• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [240l] Malawi - Żyj kolorowo

#11
Rozwijając temat tła to w przypadku posiadania samej mbuny lub samych aulonec jest zawsze lepiej mieć tło strukturalne/moduł ale jeśli łagodną mbunę połączę z auloncą to może być mały problem. Tak samo w przypadku dołożenia kamieni, również na wysokość. Jeden samiec mbuny zbuduje terytorium 60x40 w takim akwarium, no może 50x40. Postawienie kamieni na wysokość spowoduje wyciągniecie opływanego terytorium w górę a aulonca musi zasuwać w toni. Taka sytuacja zablokuje jej trochę miejsca. Do rozmnażania aulonca również potrzebuje plaży. Biorąc pod uwagę obecny skromny aranż pasuje tu 1+2 saulosi/yellow z 2+2 aulonec. W takim układzie i aranżu nie będą sobie przeszkadzać. Na dodatek samiec mbuny nie spowoduje przejścia z dominacji do zastraszania. Aulonca jako ustępująca będzie ustępująca  a nie zastraszona.  W takim układzie byłaby równowaga. Jednak dopóki nie wezmę się za duże akwarium i nie zdecyduję czy będą tam pawiookie czy aulony to zarybienie pozostanie sprawą całkowicie otwartą.
PS: moduł na zdjęciu jest bardzo ładny.

Co do demasoni to za duża różnica w diecie wobec np yellow. CO nie znaczy, ze nie da się tego pogodzić ale przy kilku akwariach to za duży mętlik.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Oświetlenie nocne. Jak tylko włożę do akwarium pokażę efekt. Póki co tak to wygląda.

4,8W/m - całość bierze 5W
1 metr długości
EPISTAR
IP68
Aquawild Moon-LED

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Oświetlenie nocne przetestowane i jak dam rade to pokażę jutro. Tymczasem mając chwile czasu zrobiłem test Tetry EX 1200

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Oświetlenie nocne w moim MALAWI. Filmik jeszcze ciepły, wrzucony przed sekundami


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Obserwuj czy ryby w ogóle będą przy tym spały? Faktycznie jest jasno i może to wcale nie jest dobry efekt.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dokładnie tak jak mówię w filmiku. Plaża za bardzo odbija i robi dużo światła. Dlatego prawdopodobnie dam to do rośliniaka lub sprawdzę jak będzie świecić w większym zbiorniku. Tam światła będzie wtedy mniej.

A co do ryb po za pierwszym wystraszeniem potem zaczęły pływać przy dnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Te testy filtrów dobra sprawa ale warto je umieścić w dedykowanym dziale tj. technika akwarystyczna bo nikt tego tu nie znajdzie jak będzie szukał.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(07-10-2015, 12:48 PM)przerybiony napisał(a): Postawienie kamieni na wysokość spowoduje wyciągniecie opływanego terytorium w górę a aulonca musi zasuwać w toni. Taka sytuacja zablokuje jej trochę miejsca. Do rozmnażania aulonca również potrzebuje plaży. Biorąc pod uwagę obecny skromny aranż pasuje tu 1+2 saulosi/yellow z 2+2 aulonec. W takim układzie i aranżu nie będą sobie przeszkadzać. 
1/ Wydaje mi się, że będzie raczej odwrotnie. "Wyciągnięcie" skalniaka (Labidochromis caeruleus) do góry (przez znaczące podwyższenie dekoracji) powinno być korzystne. Zapełni on wyższe partie zbiornika i zluzuje trochę miejsca dla grzebacza (małej Aulonocary).
2/ Koncepcja ma znacznie większe szanse sukcesu, jeśli mbuna (nasz skalniak) będzie mniej (Labidochromis caeruleus), niż bardziej (Pseudotropheus saulosi) terytorialna. Wtedy prawdopodobieństwo w miarę spokojnego żywota non-mbuny (naszego grzebacza) - rośnie.
3/ Poza tym yellow jest mięsożerny (tak jak Aulonocara), a saulosi wszystkożerny (bardziej w stronę roślin).
Ale to wszystko - to tylko moje spekulacjeSmile
Życzę akwarystycznego nosa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Sloma
Dzięki, pewnie masz rację. Jeśli administracjha chce można je tam umieścić.

tom77
1.Z jednej strony masz całkowitą rację. Z drugiej ryba rybie nie równa i w tamtym poście polegam na obserwacji takiego układu w innym zbiorniku.
Przy dwóch samcach mbuny dominujący zazwyczaj zajmuje dno a drugi górę( nie pisze o 2 samcach na akwarium tylko rewir). ALe aulonca jest jednak delikatniejsza(przesadne słowo ale wiadomo o co chodzi) i lepiej było przytrzymać samca mbuny na miejscu. Tak wyszło w innym akwarium. Nie znaczy, ze w tym zbiorniku, który tu robię będzie tak samo. Dlatego uznam go za dokończony gdy rzeczywiście tak będzie.
2. Zgadza się. Jednak dopóki nie zacznę stawiać dużego zbiornika i nie zdecyduję czy w nim będą aulony czy pawice to rozmowy o obsadzie są czystą teorią i typowym głośnym myśleniem. Mogę jedynie napisać, ze jeśli aulony pójdą do dużego to tu w 240 przyszły by same saulosi.

Co by nie mówić póki co buduję nadal ten zbiornik i czekam z rozpoczęciem prac nad dużym. Obsada i szczegóły z tym związane to kwestia przyszłości.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Złapałem chwilkę i na szybko zrobiłem sobie filmik o pilotach do RGB oraz o ustawieni własnego kolory DIY.

Także jak kogoś interesuje to proszę:

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości