• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Puchlina wodna

#1
Czy miał ktoś z tym do czynienia. Ja jak dotąd nigdy nie, niestety aż do teraz. Tzn. tak mi się wydaje, ponieważ 1 z moich neonków zrobił się naprawdę wydatny brzuszek. Czytałem o tym, ale jakie możecie dać mi w takiej sytuacji rady? Mogę wstawić zdjęcia, ale są bardzo niewyraźne, bo mimo iż neonek ów jest chory to pływa żwawo razem z innymi, zjada karmę i oprócz wyglądu nie zauważyłem w jego zachowaniu nic dziwnego. Niestety sam wygląd chyba wystarcza.


Załączone pliki
.jpg   IMG_1034.JPG (Rozmiar: 15.08 KB / Pobrań: 253)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Czym karmisz, jaka jest obsada, filtracja, wielkość zbiornika? Podaj wszystkie dane na temat baniaczka, w którym znajduje się neonek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(30-03-2014, 19:30 PM)Seven napisał(a): Czym karmisz, jaka jest obsada, filtracja, wielkość zbiornika? Podaj wszystkie dane na temat baniaczka, w którym znajduje się neonek.
Na razie suchymi płatkami ichtio vit i granulatem firmy sera ale jako, że wpuściłem kakadu nabędę także jakieś mrożonki. Ale chwilowo jest to co wyżej napisałem. Obsada: około 15-17 sztuk neonów inessa, 3 kiryski pstre i 2 sterby oraz 4 dopiero co wpuszczone kakadu Smile Co do filtracji to niestety jest to jakiś wewnętrzny, nie znam nazwy więc pewnie jakiś szajs i  właśnie wydaje mi się, że jest on za mało wydajny na mój 200l baniak. Po prostu chwilowo nie stać mnie na zewnętrzny, ale zbieram już na JBL e901. Oprócz tego do wody dodawana jest co tydzień torfianka, przy podmianie wody. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Sam wewnętrzny na 200 litrów to bardzo mała filtracja -rób częste podmiany.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nie jestem pewna w 100%, ale myśle, że częściowo ma w tym swój udział monotonne karmienie suchym. Zaczekałabym jednak aż wypowie sie ktoś bardziej doświadczony. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Kolega dostał mrożonki i wytyczne co do kubła. Wewnętrzny jest głowicą i spokojnie daje radę, gdyż parametry kolega ma ok, zatem z ocenami typu Kierowcy, bym się wstrzymał. Problemem było monotonne karmienie suchym i to tego objawy mamy u wspomnianego neona Innesa (ralphie1 - zapamiętaj jak się pisze nazwę tej ryby Wink )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
ZWRACAM SIĘ DO WSZYSTKICH Z PROŚBĄ O POMOC!
Nie jest dobrze. Rybka wygląda jeszcze gorzej niż na wrzuconym zdjęciu, a co jeszcze gorsze wypycha ją ku powierzchni wody. Próbuje walczyć, natarczywie płynąc ku dołowi, ale kiedy słabnie wypycha ją ku powierzchni. Co gorsze u drugiej rybki niestety powoli obserwuje to samo (aczkolwiek w słabszym stadium) ,mimo iż przestałem już karmić płatkami. Wyczytałem, że mogą być ciężkostrawne więc miejmy nadzieję, że tylko one były przyczyną. Czy aby na pewno chodzi tylko o to? Proszę o szybką pomoc i odpowiedź, bo serce mi się kraja jak na to patrze Sad Na internecie wyczytałem, że ktoś miał podobny problem, co ja i również karmił płatkami:
http://www.akwaswiat.net/pomocy-brzanke-...-2304.html
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wypadałoby zmierzyć NO2, NO3 na wypadek gdyby to nie dieta była (jedyną) przyczyną.
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(01-04-2014, 19:20 PM)Christo napisał(a): Wypadałoby zmierzyć NO2, NO3 na wypadek gdyby to nie dieta była (jedyną) przyczyną.

da się załatwić
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(01-04-2014, 19:22 PM)ralphie1 napisał(a):
(01-04-2014, 19:20 PM)Christo napisał(a): Wypadałoby zmierzyć NO2, NO3 na wypadek gdyby to nie dieta była (jedyną) przyczyną.

da się załatwić

Hm... teraz się doczytałem że pono były ok... (???)

...ale zawsze warto wiedzieć, zwłaszcza przy filtracji na granicy wydolności.
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości