• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Małe szkiełko 30 l. Obsada

#1
Niestety od jakiegos czasu przebywam za granicą - niestety nie jestem wvstanie określić do kiedy...
Na początku października będę na krótko niestety w domu przypomnialem sobie że na pawlaczu stpi nie uzywane nigdy akwarium bodajże 40*25*30 czyli brutto ok 30l. Zamierzam na obczyźnie zalozyć taki mini zbiorniczek. Do szkła mam jakąś nie najgorsą kaskadę kupię grzalke 15w światło i obudowę ogarnę. .. woda jala tu dysponuje nie jest zła ok 8-10GH i Ph ok 7. Przrypuszczam że przy tej twardości można zejść przy pomocy torfu z Ph troszkę niżej w razie czego. Szkło ma mi przypomonac moje BW z domu. Czyli jeden-dwa korzenie jakiś mech ewentualnie jakąś małą roślinę. Na dno piasek. Myślałem nad parką jakichś Apisto i krewetkami ale to chyba za mały baniaczek.
Co sądzicie. ? a jak nie pielęgniczki to co...? Zależy mi aby bylo ciekawie niekoniecznie kolorowo.
Janusz
Pozdrawiam Janusz


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Najlepszym wyjściem by było pójście w stronę wszelakich Dario, ale wtedy BW odpada.
Z apisto w takim zbiorniku dałaby radę parka A. borelli czy Apistogrammoides pucallpaensis, ale to też nie ryby z BW. Wink

Jak chcesz mieć BW i nie muszą być pielęgnice to możesz spróbować w takim zbiorniku z 2+3 Poecilocharax weitzmani.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ruki a te pielegniczki o ktorych wspominałeś jakiej wody wymagają?
Pozdrawiam Janusz


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Borelki w sumie dałyby radę przy 8 GH i Ph 7, były w takich wodach znajdowane.

pH: Commercially-produced fish are relatively unfussy but wild populations have been collected from habitats with recorde values over the range 5.0 – 8.0 depending on locality and may have more specific requirements.

Hardness: 18 – 268 ppm, again somewhat dependant on origin.

- wedle seriouslyfish


Jednak wolałbym je trzymać w niższych parametrach, chyba że byłbym pewny że posiadam akurat odłów/f1 z twardych wód.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
pH około 6,5-7,0, twardość ogólna w okolicach 4-8*n, temperatura to taki standard- 23-25*C.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Serio borelki nadają sie do 30l akwa?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
W 30l o dnie 40x25 spokojnie para sobie może pomieszkiwać(sprawdzone już ponad rok Wink ).
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Borelki to małe ryby, fakt. Ale nie wyobrażam ich sobie w akwarium mniejszym jak 50-60cm długości.
Niby te 30L to "tylko" 10cm mniej, ale przy takich wymiarach zbiornika różnica jest odczuwalna.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Spokojnie sobie radzą, zwłaszcza że to są mało ruchliwe ryby, nawet jak na standardy Apisto. Wink A jak samiec harpagan to nawet w 2x dłuższym zbiorniku samicy nie da żyć.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
trendsetter Ruki zadecydował, że ryby nie będą się męczyły w 30 litrach, gdzie tutaj dobro ryb i stwarzaine im najlepszych warunków. Chcesz powiedzieć, że przez rok swoje męczysz, bo po czym poznasz, że mają sie swietnie. To jak to jest w końcu, człowiek o tym decyduje czy są jakies inne wyższe wartości wyboru?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości