• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [240l] Malawi - Żyj kolorowo

#31
Muszę powiedzieć, że z ciekawością oglądam Twoje recenzje i ciesze się, że chce Ci się coś takiego robić bo na pewno wielu ludziom te recenzje pomogą w wyborze takiego czy innego sprzętu. Natomiast (jeśli pozwolisz) mam dwie uwagi:
- pierwsza - odnośnie wszystkich recenzji - moim zdaniem przy badaniu przypływu każdego filtra wiaderko, które łapie/mierzy ilość wody powinno być chyba na poziomie akwarium a dokładnie na poziomie górnej krawędzi- często jest to w okolicach 0,8 - 1,2 m powyżej poziomu na którym znajduje się filtr. Wtedy czas napełnienia wiaderka będzie troszkę dłuższy bo pompa musi tę wodę podnieść i wtedy wynik będzie troszkę słabszy. Co w przypadku badanego JBL`a może dać wynik bardziej zbliżony do widełek podanych przez producenta. Pomimo tego przy tak niewielkim poborze mocy daje i tak bardzo dobry wynik
- druga - problem z nieszczelnością pierwszego kosza - oczywiście te filtry mają/miały ten problem - woda często przepływała na skróty - ale pojawiła się na rynku nowa podstawka pod głowicę już z uszczelką, która daje gwarancję przepływu zgodnie z założeniem. Mam taki filtr chyba już 6 lat (a dokładnie model jeszcze e900) i wcześniej uszczelniałem górny kosz przeciętym na pół wężykiem 5mm a teraz już od już dłuższego czasu stosuję nową podstawkę i jest git. Pomimo potrzeby zastosowania/dokupienia nowej podstawki spokojnie polecam ten filtr wszystkim, którzy chcą mieć sprzęt na bardzo dobrym poziomie i nie chcą wydawać fortuny. Tutaj mamy świetny stosunek ceny do jakości. 

Poniżej link do strony gdzie pokazane są różnice pomiędzy starą i nową podstawką:

https://www.akwarystyczny24.pl/filtry-jb...-n-22.html

pozdrawiam

Artur
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Artur dzięki za docenienie. Rzeczywiście zabiera to czas i zamiast złożyć filtr w minute to zabieram sobie kilka godzin. Ale to pasja więc czas i pieniądz schodzą na dalszy planSmile
Co do uwag to od tyłu. Mam nową podstawkę i problem raz występuje a raz nie. Woda sama w nim łapie te lewe przeloty. Natomiast mnie w JBL drażni nieregularny przepływ. Normalnie powinien spadać w raz z zabrudzonymi wężami i wkładami a tu jest uzależniony od fochów filtra. Filtr sam w sobie jest bardzo dobry ale mając wybór wole inny.
CO do mierzenia przepływu to filtr nie podnosi wody. To tylko określenie jak słup wody aby przeciętny klient rozumiał o co mniej więcej chodzi. Jest to wysokość miedzy lustrem wody a filtrem po której przekroczeniu kubełkowi grozi rozszczelnienie. Filtr i akwarium tworzą układ zamknięty. Woda sama się wlewa i wylatuje równając poziom. Wirnik tylko nadaje kierunek lotu. Dlatego postanowiłem olać różnicę wysokości bo woda i tak sama by leciała przez filtr. A gdyby zbiornik główny i ten do nalania ustawić równo poziomami wody to filtr musiałby pchać wodę obniżając poziom w głównym a zwiększając w mierzalnym i woda fizycznie pchałaby się z powrotem. DO tego dochodzą teraz wkłady. CO jeśli wrzucę samą ceramikę a co jeśli gąbki? Nie istnieje jedyna prawidłowa wartość tego testu. Dlatego wystarczy nam orientacja możliwości filtra żeby wiedzieć czego się spodziewać stąd test tak prosty.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Akwarium w przebudowie. Powoli zbliżam się do końca...

Ale na spontanie nagrałem dziś materiał o węglu w filtrze. Może kogoś zainteresuje to zapraszam.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
TA DAM Smile

Wreszcie prace nad akwarium poszły do przodu.

Oto jak wygląda filtracja biologiczna, mechaniczna oraz cyrkulacja w akwarium. Omówienie z wkładami. Zapraszam do obejrzenia.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Specem od chemii wodh ie jestem, ale czy czasem węgiel nie zbija kh? W konsekwencji spada też gh spada, a to nie koniecznie dobre w malawi. Przepraszam, jeśli się mylę i sieję zamęt tym samym.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(28-11-2015, 08:33 AM)sbc napisał(a): Specem od chemii wodh  ie jestem, ale czy czasem węgiel nie zbija kh? W konsekwencji spada też gh spada, a to nie koniecznie dobre w malawi. Przepraszam, jeśli się mylę i sieję zamęt tym samym.
Węgiel aktywny nie zbija KH. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Reakcja węgla jest taka:
Chlor -> Kwas solny -> reakcja na tw węglanową -> obniżka ph... Także za obniżkę ph odpowiada ilość chloru a nie węgiel. Ale żeby odczuć zmianę ph musiałaby być wytworzona ogromna ilość kwasu solnego.
Obejrzyj filmik wyżej o węglu, tam o tym wspominam skąd się to bierze itd.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Oświetlenie, filtracja, węgiel, chemia, cyrkulacja.....
Przerybiony - napisz też czasem o rybkach...może być w czasie przeszłym, teraźniejszym lub przyszłymSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Oj tom muszę Cię rozczarować bo o rybkach pogadamy za tydzień albo dwa...
A póki co kończę budowę akwarium. Dodatkowo wrzucam test i recenzję cyrkulatora aquael'aSmile
Zapraszam, dopiero co wrzucony filmik
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Napisze krótko... wreszcieSmile

Problem w tym, że ja nie umiem się zamknąćSmile Tzn umiem ale nie gdy gadam o akwariach i z filmu, w którym miałem powiedzieć jak i z czego założyłem nowe malawi orz je pokazać zrobił się mały faq. No to teraz trzeba to dokończyć. Musze Was prosić o pomoc. Ja nie przebiegnę forum jak Wy bo go tak dobrze nie znam więc jeśli znacie tematy do uzupełnienia linków w opisie filmu to bardzo proszę je na priv. Czy to do Waszych filmów czy artykułów/tematów. Będę mógł opis uzupełnićSmile

A to jest ten filmik gdzie widać już skończone akwarium i gdzie można zobaczyć jak je zrobiłem i z czego.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości