Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Strefy beztlenowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
(22-02-2013, 15:23 PM)Ruki napisał(a): [ -> ]Szybkość nitryfikacji ulega załamaniu poniżej pH 6.0 w wyniku znacznie mniejszej ilości dostępnych dla bakterii jonów OH-.
nie tak.
we wszystkich opracowaniach / tych naukowych/ będziesz miał:
Szybkość nitryfikacji ulega załamaniu poniżej pH 6.0 w wyniku - tworzącego się kwasu azotawego/azotowego /tam też żelazo odgrywa rolę w przemianach enzymatycznych/

w niedojrzałych akwariach częściej mamy do czynienia z zachwianiem (skokami) równowagi -gdy mamy jeszcze za mało odpowiednich szczepów bakterii i system nie jest "zbuforowany". Wiadomo, że bakterie mogą łatwo zwalniać swoje procesy życiowe / czyli może ich być w naddatku i wtedy przeciwdziałają skokom parametrów / ale nie mogą się nagle zwiększyć i tym samym zwiekszyć swojej aktywności przemian-po prostu jest ich za mało.
Było wiele przypadków mi znanych /jak i opisanych/ skoków azotynów w niedojrzałych akwariach albo przy skokowej (znacznej) zmianie parametrów.
W zarośniętych zbiornikach wiecej bakterii tlenowych mamy na roślinach i osprzęcie /np filtr wewn./ niż w podłożu- zwłaszcza piaszczystem-gdzie dla tlenu dostępna jest tylko zewn.powierzchnia - plus "syfek"-liście itp-tak ważne w tym przypadku podłoża.
Żwirek odmulając wybijamy ok. 1/4 zawartej w nim flory bakt. (zwykle mniej)//piachu nie ma sensu odmulać-a nawet szkodzi to/ - ale piach nie spełnia w akwariach swej roli jak w naturze, gdzie następuje stałe, powolne przesączanie się (nasiąkanie) przez tą warstwę wody z pewnym stopniem natlenienia.
W naszych zbiornikach wtedy pomocne są żyjątka wzruszające podłoże- a wg obecnych badań systemy korzeniowe roślin

cdn

(24-02-2013, 14:48 PM)Ruki napisał(a): [ -> ]
Cytat:A wiesz ile azotu jest w oborniku? czy gnojówce? trzykrotnie mniej niż w torfie.
Novi, dalej zamierzasz ciągnąć tą farsę i błaźnienie się?
Torf wysoki- 100% suchej masy- zawartość azotu 0.6-1.2 %
Obornik- zawartość suchej masy w świeżym to od 15% o 25%- zawartość azotu 0.5% do 1.05%(przy kurzym)
Gnojowica- przy zawartości suchej masy na poziomie 3.6%- zawartość azotu 0.5%
Zatem przelicz to sobie na 100% suchej masy, gnojowica daje Ci stężenie na poziomie blisko 14%, a obornik na poziomie 2-3.5% do 4.2-7%. I gdzie te wartości trzy razy mniejsze niż przy torfie? Dlaczego rośliny rosnące na torfowiskach wysokich wymyśliły takie przystosowania jak łapanie owadów czy wychwytywanie azotu atmosferycznego za pomocą odpowiednio przekształconych korzeni? By zawstydzić obornik i gnojowicę?

Poza tym, odchodzisz od tematu i coraz bardziej się zapętlasz....
skoro tak wszystko wiesz to powiedz skąd ropa naftowa się wzięła na Ziemi
Cytat:skoro tak wszystko wiesz to powiedz skąd ropa naftowa się wzięła na Ziemi
A to nie z węgla?:>
... i z wodoru Wink Nie nadarmo zwiazek ten nosi nazwe mieszaniny weglowodorow Wink
Tylko wydaje mi sie, ze odbiegacie od tematu Tongue
Marti, bo ja nie wiem co teraz Novi próbuje udowodnić. Nie udało się z torfem to teraz co niby "beztlenowcy" w akwariach mają mieć? Ropę naftową?:>

Jeszcze tylko dwie sprawy:
novi napisał(a):Szybkość nitryfikacji ulega załamaniu poniżej pH 6.0 w wyniku - tworzącego się kwasu azotawego/azotowego /tam też żelazo odgrywa rolę w przemianach enzymatycznych/
Kwasy te są produktami ubocznymi nitryfikacji i na I i na II etapie, a nie tylko przy pH<6.0. I gdyby ilość kwasu, która powstaje w trakcie tych reakcji była na tyle znaczna by zmienić pH roztworu to biada akwarystom. Przecież wtedy nie dałoby się nawet stabilnego pH utrzymać przy wydajnej filtracji biologicznej.
No i to nieszczęsne żelazo, które się tak uczepiłeś. Skąd niby żelazo w formie jonowej w akwarium o biotopie czarnych wód/niskiego pH?
(24-02-2013, 22:44 PM)Ruki napisał(a): [ -> ]Marti, bo ja nie wiem co teraz Novi próbuje udowodnić. Nie udało się z torfem to teraz co niby "beztlenowcy" w akwariach mają mieć? Ropę naftową?:>

Niektórzy mają "ropę" pod okiem jak rano wstaną, inni jak się skaleczą to po kilku dniach leci im "ropa" a jeszcze inni mogą ją mieć w akwarium Big Grin no co nie mogą?

Ja bym chciał Tongue
Cichaj Filas, bo USA się dowie, ze mamy ropę w akwariach. Wtedy wynajdą broń biologiczną i w ramach misji pokojowej nam je zarekwirują. Tongue

Killifish

Dajcie mu odpowiedzieć, ja jestem ciekaw, bo to coś novego dla mnie Wink
Tylko śniegi puszczą i zmieniam profil firmy, temat Wykopki poprowadzi Szejk Killi Wink

Novi, tak serio, to ja chce wiedzieć skąd ta wiedza? Jakieś źródła podać możesz?
Ty i chłopie coś tam wiesz ale czasami to nie wiem po czym, serio. Ja pisze wprost co myślę i dlatego się zastanawiam czy chce dalej z Tobą prowadzić dyskusje.

Jutro obiecuje coś napisać na temat, a teraz idę spać i śnić o moim małym Kuwejcie.
(24-02-2013, 22:44 PM)Ruki napisał(a): [ -> ]Marti, bo ja nie wiem co teraz Novi próbuje udowodnić. Nie udało się z torfem to teraz co niby "beztlenowcy" w akwariach mają mieć? Ropę naftową?:>
próbuję wytłumaczyć, że nie mamy patentu na prawdę. A kłamst w nauce i w nauczaniu jest sporo-nie wiem dlaczego jest podtrzymywane tyle kłamstw?
Już dawno odkryto w kosmosie całą plejadę związków organicznych (nawet C2H5OH) [attachment=7113]
Co odnośnie naszych rybek-a to że na pewno było na Ziemi wiele katastrof a jednak życie przetrwało. I proszę mi tu nie pisać o powolnych, ewolucyjnych zmianach organizmów skoro sami widzimy, że ryby potrafią się już po kilku pokoleniach przystosować do innych im, a i zmiany w wyglądzie, zachowaniach -np sposób pobierania pokarmu(pomijam genetyczne ingerencje) są za szybkie jak na ewolucję nauczaną-np kłamstwa w podręcznikach na youtube.


(24-02-2013, 22:44 PM)Ruki napisał(a): [ -> ]
novi napisał(a):Szybkość nitryfikacji ulega załamaniu poniżej pH 6.0 w wyniku - tworzącego się kwasu azotawego/azotowego /tam też żelazo odgrywa rolę w przemianach enzymatycznych/
Kwasy te są produktami ubocznymi nitryfikacji i na I i na II etapie, a nie tylko przy pH<6.0. I gdyby ilość kwasu, która powstaje w trakcie tych reakcji była na tyle znaczna by zmienić pH roztworu ...?
tu nie chodzi o obnizenie aktywności tych bakterii z powodu obnizenia pH w całym zbiorniku, ale o obniżenie tej aktywnosci spowodowane zwiększonym (czym kwaśniejsze środowisko tym większe obniżenie) wytwarzaniem kwasów azot.w ich bezp.otoczeniu co właśnie hamujaco wpływa.
novi, ale co ma pkazac ten spis roznych zwiazkow chemicznych? We wszechswiecie istnieja miliony takich i innych rodzajow.zwiazkow. O niektorych nasza chemia byc moze jeszcze nawet nie wie... Tylko co to wnosi do tematu nitryfikacji w strefie beztlenowej i ropy z azotu?
Będę siekał zaraz Angry Trzymajmy się tematu.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14