp. aff. notophthalmus 'Orinoco', (ten drugi znany też jako C. sp. 'Orinoco Dwarf"). Poza tymi i regani małe gatunki są praktycznie niedostępne, bo większość z nich mieszka na terytorium Brazylii, a wiadomo jak z wywozem ryb z tego kraju, a zwłaszcza takich gatunków, które żyją w rzekach objętych programem budowy tam.
Należy jeszcze pamiętać o Teleocichla - małych (6-18cm, w zależności od gatunku) przydennych kuzynach Crenicichla.
No, moje cholery jeszcze się nie oswoiły, ale już zmieniają kryjówkę z 2-3 razy dziennie. Smile
Będę im musiał jakieś towarzystwo dorzucić to może się ośmielą. Smile
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28