Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Małe szkiełko 30 l. Obsada - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Ogólnie o pielęgnicach (https://cichlidae.pl/forum-31.html)
+--- Wątek: Małe szkiełko 30 l. Obsada (/thread-6146.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Małe szkiełko 30 l. Obsada - Janusz1966 - 16-09-2015

Niestety od jakiegos czasu przebywam za granicą - niestety nie jestem wvstanie określić do kiedy...
Na początku października będę na krótko niestety w domu przypomnialem sobie że na pawlaczu stpi nie uzywane nigdy akwarium bodajże 40*25*30 czyli brutto ok 30l. Zamierzam na obczyźnie zalozyć taki mini zbiorniczek. Do szkła mam jakąś nie najgorsą kaskadę kupię grzalke 15w światło i obudowę ogarnę. .. woda jala tu dysponuje nie jest zła ok 8-10GH i Ph ok 7. Przrypuszczam że przy tej twardości można zejść przy pomocy torfu z Ph troszkę niżej w razie czego. Szkło ma mi przypomonac moje BW z domu. Czyli jeden-dwa korzenie jakiś mech ewentualnie jakąś małą roślinę. Na dno piasek. Myślałem nad parką jakichś Apisto i krewetkami ale to chyba za mały baniaczek.
Co sądzicie. ? a jak nie pielęgniczki to co...? Zależy mi aby bylo ciekawie niekoniecznie kolorowo.
Janusz


RE: Małe szkiełko 30 l. Obsada - Ruki - 16-09-2015

Najlepszym wyjściem by było pójście w stronę wszelakich Dario, ale wtedy BW odpada.
Z apisto w takim zbiorniku dałaby radę parka A. borelli czy Apistogrammoides pucallpaensis, ale to też nie ryby z BW. Wink

Jak chcesz mieć BW i nie muszą być pielęgnice to możesz spróbować w takim zbiorniku z 2+3 Poecilocharax weitzmani.


RE: Małe szkiełko 30 l. Obsada - Janusz1966 - 16-09-2015

Ruki a te pielegniczki o ktorych wspominałeś jakiej wody wymagają?


RE: Małe szkiełko 30 l. Obsada - Papja - 16-09-2015

Borelki w sumie dałyby radę przy 8 GH i Ph 7, były w takich wodach znajdowane.

pH: Commercially-produced fish are relatively unfussy but wild populations have been collected from habitats with recorde values over the range 5.0 – 8.0 depending on locality and may have more specific requirements.

Hardness: 18 – 268 ppm, again somewhat dependant on origin.

- wedle seriouslyfish


Jednak wolałbym je trzymać w niższych parametrach, chyba że byłbym pewny że posiadam akurat odłów/f1 z twardych wód.


RE: Małe szkiełko 30 l. Obsada - Ruki - 16-09-2015

pH około 6,5-7,0, twardość ogólna w okolicach 4-8*n, temperatura to taki standard- 23-25*C.


RE: Małe szkiełko 30 l. Obsada - DavidLC - 16-09-2015

Serio borelki nadają sie do 30l akwa?


RE: Małe szkiełko 30 l. Obsada - Ruki - 16-09-2015

W 30l o dnie 40x25 spokojnie para sobie może pomieszkiwać(sprawdzone już ponad rok Wink ).


RE: Małe szkiełko 30 l. Obsada - Pley - 16-09-2015

Borelki to małe ryby, fakt. Ale nie wyobrażam ich sobie w akwarium mniejszym jak 50-60cm długości.
Niby te 30L to "tylko" 10cm mniej, ale przy takich wymiarach zbiornika różnica jest odczuwalna.


RE: Małe szkiełko 30 l. Obsada - Ruki - 16-09-2015

Spokojnie sobie radzą, zwłaszcza że to są mało ruchliwe ryby, nawet jak na standardy Apisto. Wink A jak samiec harpagan to nawet w 2x dłuższym zbiorniku samicy nie da żyć.


RE: Małe szkiełko 30 l. Obsada - pawel39 - 17-09-2015

trendsetter Ruki zadecydował, że ryby nie będą się męczyły w 30 litrach, gdzie tutaj dobro ryb i stwarzaine im najlepszych warunków. Chcesz powiedzieć, że przez rok swoje męczysz, bo po czym poznasz, że mają sie swietnie. To jak to jest w końcu, człowiek o tym decyduje czy są jakies inne wyższe wartości wyboru?