• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 19 litrowe BUTLE na wodę

#1
POSZUKUJĘ 19 LITROWYCH BUTLI NA WODĘ, widywanych w wszelakiej maści dystrybutorach. COŚ SŁYSZAŁEŚ, MOŻE WIESZ GDZIE DOSTAĆ, ODEZWIJ SIĘ


510 965 736, sms, sygnał, oddzwonię
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Lukas ogórki bedziesz kisił ??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Tongue 
Ogóry już są[Obrazek: jezyk.gif] małe gabaryty mieszkaniowe, 240l u kobity w domu i potrzebuję 4 takich na wodę do okresowych podmian, cała historia[Obrazek: oczko.gif]


Byłem dzisiaj w selgrosie, są takie z ustronianką po około 17 zł i z tym bym problemu nie miał, ale do każdej butelki jest naliczana kaucja 22 zł, zwrotna jak każda kaucja... ale co mi z tego jak ich zwracać nie chce...


W sobotę pojadę do makro, zobaczymy jak tam sytuacja będzie wyglądać
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Przerabiałem to. Butlę lub kanister na wodę znajdziesz w cenie ok. 30 zł, razy np. 4 sztuki 120 zł.
Beczkę na wodę ok. 80L cena ok. 90 zł.
Do tego noszenie, wlewanie na kilka razy i ścieranie podłogi.
Filtr RO - 100 zł na allegro.
Rachunek zostawiam Tobie
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Koszty kosztami, ale najgorsze przy małych pojemnikach jest właśnie to przelewanie, wachlowanie wężami itd.

Kiedyś udało mi się kupić beczkę, do niej dokupiłem pompę, całość zamknąłem w szafie zeby nie kuło w oczy. Teraz na podmianę 70l schodzi mi może 15minut. Polecam każdemu ;d
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
podepne sie do tematu. Sloma jaki filtr RO polecacasz??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Taki w zupełności wystarczy
http://allegro.pl/filtr-wody-system-akwa...71141.html
O filtrach RO dość dużo jest na forum tematów.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wiem że znajdę w cenach o których pisałeś, zarówno butle jak i beczki, przejrzałem olx oraz allegro zanim zamieściłem ogłoszenie tutaj,  precyzując… poszukuję takowych w odległości do 50 km od Sosnowca.

Udało mi się dzisiaj podjechać do makro, sytuacja wygląda podobnie jak w selgrosie, około 17 zł. Za butlę z wodą, plus 17 zł kaucja.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Wodę to można kupować jak się ma do podlewania jednego dzbanecznika... 

Do akwarium tej pojemności JEDYNYMI rozwiązaniami są albo filtr (rozwiązanie czyste) albo armatka torfowa (rozwiązanie "brudne", przynajmniej dopóki się tego nie opanuje). Filtr zawsze można zainstalować w kuchni do oczyszczania wody z kranu. A "przy okazji" do akwarium :-)
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Jeśli to jest akwarium dla ryb które wymagają parametrów jak w kranówce to ja bym lała wężem z kranu. Demonizuje się trochę takie podmiany a kto przy większym baniaku odstawia wodę? Nie przesadzajmy. W tej chwili woda z wodociągów ma spełniać takie normy, że małe dziecko może pić bezpośrednio z kranu. Jak więc taka woda ma zaszkodzić rybom? Że chlor? Można dodać do podmian środek na "wybicie" chloru, ale można też np. robić podmiany częstsze i mniejsze..
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości