• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Towarzysze dla Steatocranusów

#1
Witam
Pewnie się już chwaliłem a może i nie ale od jakiś 5 mies jestem szczęśliwym posiadaczem Steatocranusów irvinei... zastanawiam się czy w handlu w Polsce są gatunki ryb które biotopowo pasowałby do tych garbaczy... dopiero raczkuje w temacie reofilnych afrykańskich a wiem że na tym forum są specjaliści dlatego tu pytam
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Asagoth masz problem - ryb dostępnych w Polsce z Volta River jak na lekarstwo ale o tym pewnie juz wiesz Smile
Jeżeli nie szukasz do nich pielęgnic to może będzie łatwiej. Na pewno Hemichromis bimaculatus i fasciatus. Piękna jest też Tilapia zillii - obserwowałem ja na żywo w Nilu w zatoczkach w środku Kairu. Kolorystycznie i z zachowania bardzo ciekawa.

Pozostałe znajdziesz tutaj


FAUNA VOLTA RIVER

P.S. juz Ci zazdroszczę Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie chwaliłeś się, gratulacje Smile Piękne ryby, ciekawe kiedy zostaną przeniesione do innego rodzaju(Gobiochromis), bo do Steatocranus pasują jak pięść do oka. Mam nadzieję, że wkrótce zaprezentujesz zdjęcia w odpowiednim dziale.

Ten gatunek uchodzi za dość agresywny, nie tylko wobec pobratymców, ale i innych ryb. Jako, że dorastają do wcale nie drobnych rozmiarów (17cm) to by trzymać z dobraną parą inne gatunki, należałoby im zapewnić całkiem spore akwarium, tym bardziej, że podobno te pielęgnice są dość aktywnymi pływakami (jakie są w tym względzie Twoje doświadczenia?). Trudno dowiedzieć się coś więcej o innych pielęgnicach z tego obszaru, ale wg. FishBase w dorzeczu Volty można spotkać m.in. Hemichromis fasciatus, Chromidotilapia guntheri guntheri i kilka innych, zupełnie niedostępnych u nas ryb. Tylko czy aby na pewno występują na tych samych obszarach co S. irvinei - nie pomogę, bo niestety nie wiem.

Summa summarum, chyba najlepiej będzie trzymać kilka osobników w dużym akwarium.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
nie, nie myślałem o towarzystwie pielęgnic, raczej o jakiś dennych lub ławicówce... za mały baniak dla innych cichlidówWink
Tak już zorientowałem się że ciężko będzieWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
FILM T. zillii

film z Kairu z T. zillii - nie zwracajcie uwagi na rury i kratki Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
W takim razie zostanie docelowo para w 250l szkle, co do pływaków to u mnie nie bardzo są skore do pływania, problem mam jednak z tym że dostałem ryby nie z jednego miotu... jedna z nich ma juz ok 8cm reszta 4cm a dalej dopowiedzcie sobie sami... małe nie mają życia a ja zbiorników na rozdzielanie ich, bardzo chciałbym napisać o nich artykuł w przyszłym roku jednak miałem wielką nadzieje na dobranie się pary i doprowadzenie ich do tarła... coż narazie wszystkie żyją i jakoś tam się chowają, czas pokaże... wrzuce jakieś fotki ale chyba dopiero w przyszłym tyg będe miał czas na fotografie...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ok no to czekamy, i trzymamy kciuki.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Powodzenia Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Odświeżam temat
Tym razem szukam jakiś towarzyszy dla Steatocranus tinanti, fajnie było by gdyby były biotopowo pasujące, garbacze są bardzo nieśmiałe do tego dochodzi to, że są z odłowu, myślę że jakaś ławica trochę by je ośmieliła, macie jakieś propozycje?
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Któreś z mniejszych świecików, albo Barbus? Nie wiem tylko czy znajdziesz takie ryby, którym będzie odpowiadać ruch wody w zbiorniku. Może Barbus fasciolatus?

No i fotki, fotki. ;-)
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości