• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akara błękitna

#1
Proszę o pomoc w odróżnieniu płci moich akar sam nie potrafięBezradny albo raczej nie jestem pewien jeśli się mylę poprawcie mam w zbiorniku 3 szt dwie duże i myślę że to są samce foto 1foto1 i foto 2foto2oraz jedną o wiele mniejszą i myślę że to samica foto 3foto3 , są razem od około 4 miesięcy i nie dobrała się para .
Najpierw trafiły te większe a po około 2 tygodniach ta ostatnia , do póki nie było tej trzeciej pierwsze pływały w zgodzie po pojawieniu się trzeciej ryby zaczęły się walki wygląda na to że jeden samiec jest tera z lafa bo drugi ma mały rewir w kącie za skałą nie dochodzi jednak do tarła .
Może się mylę i to przedstawiciele jednej płci poraźcie .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
fotki nie widoczne,, wstaw jako załącznik tu jest link jak to robić Big Grin
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jaki rozmiar pliku wchodzi bo mi odrzuca.

Dobra zmniejszyłem i weszły numeracja zdjęć odpowiada opisowi.
.jpg   foto1.JPG (Rozmiar: 50.71 KB / Pobrań: 352)
.jpg   foto2.JPG (Rozmiar: 47.68 KB / Pobrań: 352)
.jpg   foto3.JPG (Rozmiar: 53.58 KB / Pobrań: 353)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
500 kb

Epitet gatunkowy z małej litery w tytule!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Zdjęcia tak jak widoczne foto1 , foto2 i foto3
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Na pewno nie jest to akara błękitna, Andinoacara pulcher. Na drugiej fotce jest samiec Aequidens rivulatus, na trzeciej A rivulatus (tak mi sie zdaje) Ale nie wiem czy samica. Pierwesza fotka być może samica.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
No właśnie miałem wątpliwości i chyba słuszne , wniosek że w sklepach nie wiedzą co sprzedają , ale czy to normalne że samiec i samica brały się za pyski ? bo właśnie 1 i 2 walczyły gdy pojawiła się 3
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja też tu widzę Rivulatusy Smile W sklepach nie wiedzą co sprzedają, ale i niektórzy nie wiedzą co kupują Wink Co teraz będzie z rybami, bo masz nie to co chciałeś?
Whiskey and women got my money, blues and devil got my soul...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie znam zachowań tych ryb, musi się ktoś wypowiedzieć kto je trzymał. A jest tu kilka takich osób. Ale myśle że to walka o hierarchie w zbiorniku.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wiesz jak były małe to ciężko było poznać że to nie błękitne podobne są jeszcze w stresie bez kolorów , a co ma być będę się uczył hodować pomarańczopłetwe choć podobno w czasie tarła to prawdziwe agresory , faktycznie jak się dobrze przyjrzeć rybce z foto2 to widać tworzący się garb tłuszczowy , myślę że czują się w moim zbiorniku dobrze bo urosły o jakieś 100% od zakupu tylko 3 zostaje w tyle , jak ma ktoś rady dla mnie chętnie poczytam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości