Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: [375l][SA] Old school classic
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
1. Litraż i wymiary akwarium. 375l 150/50/50 front opti
2. Oświetlenie: świetlówki T8 36W 6500k + 10000k (wrócę chyba do 2x 6500k bo woda wydaję się zielona :/ )
3. Filtracja: Tetra 1200e + stary AquaSzut
4. Inny sprzęt: -
5. Parametry wody: RO Gh: 0, KH: 3, NO3: 10, NO2: 0 PH< 6,4
6. Użyte dekoracje: 2 spore korzenie ze sklepu, na dnie małe korzenie grabu, chrust z olchy, kamole z rzeki Kamienna (głównie granit). Z tyłu w części roślinnej: na spodzie piasek płukany z kopalni Radogoszcz, na wierzchu żwir różnej frakcji z rzeki Kamienna (głównie kwarc i granit) już nie zatwardza Wink. Przed przednią szybą piaskownica z piasku szklarskiego z kopalni w Osiecznicy.
7. Obsada akwarium:
Pterophyllum scalare x 6 standard (samiec + 3 samice + podrostki)
Laetacara curviceps dwie pary + samiec
Apistogramma macmasteri młody samiec
8. Rośliny nie biotopowe: żabienice, anubiasy, zwartki, microsorium, z trudem wegetujące nurzańce, lotos
9. Obsada miała być „tymczasowa” i jest trochę z braku laku. Ryby nie wchodzą sobie w drogę. Skalary jako "rozpraszacze" trą się na liściach, akary na korzeniach i kamieniach. Wcześniej przez 5 lat były mesonauta festivus dwie pary i długo by o nich opowiadać. Docelowa obsada to małe cernicichle + mesonauta acora. Czy się uda to zobaczymy….
10. Akwarium zalane w czerwcu 2014 poniżej zdjęcia robione w ok. miesięcznych odstępach.
Duży plus za sposób przedstawienia w wątku. Mało kto potrafi wytrzymać z jedną aranżacją tak długi czas, a u Ciebie na zdjęciach fajnie widać jak zbiornik żyje i się zmieniał. Smile

P.S.
Proponuję zmienić nazwę piasku na Rio Kamienna Sand. Wink
Och... Te "zwykłe" skalary w prosto, ale naturalnie urządzonym akwarium przypominają mi rysunki z książki H. Freya. Przyjemny klimat.

Trzymam kciuki za znalezienie obsady. Ciekawe co dostaniesz pod nazwą M. acora, bo nie od dziś wiadomo, że skośne to jedna z większych zagwozdek identyfikacyjnych wśród pielęgnic z SA Smile
Aaa to dzikakuna ma jednak akwariuma w domu Wink
Fajny baniak. Liczę na fajne zdjęcia skośnych.
Bardzo ładny zbiornik Ci wyszedł,  klimatyczny, skalary niby "zwykłe", ale lepiej się prezentują w takim zbiorniku niż, platynowe,marmurkowe i inne wynalazki.
Im dalej w las tym więcej "syfu" w akwarium -oby tak dalej.
H. Frey to był gość! A nie jakiś tam H. Bleher Wink
Staram się jak najmniej ingerować w wystrój. Dorzucam czasem trochę chrustu lub grabu. Martwych części roślin nie usuwam. Korzenie są mocno porośnięte przez brunatnice (podobno nie lubią kwaśnej wody :/). Nie walczę z nimi, same zaczynają zamierać ostatnio...
Skośne to faktycznie totolotek. Niby te same ryby a różnią się u różnych hurtowników:/ Dostępne są mocno wyrośnięte okazy, wiem grymaszę, ale wolałbym młodsze i mniejsze.
(22-10-2015, 14:31 PM)dzikakuna napisał(a): [ -> ]Skośne to faktycznie totolotek. Niby te same ryby a różnią się u różnych hurtowników:/ Dostępne są mocno wyrośnięte okazy, wiem grymaszę, ale wolałbym młodsze i mniejsze.
Tak, ale młode to totolotek do potęgi Wink
(22-10-2015, 17:30 PM)piotrK napisał(a): [ -> ]
(22-10-2015, 14:31 PM)dzikakuna napisał(a): [ -> ]Skośne to faktycznie totolotek. Niby te same ryby a różnią się u różnych hurtowników:/ Dostępne są mocno wyrośnięte okazy, wiem grymaszę, ale wolałbym młodsze i mniejsze.
Tak, ale młode to totolotek do potęgi Wink
Dlatego najchętniej kupiłbym jakieś F1 lub F10 nawet, ale z rodzicami do wglądu.
Czekam jeszcze na import Arsika, jest szansa że je dostanie. M. mirificus też mogły by być. Zależy mi, żeby nie osiągały tak dużych rozmiarów jak festivus.
Nareszcie Smile bardzo fajny proces powstawania tego małego podwodnego świata. Zbiornik klimatyczny. Trzymam kciuki za nową obsade, oczywiście nie zapomnij się tym wszystkim pochwalić.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18