Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Wallaceochromis humilis Fandia WF
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
Ja tam zawsze będę odradzał łączenie pielęgnic amerykańskich z afrykańskimi. Mimo podobnych wymagań co do wody następuje "mieszanie biologii", które u ryb dzikich lub mało jeszcze skrzywionych liniami akwarystycznymi może być złe w skutkach.
Poza tym, Geophagus RHT to są duże i masywne ryby i to już wyklucza łączenie ich z barwniakami, moim zdaniem nawet z takimi agresorami jak P. humilis czy rubrolabiatus- nie ta liga.
P.S.
Nie ma czegoś takie jak Pelvicachromis molive. Wink Moliwe to nazwa lokalizacji P. taeniatus, nazywamy go wtedy P. taeniatus "Moliwe".
(29-06-2012, 14:48 PM)Ruki napisał(a): [ -> ]Ja tam zawsze będę odradzał łączenie pielęgnic amerykańskich z afrykańskimi. Mimo podobnych wymagań co do wody następuje "mieszanie biologii",
... i tak mieszamy trzymając je tutaj, mimo starań to jednak inne środowisko. Odnośnie łączenia tych dwóch gatunków pewnie masz rację, ... mimo wielości kryjówek i zbiornika mogą barwniaki nie mieć za spokojnie...

(29-06-2012, 14:48 PM)Ruki napisał(a): [ -> ]P.S.
Nie ma czegoś takie jak Pelvicachromis molive. Wink Moliwe to nazwa lokalizacji P. taeniatus, nazywamy go wtedy P. taeniatus "Moliwe".
Fakt..pokutuje pisanie skrótami. Dzięki.


Novi,
Cytat:... i tak mieszamy trzymając je tutaj, mimo starań to jednak inne środowisko.
Czym innym są bakterie występujące w baniaku, a czym innym jest flora bakteryjna zamieszkująca organizm ryby. Dla jednej ryby dany szczep bakterii nie ma znaczenie, a dla drugiej, której układ odpornościowy jej nie zna, okazuje się zabójczy.
Nie wiem, na ile ma to znaczenie, ale moja para wykitowała gdy ją wsadziłem do obsady SA( nie od razu ale po jakimś miesiącu). Być może ma to faktycznie znaczenie, bo mam ryby prowadzające narybek i czują się świetnie, innych strat nie było. A humilisy, jak sądziłem twarde rybska, beż żadnych widocznych przyczyn zeszły. Nie mówię, że to było bezpośrednią przyczyną, bo może nadszedł już ich czas, może nie wytrzymały stresu związanego z bardziej dominującymi rybami od nich, ale jest to temat do przemyślenia.
W końcu dały sobie jakieś zdjęcia zrobić. Smile Przypominam- mam 5 samiczek do wydania za darmo. Wink Samczyki można ściągnąć z Niemiec. Wink
Piekne ryby, które bardzo chciałbym mieć, ale niestety nie ma gdzie postawić odpowiedniego zbiornika Sad
No, ja już wiem dlaczego były takie śmiałe, a benito takie skryte. Smile Najbardziej ciekawym faktem jest to, że młode są równo rok po zeszłorocznym tarle, a samica jest inna niż poprzednio. Czyżby przypadek? A może jednak u tych ryb tak mocny jest instynkt, że mają swoje ulubiony pory do tarła.
[attachment=3549]

____

No, jeszcze dwie fotki maluszków:
[attachment=3551]
[attachment=3552]


Oraz fotka gniazda. Budowa jest bardzo ciekawa- w środku krateru znajduje się kokos, ale jest podparty grubszymi frakcjami wyciągniętymi z podłoża. Pierwszy kolisty wał jest z drobnego piasku, kamyczków tam się nie uświadczy. A kończy je kolejne zagłębienie w którym znajdują się odciągnięte liście, patyczki i detrytus.
[attachment=3553]
No no Big Grin Konstrukcja lepsza, niż by zbudował sam Bob Budowniczy Big Grin Niesamowicie to wygląda, i ten kokos po środku Smile Piękny domek z tarasem sobie zrobiły Tongue




PS. Szyby wyczyść xD
Bardzo podoba mi się ten gatunek, szczególnie jego paskowane ubarwienie Wink Widzę że młode też paskowane? Doskonale się kamuflują Smile I konstrukcja gniazda do podziwu.

(28-08-2012, 23:21 PM)mei napisał(a): [ -> ]PS. Szyby wyczyść xD

Pewnie Ruki nie chciał ich straszyć Smile

No z pokrywą jest ten problem, że czasem trochę z niej kropi woda po szybach. Muszę ją przejechać silikonem, ale w tym celu muszę ją zdjąć. A takich stresów rybom nie chce fundować. Wink

Tak, młode też są w paseczki. Jest to typowe dla młodych tego gatunku, tak jak dla młodych P. taeniatus "Wouri" jest kropkowanie niczym przy ospie rybiej. Smile A pionowe pasy to charakterystyczna cecha dla barwniaków grupy pierwszej(humilis, signatus i rubrolabiatus Wink).
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25