Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Maskaheros argenteus
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Wiedziałem, że bardziej podpadnę, niż się przydam Big Grin Przynajmniej teraz wiecie na co patrzeć, hehe. Oby były te samice :S
cholerka, poderwałem się z sofy jak dotarło do mnie to z tymi kropkami, szybki sus do szyby akwa, spoglądam i... jeżeli ta informacja jest twardą regułą a nie zbiegiem okoliczności to mam samca i dwie samice Big Grin

ten fragment ryby również sfotografuję i dokonam porównania
Ach i się zaczeło, siedziałem przed akwarium dłużej i porównuje kropki pod oczami; ryba którą typowałem na samca (większa, nabierająca kształtu “delfinka” zmienijąca ubarwienie na srebno-białe) jeden rząd kropek pod okiem. Viejka która miała być100% samiczką (mniejsza, szarawa, do jakiegoś czasu zdominowana przez większą) dwa rzędy kropek pod okiem. Płetwy odbytowe obie mają takiej samej długości (wyglądają tak jak u filasa na środkowym zdjęciu). Ryby mam ok 16 misięcy od jakiegoś czasu stały się bardzo terytoriarne, podczas przepychanek viejki przybirają pionową pozycję a ich czoła stają się intesywnie czarne.
ten środkowy na zdjęciu z płetwami to na 100% samiec, płetwy to raz, kropki pod okiem to dwa, zachowanie trzy - niedługo wstawię foty. Ciekawe czy te kropki to faktycznie jest taki pewny wyznacznik?
(05-03-2012, 23:04 PM)piotrK napisał(a): [ -> ]Tłumaczenie:
"Dojrzałość płciową osiągają dopiero przy długości ok. 20cm. Cechy płciowe są niezbyt wyraźne. Samce rosną większe, a ich grab tłuszczowy wyższy. Czarne punkty na całym ciele są u nich mniejsze i bardziej liczne niż u samic. W ich przypadku (samic) kropek jest mniej, ale są nieco większe. U samca można dodatkowo zauważyć kilka rzędów kropek znajdujących się poniżej oka, w pobliżu pyska, czego praktycznie brak u samicy. Podczas zalotów i opieki nad potomstwem na płetwie grzbietowej samicy pojawia się ciemny obszar."

leon19826 napisał(a):Ach i się zaczeło, siedziałem przed akwarium dłużej i porównuje kropki pod oczami; ryba którą typowałem na samca (większa, nabierająca kształtu “delfinka” zmienijąca ubarwienie na srebno-białe) jeden rząd kropek pod okiem. Viejka która miała być100% samiczką (mniejsza, szarawa, do jakiegoś czasu zdominowana przez większą) dwa rzędy kropek pod okiem. Płetwy odbytowe obie mają takiej samej długości (wyglądają tak jak u filasa na środkowym zdjęciu). Ryby mam ok 16 misięcy od jakiegoś czasu stały się bardzo terytoriarne, podczas przepychanek viejki przybirają pionową pozycję a ich czoła stają się intesywnie czarne.

W cytowanym fragmencie mowa o braku kropek pod okiem u samic, o ile dobrze to zrozumiałem.
Ciekawe czy to "świeta prawda" czy też "g... prawda" Tongue
jeżeli chodzi o wspomniane kropki pod okiem to u mnie sytuacja w tej chwili tak wygląda:
[attachment=931]

zobaczymy co będzie dalej, ale jeżeli to by miało być pewnym wyznacznikiem to mam już plan - wymażę niektórym te kropki Wink
Nie chciałbym zapeszać, bo są jeszcze młode, ale wydaje mi się, że powinieneś być dobrej myśli.
(20-03-2012, 01:03 AM)piotrK napisał(a): [ -> ]Nie chciałbym zapeszać, bo są jeszcze młode, ale wydaje mi się, że powinieneś być dobrej myśli.

Dwóm ostatnim rybom z pyska widać, że to samice Tongue
Takie jakieś przeczucie mam Smile
Koniec gdybania, dawać jakiś filmik! Smile
Właśnie, ja o swoich cutteri dałem już dwa filmy, a jak one się mają do Waszych argent!
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24