• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 120x70x50 terror ;)

#1
To wszystko, co uda mi się wcisnąć do przedpokoju.

Szukam czegoś złego i agresywnego, co będzie sobie mogło żyć w tej wielkości akwa. Znam duże  sk... czyli np. Umbriferum, Butikoferi......

Może być jedna sztuka w skrajnym przypadku Wink 

Bo na mniejszych pielęgnicach to ja się absolutnie nie znam, zawsze większe baniaki....myślałem o mniejszych crenicichlach, ale one za statyczne dla mnie (miałem kiedyś lenticulaty)

Woda kranówa, żadnych BW, super niskie PH czy coś w tym stylu 

Chętnie mniej spotykane cudo - takie lubię
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Może jakieś channy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
temat ograny u mnie
miałem pulchrę, parę aurantimaculat, maruliodes i asiatiki. wiem, że pasują, bo są mniejsze rodzaje, tak jak polypterusy też pasują (zawsze mogę zrobić niższe akwa), ale myślę o jakiś killerach pielęgnicach, szczególnie, że generalnie to pielęgnice znam słabo.
Wynalazki typu wilki etc. też mnie nie kręcą, tetraodony przerabiałem także, chociaż na fluviatilis lub miurus może i bym sie skusił 

Miałem kilka rodzajów pielęgnic, ale nudnych Wink np. managuańska, no i coś bym poznał nowego i mniejszego

z dostępnych w ofercie ciekawszych
Caquetaia spectabilis 
Hypsophrys Nicaraguensis 
Cichlasoma atromaculatum 
Paretroplus menarambo 

wiem, trochę małe to moje szkiełko....

W słonawych mam etroplus suratensis, więc szukam czegoś innego niż roślinnożerna pielęgnica żyjąca w grupie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Kup sobie kilka Hemichromis elongatus. Zmieszczą się, a jak para się dobierze, to zobaczysz co to znaczy "małe killery".
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(25-12-2015, 14:35 PM)piotrK napisał(a): Kup sobie kilka Hemichromis elongatus. Zmieszczą się, a jak para się dobierze, to zobaczysz co to znaczy "małe killery".

a kiedyś o nich czytałem, fajne są Smile a czy do nich coś zupełnie nie pielęgnicowatego można dorzucić? poza żywą karmą Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
W tym litrażu nie sądzę, chyba, że zrobiłbyś solidną gęstwinę - wtedy jakieś większe synodonty powinny dać radę.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(25-12-2015, 17:18 PM)piotrK napisał(a): W tym litrażu nie sądzę, chyba, że zrobiłbyś solidną gęstwinę - wtedy jakieś większe synodonty powinny dać radę.
Auchenoglanism bardziej jakieś mniejsze z tych, Synodontisy za dużo pływają i płochliwe są, tu by się przydał zawodnik co się może odwinąć też i krzywdy mu nie zrobią
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nie odpowiem Ci na to pytanie bo nie miałem takich sumów, barwniaków z resztą też nie. Ale te ostatnie uchodzą za niezłe killery i jedyne akwarium o jakim słyszałem, że żyły zgodnie z innymi rybami było tak zarośnięte, że było tam chyba więcej roślin niż wody Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
A ja zamiast wpychać kolejne ryby w okolice dna dałbym stado większych świecików- przykładowo Brycinus longipinnis.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
A dadzą przy nich radę? Teraz obaj teoretyzujemy, ale skoro H. frempongi potrafi zabić zbrojnika, a nie potrafi tego wiele centralsów, to ja nie jestem pewien Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości