Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35
Moje cudo techniki Smile Hehehe.
Widzę przekombinowanie, które może wyjść na "złe". Wink Wlewkę z armaty torfowej daj po filtracji biologiczne, tak samo bym z wlewką RO zrobił.
Zbędne jest puszczanie obiegu wody z hydroponiki do filtracji biologicznej- do bakterii powinna iść jak największa koncentracja(czyli taka jak w zbiorniku) związków. A nie rozcieńczana wodą z RO i z hydro.

A koncentrat z torfianki zadba o mocną zadyszkę bakterii przez długi czas. Wink
To będzie trudne, musiałbym zrobić jakieś obejście. Ale nie niemożliwe. Po ostatnich pomiarach torfianki idzie 0,65 l/h. Nawet taka ilość może zaszkodzić równowadze ? RO jest uruchamiane tylko do podmianki.

Oprócz przewodności i NO3 parametry są ok.
A to nie jest el.atomowa? 
Ruki- z RO i armaty to są minimalne ilości w stosunku do całości odpływu z akwa.
Odpowietrzanie torfianki?
Elektrownia atomowa, hmmm .......... niech i tak będzie.

Nie, przelew.
Szkoda się pozbywać „miodu” z torfianki na filtrach i hydroponice, lepiej to puścić bezpośrednio do akwarium. Tym bardziej, że są to małe ilości wody i rurki pewnie są cienkie (łatwe do ułożenia). 
Nie sądzę bym coś tracił , pH 5,5 twardości niemierzalne, NO2 = 0, NO3 = 0, NH3 = 0, NH4 = 0. Mam tylko problem z przewodnoscia ( pracuje nad tym Smile ) i NO3. To ostatnie jest zerowe wiec brak papu dla roślin, pewnie dlatego tak kiepsko rosną. Z parametrów wnioskuje ze torfianka nie szkodzi bakteriom w sumpie. 

Ale od poczatku, wyjasnimy zasadę działania tego systemu.Jak widzę troszkę niejasne to jest. Wiec tak pompa przesyła ok 80 % wody z sumpa do akwa, reszta ląduje w hydro z hydro ok 90 % wody wpada do akwa reszta idzie do armaty. Z armaty wpada niewielka ilość do sumpa ( nie do hydro).

Dlaczego do sumpa ??? Proszę popatrzeć na zdjęcia. Dno akwa oraz dno armaty są w jednej linii. Niestety inaczej nie będzie. Czemu ???  Bo nie pozwala na to grawitacja. Ten system był testowany w kilku wersjach, i ta opcja jest najlepsza.

Nie jest on jeszcze wersją finalną, jest jeszcze troszkę roboty.  Na wlocie do armaty chce zamontować elektro zawór. Podlacze go do komputerka pH. Zamiast CO2. Przetestujemy i zobaczymy jak będzie się spisywalo. Druga sprawa to przewodność, jest kilka pomysłów. Pewnie głupich, zobaczymy, przetestujemy. Sprawdzony. I na końcu automatyczna podmianka. 

To tyle panowie Smile Głupie czy nie, dziwne, chore czy inaczej to zwać. Mnie osobiście to rybka. Najważniejsze ze działa i spełnia me oczekiwania. I o to mi biegało. Jednak najcenniejsze jest to ze robię to wspólnie z mymi dzieciakami Smile Póki im to sprawia frajde będę budował Atomówki, masowo, ku ich uciesze Smile

Pozdrawiam Smile 
Jendruś, tu nikt grawitacji nie neguje. Chodzi tylko o chemię, a konkretnie o to, że garbniki uzyskane z torfu będą dość skutecznie likwidowane w biologii sumpa. Czyli w sumpie tracisz to, co najcenniejsze z armaty wychodzi. Dlatego propozycja była, abyś letko zmodernizował atomówkę przedłużając jej wylot za sumpa, do komory pompy ładującej akwa Smile Wsio.
Wszystko jest możliwe, będzie troszkę gimnastyki, hmmm, dobra, damy rade.


Trapi mnie jednak jedno pytanko, parametry wody podalem wyżej. Kolorek boski. Czy przeniesienie wylotu armatki poprawi cos ? Wiec co trace bo troszkę nie czaje. A ze czajenie ciężko mi idzie proszę o jaśniejszego przedstawienia tego zagadnienia.

Można ? 

Smile
No NO3 od tego nie przybędzie... Musisz dokarmiać roślinki makro.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35