• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 3 x Afryka

#1
   
   
   

- 100x40x55 - 220l
- 6V i 15V
- filtr przelewowy - gąbka, ceramika, grys, aquaszut 750
- grzałka 50V
- 13 xParacyprichromis Blue neon (f1), 3 x Tanganicodus (f0)

   
   
   
   
   
   
   
   
   

- 100x40x50 - 200l
- dwie żarówki ledowe (5V)
- filtr przelewowy - gąbka, ceramika, grys, aquaszut 750
- grzałka 50V
- para Julidochromis Ornatus (f0) z młodymi

   
   
   
   
   
   
   

- 93x41x20 - 76,2L
- 6V
- aquaszut 750
- grzałka 50V
- 4x Telmatochromis Vittatus (f1), 3x Alto Compressiceps gold head kasange (f1)

   
   
   
   
   
   
   
   

Karmie tym plus mrożonki

   

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Dużo zdjęć, ale kiepskiej jakości i to razi. A resztę to powiedzą koledzy, bo ja start=y i mało widzę Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Tragedii jeżeli o zdjęcia nie ma, ale może być lepiej, bardziej zwrócił bym uwagę na ich wielkość , bo są ciut za duże i wolno się ładują. Jak chodzi o same akwaria, to podoba mi się, że tła ładnie komponują się z kamieniami.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Killi kilka możliwości jest - okulary, Ctrl + albo nie patrz po prostu Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ale marudzicie, zdjęcia można sobie powiększyć/pomniejszyć w zależności co kto potrzebuje, a i jakość nie jest zła. Bynajmniej ja nie widzę problemu Smile

Akwaria dość surowo urządzone, ale ma to swój urok. Całkiem ładne jest to akwarium z muszlowcami Wink
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Paweł i 1 i 2 - proszę Was, wymagajmy troszkę szacunku dla oglądających.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Moim zdaniem obsada w akwarium 200 litrowym jest w porządku, reszta jest sprawą dyskusyjną.

Akwarium 220 litrów z tanganicodusami - według mnie to akwarium jest za małe dla tych ryb które są agresywne wewnątrzgatunkowo i nie obierają stałych terytoriów. Ryby o bardzo zmiennym charakterze, dzisiaj jest sielanka, a jutro "jatka".

Akwarium 76,2 litrów jest według mnie źle dobrane pod względem gatunków ryb (zachowań i wielkości), jest stanowczo za małe jak na taką obsadę. Telmatochromis vittatus gatunek agresywny i terytorialny (rozumiem że nie jest to forma "shell"). Altolamprologus compressiceps Gold head Kasanga x3 sztuki w mojej ocenie to akwarium nawet nie nadaje się dla pary tych ryb. Na stronie KMT jest wykaz gatunków z litrażem i jakby nie patrząc dla pary to min. 200-240 litrów.
Poza tym jeszcze jedna uwaga, to akwarium ma jak widzę tylko jedne filtr. To dość ryzykowne.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wg mnie akwarium na Cyprychromisy powinno być znacznie większe i brakuje jakichś "markerów" dla nich, będzie straszny rozgardiasz w obieraniu terytoriów do rozpłodu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(23-12-2012, 22:16 PM)Sverting napisał(a): Wg mnie akwarium na Cyprychromisy powinno być znacznie większe i brakuje jakichś "markerów" dla nich, będzie straszny rozgardiasz w obieraniu terytoriów do rozpłodu.

hmm, tu akurat chodzi o mniejszych kuzynów rodzaju Cyprichormis, a mianowicie gatunek Paracyprichromis nigripinnis , dlatego ew. ta wysokość 40 cm może jeszcze być od "bidy", chociaż ja zawsze polecałbym 50 cm lub więcej. P. nigripinnis nie są tak agresywne jak np. niektóre cyprichormisy. Agresja przejawia się szczególnie podczas tarła i rzeczywiście warto by stworzyć jakieś "przeszkody", ale terytorium samca tarlaka nie jest zbyt duże. Poza wielkością te rodzaje różnią się składaniem ikry w akwarium. Gatunki z rodzaju Cyprichromis nie potrzebują podłoża do tarła ponieważ ikra jest składana w toni wodnej. Paracyprichromisy potrzebują podłoża do składania ikry i sa to przeważnie pionowe powierzchnia skał. W akwarium oprócz pionowo ułożonych skał ryby wykorzystują filtry, a nawet szybę.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Nie mówię o terytoriach w formie powierzchni, a objętości. Z obserwacji osób z którymi miałem okazję rozmawiać i informacji które miałem możliwość przeczytać wynika, że nawet w obrębie stadka znajdują się ryby uprzywilejowane mniej i bardziej. Jeśli nie ma jakichś wyraźniejszych punktów (wyższych skał itp, czegoś co daje "przewagę" nad innymi lokacjami) dochodzi do bardzo chaotycznego rozmieszczenia "rewirów". Nie chodzi mi o wojny, ale o drobne sprzeczki.

Ze dwie trzy pionowe skały jak ta centralna u Julidochromisów byłyby bardzo pożądane przez ryby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości