• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Podchów artemii od naupliusa do postaci dorosłej

#11
Nie obrażam się. Wiesz jaka jest największa zaleta internetu? Że każdy może napisać tam co chce. A największa wada? Że każdy to robi.

Co do gatunku, wszędzie piszą, że A. salina - a ja przy okazji poszukiwań trafiam na taki kwiatek:
Cytat:- Artemia salina (Lymington Anglia - niektóre źródła podają, że gatunek ten wymarł!)
- Artemia tunisiana (Europa)
- Artemia franciscana (gatunek występujący w obu Amerykach, niektóre źródła podają, że jest to właśnie A. salina)

Poza tym, większość porad na internecie dotyczy "wylęgnij i kup nowe jaja" a co do stabilnej hodowli to większość ludzi pisze, że jest nieopłacalna, trudna i bez sensu.

Pytanie o wodę - nie chodzi mi o chów w RO, bo to niemożliwe, ale czy lać wodę z kranu (która może zawierać w moim przypadku np. śladowe ilości Cu - dla niektórych organizmów zabójcza) czy RO a potem ją zatwardzać, mineralizować i solić.

Spotkałem się z wypowiedziami, że hodowla o zróżnicowanej piramidzie wiekowej jest stabilniejsza, ale cięższa w rozpoczęciu - dlaczego? Nie wiem, jak zwykle "ktoś to napisał".

Pytania związane z gatunkiem mają dla mnie sens, bo wszędzie się pisze o A. salina, a o A. franciscana nigdy nie słyszałem

Co do podawania, tu też są różne opinie - według niektórych wystarczy pobrać z solanką a potem rozcieńczyć, według niektórych wypłukać maksymalną ilość soli. I znowu niektórzy podają, że trzeba mieć specjalne sitko, bo cedzenie przez chustkę może spowodować się dostanie się jej strzępków przy podawaniu do organizmu narybku i w konsekwencji śmierć. Znowu jest to informacja, którą ktoś podał komuś kiedyś przy piwie. A tu chcę się upewnić, zwłaszcza, że hodowlę artemii muszę założyć na wczoraj. Skoro powstał temat, to dlaczego nie ma on zawierać informacji (sprawdzonych przez speców, nie "szpeców") podstawowych?
A wpis K-Pona pojawił się kiedy ja jeszcze pisałem swojego posta, a na kilka z moich pytań podaje odpowiedź.
Chaos i entropia - łącznie jakieś 500 litrów
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Podchów artemii od naupliusa do postaci dorosłej - przez SabreUr - 25-06-2012, 13:46 PM
RE: Podchów artemii od naupliusa do postaci dorosłej - przez Killifish - 29-06-2012, 16:46 PM
RE: Podchów artemii od naupliusa do postaci dorosłej - przez Killifish - 29-06-2012, 18:15 PM
RE: Podchów artemii od naupliusa do postaci dorosłej - przez Killifish - 02-07-2012, 12:15 PM
RE: Podchów artemii od naupliusa do postaci dorosłej - przez Killifish - 02-12-2012, 18:52 PM
RE: Podchów artemii od naupliusa do postaci dorosłej - przez Killifish - 02-12-2012, 19:49 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości