• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Grys dolomitowy jako medium

#1
Czesc, z racji że jakoś pusto mam w sumpie i oprócz siporaxu nie ma tam nic zastanawiam się nad kupnem grysu dolomitowego i zastosowaniu go jako kolejne media filtracyjne. Na forum od tanganiki p.Marta pisala że jest świetnym materiałem ale czy nadaje się do CA? Wodę i tak mam już twarda ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Lepsza opcja będzie zwykła cerama czy Keramzyt , A w tanganice wcale niema tak twardej wody ,jeszcze możesz dać kulki maspecta
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Sęk w tym że chciałem uzupełnić po brzegi, biobale na pewno sobie kupię ale póki co szukam jeszcze alternatywy w postaci właśnie żwiru/grysu.
Jakieś konkretne argumenty że ten grys dolomitowy jest be?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Chcesz to bierz , ja Po prostu nie uznaje takich Medi Po prostu po akcji z lawa Sad
Możesz też dołożyć gąbka też to dobre medium wspomagające
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja z kolei boję się keramzytu, zastosowalem w Malawi u ojca i z dnia na dzień ryby były mega spłoszone ...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(22-10-2020, 09:47 AM)darkdivinity napisał(a): Ja z kolei boję się keramzytu, zastosowalem w Malawi u ojca i z dnia na dzień ryby były mega spłoszone ...

Jak ogrodniczy wszystko możliwe
Jest w Krakowie firma co sprzedaje granulat do hydroponiki mam to u siebie w sumpie jak i w hydroponice i nic się nie dzieje
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
A zwykły żwir 8-16?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Żwir jest ciężki i nieporowaty. Bakterie będą tylko na powierzchni. Nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie w sumpie. Jak uzupełnisz do brzegów komory, to może strzelić przegroda, bo zazwyczaj robi się je z cienkiego szkła. Lepiej już wrzucić najtańszą ceramikę z allegro. Jest lżejsza i bardziej porowata.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Chciałem go dać w koszyczkach plastikowych. A ten grys?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
To samo, tylko powierzchnia jest porowata i jest ciężki. Poza tym może ostro podnieść parametry po czasie. Jednak to węglany wapnia i magnezu, więc kH będzie stopniowo rosło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości