• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: FIltr do 70l

#1
Witam,
Mam w planach kupić Filtr do akwarium 72l. Mam już MultiKani 800, ale tego najchętniej bym spalił, a nie chce zatruwać środowiska ;-)
Wybieram między filtrami: Eheim 2224, jakiś unimax, JBL e700.
Tylko jakbym miał kupić eheim'a to zaś części są drogie, a jak unimax'a to boje się, że to będzie taki szmelc jak MultiKani.
Może jakieś inne modele?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja od 2 lat używam w 250L Unimaxa250 i sobie chwalę. Ostatnio jedynie miałam jakiś problem z długim odpowietrzaniem się ale to potrwało tylko jeden dzień. Poczytaj ten temat, sporo z nas opisało tu swoje opinie o kubłach Wink http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=1008
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
A co ma pływać w tym akwarium i jaki ew. to ma biotop?
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Pływa tam z 8 Neonów Innesa, 5 gupików endlera i samica A.trifasciata.
Chyba zdecyduje się na Unimaxa 250/ eheima 2224
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Do 70L to Unimax250 będzie raczej za mocny. Ja napisałam, że swojego używam w 250L (choć na ten litraż jest trochę za słaby). W ogóle polecam Ci kupno 2 filtrów: coś na biologa i coś wewnętrznego jako mechanik. Tak się zastanawiam, czy w przypadku 70L i takiej obsady to jest sens kupować kubeł. Moim zdaniem wystarczyłoby zainwestować w dużą kaskadę i dobrego mechanika Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wystarczy Eheim Classic 2213, ewentualnie 2215. Te filtry są niezniszczalne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dokładnie najlepszym i najtańszym rozwiązaniem będzie Eheim 2213....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jak rozumiem twoje akwarium ma wymiary 60x40x30 cm.
Ja proponowałbym, mając na uwadze koszty zakupu i utrzymania (prąd), dwa filtry gąbkowe napędzane brzęczykiem.
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić w 72 litrowym akwarium filtra zewnętrznego (kubeł) przeznaczonego do akwarium 150/250/350 litrów. Obsada nie jest aż tak "obciążająca" zbiornik. Ja zastanowiłbym się, czy zasadne jest kupowanie filtra który zrobi nam w akwarium "pralkę" i trzeba będzie go dławić.
Koszt zakupu filtra lepszej jakości będzie w cenie zakupu szkła, ryb, podłoża, wkładów itd....
Ew. kupiłbym filtr wewnętrzny Eheim Aquaball 2210.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Kolego chcesz powiedzieć że Eheim 2213 zrobi w takim akwarium pralkę ???

To powiem Ci od razu że się mylisz, bo miałem owy filtr z resztą nie tylko ja w takich akwariach i nigdy pralki nie miałem. Nie jest to jakaś wielka inwestycja, a kubeł sprawi się naprawdę super na długie lata.
Druga sprawa to też miejsce w takim akwarium, nie jest to wielkie szkło dlatego filtr wewnętrzny w moim przekonaniu odpada z wiadomych względów Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(26-01-2013, 19:38 PM)ziemian napisał(a): Kolego chcesz powiedzieć że Eheim 2213 zrobi w takim akwarium pralkę ???

kolego gratuluję doboru filtrów do pojemności zbiorników. W tym przypadku doradzasz filtr przeznaczony do akwarium 250 litrów, gdzie ten filtr ma być użyty w akwarium 70 litrów.
Zapytam inaczej: gdzie w takim połączeniu jest miejsce na filtrację biologiczną przy takim "przerobieniu wody"?
Staram się doradzać tak żeby adam5454 nie wykosztował się, a miał dobrą filtrację zarówno mechaniczną, ale przede wszystkim biologiczną (parametry wody).
Nadfiltrację stosujemy w uzasadnionych przypadkach, a nie za każdym razem i to też w różnym stopniu.
Adam zrobi jak będzie uważał.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości