Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Mikrogeophagus ramirezi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
(06-09-2013, 17:27 PM)Pigul71 napisał(a): [ -> ]Witam.
Ponieważ pielęgniczki Ramireza pochodzą z dość płytkich i prześwietlonych wód, zastanawiam się, czy nie podłączyć grzałki do timera i nie wprowadzić dobowych różnic temperatury. 100L zbiornik i grzałka z termostatem 50W powinny mieć wystarczającą bezwładność, aby zmiany były niezbyt szybkie. Myślę o wahaniach 25-27*C.
Pzd
P.
O oświetleniu pamiętaj. Też potrafi podgrzać wodę o kilka stopni. U mnie termostat w grzałce trzyma odpowiednią temperaturę na jednym poziomie, a pomiędzy temp. wody przy zapaleniu światła, a zgaszeniu, jest różnica właśnie jakieś 2*C. Sprawdź jak to wygląda u Ciebie, bo być może nie będziesz musiał nic kombinować z timerem Wink

reeadon to czekamy na zdjęcia Tongue
Nie ma takiego niebezpieczeństwa. Akwarium jest przykryte szybami, a dopiero nad nimi pokrywa. Dwie świetlówki na elektronicznych balastach nie są przewatowane i są wentylowane.

A tak obok tematu. Czy może nie wiecie, czy w Llanos występują jakieś ukośniki ("górnopyskie"), czy tylko bardziej uniwersalne drobnoustki? I może jakieś drobne, a dostępne zbrojniki tam wpływają?
Pzd
P
Z ukośników to z tego co kojarzę N. unifasciatus- fajne i dosyć kompaktowe, bo rosną do +- 5 cm, oraz trochę większe N. eques.

Ze zbrojników to otoski, wszelakie rodzaje, ale głównie przedstawiciele Parotocinclus spp.
Ale N.eques to chyba raczej Amazonka, Rio Negro i ogólnie bardzoBW.
N. unifastiatus pisze, że Orinoko,

http://www.fishbase.de/trophiceco/FishEc...ve_code=53

ale pytanie, czy one żyją, tam gdzie ramirezy? Na filmikach widziałem jakieś drobnoustki, chyba opisane jako anduzei i neony simulansy, ale czy w takich rozlewiskach pływają tak wyspecjalizowane ryby jak N. unifastiatus? Podobnie te otoski.
Tak mi chodzi po głowie ramirezki + N. unifastiatus + O.vittatus (bo chyba realniejszy do zdobycia, niż Parotocinclus). Ale to, że jakieś ryby żyją w tej samej rzece, to nie świadczy, że występują w tym samym biotopie (stale). Niestety nie mam takiej wiedzy, dlatego pytam.

Jeśli by taki zestaw był naturalny, to kolejne pytanie o drugą stronę równanie, czy taki ukośnik wyżyje na Naturalfoodzie i muszkach owocowych przy konkurencji wszedobylskich ramirezek.
Tam pewnie są jakieś smuklenie (bo są wszędzie), ale pewnie dla mnie akurat te będą poza zasięgiem finansowym i dopasawanie temperamentów raczej na "nie" w drugą stronę, bo to "wyspecjalizowani" zjadacze narybku.
Piguł, N. eques występuje wspólnie z N. unifasciatus na wielu lokalizacjach, tak przynajmniej wyczytałem. N. eques ma bardzo szeroki zakres występowania, obejmuje prawie całą górną i środkową Amazonię.
N. unifasciatus spotkamy w:
Río Guapore system, somewhere Between Guajara-Mirim and the state border of Matto Grosso, Brazil-Bolivian border region (These specimens have a well developed caudal-fin ocellus.)

Río Purus at Boca de Tapaua, Brazil.

Río Negro, Brazil

Lake José Assú, Brazil

Near Caicara, Río Orinoco, Venezuela

Demerara river, Guyana (British Guiana)

Essequibo river, Guyana (British Guiana)

Rupununi river, Guyana (British Guiana)

Potaro river, Guyana (British Guiana)
źródło- http://apisto.sites.no/fish.aspx?fishInd...gruppeID=5
Pley robione na szybko wiec slabe foty samca, samica strone wstecz

[attachment=11219]
[attachment=11220]
Kupione w ZooGrande? Ceny ma trochę kosmos porównując do innych sklepów,ale różnorodność też dużo większa.

Fajny samcol.

Killifish

Holotyp z 1948 roku

[attachment=16894]
[attachment=16895]
Czy te zdjęcia przedstawiają samca?

Killifish

Tak, widać to bardzo wyraźnie. Mówi o tym także opis naukowy tej ryby Wink
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24