Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
240l obsada CA - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Ogólnie o pielęgnicach (https://cichlidae.pl/forum-31.html)
+--- Wątek: 240l obsada CA (/thread-7774.html)

Strony: 1 2


240l obsada CA - Aisulim - 09-12-2016

Witam

Bardzo proszę o pomoc w dobraniu obsady do klasycznej 240l (120x40x50). Zakładam akwarium u siebie w szkole z biotopu Ameryki Centralnej. Przyznam że zależałoby mi na dwóch parach pielęgnic i byłoby jeszcze ciekawiej jeśli ryby byłyby kolorowe Smile wiem że to mało ważne ale jednak akwa będzie stało w szkole i poza tym że chcę pokazać i trzymać się biotopu chciałbym aby było atrakcyjne nie tylko dla akwarysty Smile będę wdzięczny za podanie pełnej obsady wraz z rozpraszaczami. Z góry dzięki za pomoc. Miłego weekendu Smile


RE: 240l obsada CA - schmeichel - 09-12-2016

Proponuję po parce amatitlania myrnae i thorichthys meeki. Jako rozpraszacze mieczyki dzikie lub barwa zbliżona do dzikiej(układ np: 2:4)


RE: 240l obsada CA - seba8989 - 10-12-2016

Jak ma być kolorowo i przyciągać wzrok dzieciaków to ja bym poszedł w stronę jednak Malawi. Osoby nie znające się na akwarystyce a będące u mnie gościnnie rzadko kiedy zwracaly uwagę na Amerykę . Za to jak miałem krótki Epizod z Malawi często słyszałem pochwałę za piękne rybki , i zapytanie czy drogie jest utrzymanie takiego morskiego akwarium też nie było rzadkim tematem Angel


RE: 240l obsada CA - Aisulim - 10-12-2016

Jednak decyduje się na Amerykę. Malawi już mamy w szkole 250l i przyznam że nie jest to moja bajka chociaż ja je zakładałem. W Ameryce chcę dać na tyły nurzańca żeby i elementy roślin się pojawiły. Malawi stoi w liceum a Ameryka będzie w przedszkolu i podstawówce i dlatego zależy mi na tym aby obserwowały naturę. Bo wiadomo że można zrobić kolorowy piasek dać pierdzącego nurka i maluchy też będą zadowolone ale właśnie nie w tym rzecz Smile niech się uczą świata. Obok akwa będzie też formikarium z mrówkami. Macie może jeszcze pomysł na jakieś terrarium? Szukam czegoś co będzie uczyło życia w około nas.


RE: 240l obsada CA - piotrK - 10-12-2016

Do takiego akwarium najlepsze byłyby Honduran Red Point. Jak dasz dużo kryjówek (całe dno w kamieniach i grotach) to będą wyglądały pięknie i będą miały ciekawe zachowania. Wpuść grupę 6-8 sztuk i niech się dzieciaki cieszą. Nie dawałbym tam innego gatunku pielęgnicy, co najwyżej dla urozmaicenia jakieś molinezje albo mieczyki.


RE: 240l obsada CA - Aisulim - 04-01-2017

Czy zamiast myrnae do meeki mogę dać nanoluteus?


RE: 240l obsada CA - piotrK - 04-01-2017

Powinny dać sobie radę, ale musi być dużo kryjówek, tak jak pisałem wcześniej.


RE: 240l obsada CA - Aisulim - 15-02-2017

Mam takie pytanko. Czy jeśli dałbym do tego akwa 6x młode T. meeka i 6x młode cryptoherosy to ma to racje bytu? Czy nie będzie ich za dużo żeby dobrać się w pary? Oczywiście nadmiar byłby odłowiony.

z góry dzięki za pomoc.


RE: 240l obsada CA - piotrK - 15-02-2017

Tak, możesz spróbować. Wszystkiego się nie przewidzi Smile


RE: 240l obsada CA - schmeichel - 15-02-2017

Docelowo zostanie pewnie po parce z każdego gatunku:-)