• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Najfajniejsza pielęgnica

#1
Temat trochę durnowaty, ale doszły do mnie pewne głosy niezadowolenia z powodu małej ilości nowych postów na forum w ostatnim czasie Wink Więc trochę pospamujmy Tongue

Wpisujcie swoje ulubione pielęgnice, może to być nieosiągalna sfera marzeń, może to być ryba, którą chcielibyście mieć w tej chwili, a może którą macie obecnie i podbiła wasze serce. Uzasadnienie mile widziane, jak również wszelkie burzliwe dyskusje typu o wyższości pielęgnicy x nad pielęgnicą y Wink

Tak dla rozrywki Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Mój samiec Apistogramma barlowi. Big Grin Mało która ryba ma takie parcie na szkło, pręży się do wszystkiego. Smile A dodatkowo podgryza palce. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Z tych co miałem to nie do pobicia jest para P. taeniatus Wouri. Piękne aktywne ryby, trudno je nazwać pielęgniczkami, bo były potężne. Natomiast z tych co chciałbym mieć... albo ryba z mojej rangi, albo Hoplarchus psittacus - prawdziwa pielęgnica papuzia. Pierwszy dlatego, że to bardzo trudna nie tylko w rozmnożeniu ale i utrzymaniu nietypowa pielęgnica z CA, a Hoplarchusy, hmmm te mszysto-zielone moro w połączeniu z czerwonymi oczyskami od dawna robi na mnie wrażenie. Big Grin Się rozmarzyłem, jak zwykle Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Zdecydowanie pielęgnica zebra. Mam sentyment do tej ryby, co wydalem jedna parke, tesknilem i ... kupowalem kolejna parke Big Grin
Mialem parke pasiakow, parke ksantorycznej odmiany i teraz mam dobrana parke - Samiec pasiak, samica ksantoryczna.

A Jezeli chodzi o marzenia, to mysle, ze najfajniejsza nieosiagalna przeze mnie pielegnica to Vieja Argentea
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Pielęgnica Sajica. Może nie jest piękna, ale zmiana barw u tych ryb jest zdumiewająca. Przynajmniej u mnie codziennie o innych porach są inne - raz jasne ubarwienie potem ciemne, za chwilę więcej żółtego, brązowego itd ... Po prostu super ryby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(26-05-2011, 22:04 PM)Ruki napisał(a): Mój samiec Apistogramma barlowi. Big Grin Mało która ryba ma takie parcie na szkło, pręży się do wszystkiego. Smile A dodatkowo podgryza palce. Smile

Dopiero teraz zajrzałem do tematu Smile
Ale podobnie zachowuje się pulpican .
To on podbił moje serduszko , no i ten "oklepany" saulosi oraz neon spot.

Jeżeli chodzi o marzenia to fainzilberi ikombe ob .
[Obrazek: kpfabaner.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Pielęgnica Niebnieskołuska, niesamowicie inteligentne ryby. Wink
[Obrazek: all.png]
Osoby używające więcej niż trzech pytajników lub wykrzykników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
www.forumakwarystyka.eu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(05-06-2011, 14:39 PM)Pley napisał(a): Zdecydowanie pielęgnica zebra. Mam sentyment do tej ryby, co wydalem jedna parke, tesknilem i ... kupowalem kolejna parke Big Grin
Mialem parke pasiakow, parke ksantorycznej odmiany i teraz mam dobrana parke - Samiec pasiak, samica ksantoryczna.

A Jezeli chodzi o marzenia, to mysle, ze najfajniejsza nieosiagalna przeze mnie pielegnica to Vieja Argentea


Cofnę się do lat dzieciństwa, wczesnej szkoły podstawowej. Dostałem "Encyklopedię dziecka" (potężna książka, tytuł może brzmiał ciutkę inaczej, nie pamiętam). Najważniejszym w niej rozdziałem był ten poświęcony rybom. Tam znalazłem rysunek ryby, w której zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Rysunek ryby doskonałej i niestety dla mnie wówczas absolutnie nieosiągalnej. Ilekroć patrzyłem na jej podobiznę, zastanawiałem się, czy kiedyś to cudo będzie pływało w moim super 12-litrowym ramowym akwarium. I kiedyś nastąpił ten dzień, w którym odbierałem drżącymi rękami od sprzedawcy słoik z moimi wymarzonymi rybkami. Nie pamiętam do jakiego akwarium trafiły te pierwsze, ale kolejne i kolejne zawsze miały większy zbiornik. Nadal kocham te rybki. Mało tego uważam, że jest to gatunek pod każdym względem optymalny dla początkującego miłośnika CA. Te rybki, to oczywiście zeberki, nigrofasciatum-y.
Pley,
Jak widzisz marzenia się spełniają. Ty też będziesz miał piękne pielęgnice srebrne!

Ps.
Uwielbiam jeszcze czerwieniaka (hemichromis bimaculatus), pierwszą rozmnożoną przeze mnie pielęgnicę. Mała rybka, ale jaki charakter!

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
no to spamujmy.

(11-08-2011, 18:25 PM)igor1996sa napisał(a): Pielęgnica Sajica. Może nie jest piękna, ale zmiana barw u tych ryb jest zdumiewająca. Przynajmniej u mnie codziennie o innych porach są inne - raz jasne ubarwienie potem ciemne, za chwilę więcej żółtego, brązowego itd ... Po prostu super ryby.

Ja mam ten sam typ. Dodam, że przede wszystkim za oczy... i "charakter".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Astronotus Ocellatus

Ze wzgledu na swoja majestatycznosc, opanowanie a i jak potrzeba to szybka reakcje i dominacje.

Ze wzgledu na charakterystyczne oczko Smile

Ze wzgledu na swoja "inteligencje" jezeli mozna tak to nazwac. Ryba potrafi przywiazac sie do wlasciciela, dac sie poglaskac (czego nie praktykuje) i wydaje mi sie ze rozpoznaje swojego wlasciciela.

(Mowia, ze ryby posluguja sie pamiecia dlugotrwala, ktora u nich siega nawet do kilku miesiecy. Mysle ze przebywanie w ich otoczeniu prawie codziennie rozpoczyna jakas wiez pomiedzy wlascicielem a ryba)

Ze wzgledu na to, ze kiedy sa male to jak prosiaki jedza wszystko, a dorosla ryba podplywa do pokarmu z rozwaga i choc jest taka wielka pokarm pobiera musnieciem pyska.

Ze wzgledu na to, ze zjedza wszystko (frytki, ser, chrupki, parowki, itp....itd....- nie praktykowalem - wszystkiego Tongue)

Ze wzgledu na to ze w stadzie potrafia polowac (stadnie).

Sprawiaja nawet wrazenie, ze lubia zyc jako single w zbiorniku:



Pozdrawiam
Rafal
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości