• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 240l obsada CA

#1
Witam

Bardzo proszę o pomoc w dobraniu obsady do klasycznej 240l (120x40x50). Zakładam akwarium u siebie w szkole z biotopu Ameryki Centralnej. Przyznam że zależałoby mi na dwóch parach pielęgnic i byłoby jeszcze ciekawiej jeśli ryby byłyby kolorowe Smile wiem że to mało ważne ale jednak akwa będzie stało w szkole i poza tym że chcę pokazać i trzymać się biotopu chciałbym aby było atrakcyjne nie tylko dla akwarysty Smile będę wdzięczny za podanie pełnej obsady wraz z rozpraszaczami. Z góry dzięki za pomoc. Miłego weekendu Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Proponuję po parce amatitlania myrnae i thorichthys meeki. Jako rozpraszacze mieczyki dzikie lub barwa zbliżona do dzikiej(układ np: 2:4)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jak ma być kolorowo i przyciągać wzrok dzieciaków to ja bym poszedł w stronę jednak Malawi. Osoby nie znające się na akwarystyce a będące u mnie gościnnie rzadko kiedy zwracaly uwagę na Amerykę . Za to jak miałem krótki Epizod z Malawi często słyszałem pochwałę za piękne rybki , i zapytanie czy drogie jest utrzymanie takiego morskiego akwarium też nie było rzadkim tematem Angel
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jednak decyduje się na Amerykę. Malawi już mamy w szkole 250l i przyznam że nie jest to moja bajka chociaż ja je zakładałem. W Ameryce chcę dać na tyły nurzańca żeby i elementy roślin się pojawiły. Malawi stoi w liceum a Ameryka będzie w przedszkolu i podstawówce i dlatego zależy mi na tym aby obserwowały naturę. Bo wiadomo że można zrobić kolorowy piasek dać pierdzącego nurka i maluchy też będą zadowolone ale właśnie nie w tym rzecz Smile niech się uczą świata. Obok akwa będzie też formikarium z mrówkami. Macie może jeszcze pomysł na jakieś terrarium? Szukam czegoś co będzie uczyło życia w około nas.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Do takiego akwarium najlepsze byłyby Honduran Red Point. Jak dasz dużo kryjówek (całe dno w kamieniach i grotach) to będą wyglądały pięknie i będą miały ciekawe zachowania. Wpuść grupę 6-8 sztuk i niech się dzieciaki cieszą. Nie dawałbym tam innego gatunku pielęgnicy, co najwyżej dla urozmaicenia jakieś molinezje albo mieczyki.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Czy zamiast myrnae do meeki mogę dać nanoluteus?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Powinny dać sobie radę, ale musi być dużo kryjówek, tak jak pisałem wcześniej.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Mam takie pytanko. Czy jeśli dałbym do tego akwa 6x młode T. meeka i 6x młode cryptoherosy to ma to racje bytu? Czy nie będzie ich za dużo żeby dobrać się w pary? Oczywiście nadmiar byłby odłowiony.

z góry dzięki za pomoc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Tak, możesz spróbować. Wszystkiego się nie przewidzi Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Docelowo zostanie pewnie po parce z każdego gatunku:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości