• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [450 & 180][Ameryka Centralna]

#1
W sumie to nie ma czym się chwalić, poza tym kiepski ze mnie fotograf akwariów. Ale po krótce:
450:
-za filtrację robią dwie głowice aquael turbo 650/lh ustawione na max - planuję zastąpić dwie gąbki jedną, czarną matą 50x50x5cm - wtedy ani ich ani grzałki nie będzie widać, grzałka 150W, światło 2x36W
-wystrój: kreisel, trochę (za mało) grubego żwiru, granity, korzeń
-obsada: 8 C. cutteri, 2-3 Astatheros robertsoni "Red Cheek"
   
180:
-filtrację stanowi aquaszut 550l/h z gąbką, grzałka 100w, światło 1x18w
-wystrój: zdecydowanie mniej przemyślany niż ten powyżej: mech, resztka drewna od Rukiego, otoczaki, troche grubego żwiru, troche piasku, i łupki (ledwo je widać - i dobrze Smile )
-obsada: 6x C. nanoluteus
   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fotograf z Ciebie dobry, ale fakt - aranżacje nie powalają.

W 450L brakuje mi więcej drewna - kłod, patyków, a ten jedyny korzeń wyglądałby lepiej gdyby tym ścięciem przylegał do wzmocnienia lub szyby okrywowej.

W 180L Prostota dobija. Może za dużo tego mchu, albo za mało skał - nie wiem.

Gdzie planujesz kupić gąbke do 450?
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
http://www.bogmar-lodz.pl/016.html

W zasadzie 450 mi się podoba, zwłaszcza ułożenie kamieni po lewej, prawa pewnie mogłaby być lepsza. Korzeni nie dołożę, bo w z filmu na którym widać rzekę w której żyją te ryby prawie nie ma drewna, a same kamienie, b. podobne do moich.
180 jest zrobiona tak, by ryby czuły się w niej bezpiecznie - sporo tam kryjówek, no i niewiele światła. Żółtki wydają się być zadowolone Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mi tam się oba baniaczki podobają - lubię prostotę, a w CA prostota jest wręcz wskazana Smile Fakt, może to ścięcie korzenia nieco razi, ale chyba łatwo obrócić go tak, by nie było tego widać.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Moim zdaniem 450-tka jest super - ustawienia kamieni nie zmieniałbym. Jedyna rzecz to korzeń, nad którym mógłbyś popracować (ustawienie).
180-tka w obecnym kształcie też jest ok. Mam nadzieje, że za czas jakiś mech nie zostanie rozwleczony lub nie zmarnieje z braku światła.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
450-tka bardzio mi się podoba. Gdyby korzeń wychodził z wody byłoby jeszcze naturalniej. Nie wiem czy uda Ci się utrzymać mech w dobrej kondycji jak ryby dorosną. Nie cierpi mułu i dorbinek na nim osoiadających a przy Twoich rybach chyba tego nie unikniesz. Przy 180-tce dałbym drzewo przed filtrem i git. Gratulacje


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
faktycznie ten korzeń jest trochę do bani ale wiem jak trudno zdobyć taki, który będzie nam pasował po włożeniu do akwarium, sam jeszcze nie mam takiego. Do 450 dodał bym jeszcze małe gruzowisko mniejszych kamieni wymieszanych z grubym żwirem

jak będziesz kiedyś miał za dużo cutteri to odkupię nadmiarową parkę Smile Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzięki Panowie,
Wiem, że korzeń źle wygląda z tym "ścięciem" i prawdę mówiąc najchętniej bym go wyjął, a na to miejsce dołożył kamieni. Ale nie chcę już nic zmieniać. Jedynym rozwiązaniem byłoby przymocowanie go do jakiejś zawieszki. Z tym że właśnie patrzę jak cutteri z zamiłowaniem oskubują to miejsce z glonów. Zostaje jak jest Wink

Co do mchu to też mam nadzieję, że nie trafi go szlag, ale z dnia na dzień robi się rzadszy. Pewnie światła jest za mało, trudno - to nie ma być roślinniak. Dodam jeszcze, że żółtki nie są zbyt zawziętymi kopaczami; raczej delikatnie wybierają jadalne cząstki z dna, bądź typowo dla pielęgnic środkowoamerykańskich opierają brzuch na dnie i silnymi ruchami ciała wzruszają wierzchnią warstwę podłoża.
Świetnie to wygląda Smile
filas - z tym żwirem to nie głupi pomysł, bo rzeczywiście nadal jest go za mało w tym akwarium. Pomyślę o tym i może wprowadzę w życie. Wink
Ad. Cutteri - zobaczymy, na razie nie w głowie im kawior, tylko jedzenie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jako fanka ryb a nie aranżacji powiem że baniaki mi się podobają,dzięki temu minimalizmowi jak ryby podrosną to będą świetnie skupiały uwagę oglądającego Smile
Dla mnie bomba Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Surowo ale tak ma właśnie być,trochę grubszego żwirku , drobniejszych kamyczków i będzie super Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości