• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Lepidiolamprologus elongatus

#21
Ciekawe jaką przestrzeń zajęłyby w akwarium o pow. dna np. 320x80? Taki zbiornik jest w zoo w Chorzowie, i blisko 1/2 jego długości zajęła kiedyś para N. tetracanthus, a one uchodzą przecież za spokojniejsze.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
L. elongatus to w zbiorniku ogólnym spokojne ryby. Idealnie nadają się do Cyphotilapia, synodontów......pod jednym warunkiem, że nie ma tarła. Ale to właściwie normalne u tych ryb i wielu innych opiekujących się narybkiem. Jedynym minusem tych ryb jest ilość pokarmu, którą potrafią pobrać. Jedzą wszystko i w każdej możliwej ilości. Trudno jest innym rybom dojść do pokarmu, bo one są szybsze, a ich pyski są bardzo pojemneSmile

Jeżeli ktoś zamierza rozmnażać te ryby, to jednak polecam akwarium jednogatunkoweSmile

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Na większość z Waszych pytań nie potrafię odpowiedzieć, gdyż nie mam doświadczeń w hodowaniu tego gatunku z innymi, jak też, trzymania go w większym zbiorniku.
Po aklimatyzacji, złożyły ikrę (zabiły wówczas L. kendalii), po czym, przez ponad dwa miesiące prowadzały młode. Zabrałem młode, to po tygodniu wyprowadziły kolejny miot.
Jeszcze ciekawostka, którą zaobserwowaliśmy z Kubą. Samica umieszcza larwy w bardzo wąskich szczelinach skał wapiennych, czyli kilka centymetrów ponad warstwą piasku. Dlatego też nie widziałem ich podczas pierwszego tarła (zresztą ikry też nie widziałem) i wówczas totalnie mnie zaskoczył widok chmury młodych wyprowadzonych na żerowanie (dobrze, że żywą artemię zawsze mam pod rękąSmile).
Tak, jak napisała Marta, nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek towarzystwa dla tych ryb w czasie tarła. Samiec, jak tylko wchodzę do pomieszczenia, "broni przedniej szyby" z prędkością torpedy. Co innego, jak jest jedzonko - wtedy jest gęba zatkana trzema średnimi krewetkami koktajlowymi i jest chwilowy rozejmBig Grin.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Mi nadal utwór z pierwszego filmiku gra w głowie Tongue

A wracając do tematu to super wygląda powierzchnia podłoża w akwarium z młodymi Tongue Jak po deszczu meteorytów.
Domyślam się, że to sprawka podrostków.
Arcyciekawe obserwacje poczyniliście, spróbuj uwiecznić to na zdjęciach/filmikach dla potomnych Smile
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Dzięki Darku za garść ciekawych informacji Smile Szkoda kendalików, też wspaniałe są.
Trochę offtop, ale co tam, ja mogę Tongue Piotrek - duże te tetracanthusy w ZOO?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Cytat:
(29-05-2012, 10:17 AM)K-Pon napisał(a): A wracając do tematu to super wygląda powierzchnia podłoża w akwarium z młodymi Tongue Jak po deszczu meteorytów.
Domyślam się, że to sprawka podrostków.

Krzysiek,
Pobudziłeś moją wyobraźnię, a tym samym, rozbawiłeś mnie do łezBig Grin. Mam nadzieję, że nie podejrzewasz mnie o formowanie dna do celów "marketingowych"Big GrinBig GrinBig Grin.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Faktycznie, też zwróciłem uwagę na podłoże. Nie podejrzewałbym typowych drapieżników o regularne kopanie w podłożu.
(29-05-2012, 10:24 AM)Topielec napisał(a): Trochę offtop, ale co tam, ja mogę Tongue Piotrek - duże te tetracanthusy w ZOO?
Duże, i powiedziałbym, że nie pierwszej młodości. W akwarium pływały też (pływają? widziałem ten zbiornik w czerwcu zeszłego roku) wyrośnięte sexfasciatusy, B. tricoti, G. permaxillaris, reszta tetreacahthusów i grupka Cyprichromis - wszystko to (na oko jakieś 30-40 ryb) upchane na 1,5-2m długości tego akwarium.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Te osobniki w tym dużym zbiorniku są naprawdę ogromne. Nie wiem ile mają centymetrów, ale byłam w szoku jak szybko urosły. Podobnie jest z bentochromisami i innymi gatunkami. Duży zbiornik pokazuje jakie ryby osiągają rozmiarySmile A są to odłowy.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości