• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [450l][Malawi] The Piece Of Africa by bakus_44

#1
świeżo uruchomione akwarium 450l [150x50x60]

filtracja: JBL CristalProfi e1501(1400l/h), głowica Aquaszut t-head 750(750l/h)

dekoracje: tło- folia samoprzylepna, ok 80kg łupka serecytowego (mam jeszcze ze 30 na przyszlosc moze doloze), piasek dekoracyjny KREISEL z leroy merlin ok. 40kg.

oświetlenie: tutaj 1x36W diversa DL (standardowa z pokrywy), docelowo 1x40W power glo. + listwa led nad taflą jako oświetlenie nocne

obsada:
labidochromis caeruleus x 10
Placidochromis electra x 10
Aulonocara Fire Fish x 10

Gdy ryby sie wybarwia planuje zredukowac liczbe osobnikow poszczegolnych gatunkow oraz dolozyc jeszcze 1-2 gatunkow. Najprawodpodobniej bedzie to Sciaenochromis fryeri i/lub aulonocara stuartgranti 'chilumba'.


[Obrazek: d8ju8.jpg]
   
   
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
zbiornik fajny, placki do niego pasują, aulonki też ale dlaczego firefish - to ludzki twór, szkoda takiego ładnego akwa, ale jak Tobie to nie przeszkadza to OK

dobrze, że zdecydowałeś się na zwykły piach bo nie mogę zdzierżyć mody na kwarcowy, tak jest fajnie

niestety masz fatalny film bakteryjny na powierzchni, wiem, że skrzętnie ukryłeś mechanika ale proponuję go wyłonić z głębin i zawiesić w tym ciemnym lewym narożniku i podłączyć napowietrzanie, coś w tym stylu:

   

gwarantuję, że po kilku dniach błona zniknie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ładny zbiornik. Drugiego gatunku Aulonacara raczej bym nie dawał (ryzyko krzyżówek).

Z problemem na powierzchni możesz sobie poradzić w sposób bardziej "estetyczny" umieszczając pod taflą małą pompę cyrkulacyjną. Wydatek niewielki, wygląd nie rzucający się w oczy (mała czarna kulka) i problem rozwiązany, a dodatkowo natlenisz wodę, bez konieczności stosowania dyfuzora.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ładne jak na malawi Wink

(21-11-2011, 23:16 PM)filas napisał(a): dobrze, że zdecydowałeś się na zwykły piach bo nie mogę zdzierżyć mody na kwarcowy, tak jest fajnie
filas, a ty myślisz że jaki masz piach w akwarium ? Wink
Ten który nazywasz zwykłym to też kwarcowy Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
ojtam, ojtam, wiemy Smile
chodziło mi o tę wersję piachu "albinosa" niczym myszy z laboratorium, teraz niektórzy malawiści się nim zachwycają a mi po prostu nie pasuje
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wiem, wiem. Ten kożuch utworzył sie gdyż zalalem akwarium zanim jeszcze podlaczylem kubelek. Nie zdarzylem sie jeszcze z tym uporac. Probowalem go zebrac gabka, ale nie za bardzo szlo. Moze rzeczywiscie wylonie mechanika na jakis czas, ale gdy to zniknie to chyba nie bedzie koniecznosci na stale mocniejszego ruchu przy powierzchni. Ulozenie kamieni tak zeby ukryc ta gabke bylo nielada wyzwaniem, szkoda byloby teraz z tego nie korzystac.
Firefisha wybralem dla kontrastu i moze tez dlatego ze nie mialem zbyt duzego wyboru w tutejszych zoologicznych. Poza tym niekiedy na zdjeciach samce tych ryb wygladaja na prawde imponujaco i do tego samice nie sa jak zawsze u aulonocar szare. Mimo to tez troche mnie drazni ze to 'sztuczny' gatunek. Slyszalem ponadto, ze ze wzgledu na dluzszy niz w przypadku innych pyszczakow chow wsobny, geny tych ryb slabna i miewaja problemy z wybarwianiem sie. No coz, zobacze jak bedzie. Jezeli mnie nie zachwyca to podmienie firefishe na cos bardziej naturalnego...Smile
Piach tez, nie wiem czy wypada sie przyznawac, chcialem kupic bialy, tylko koniec koncow szkoda mi bylo pieniedzySmile teraz nie zaluje:p

Dzieki za kometarze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(22-11-2011, 07:53 AM)bakus_44 napisał(a): Piach tez, nie wiem czy wypada sie przyznawac, chcialem kupic bialy, tylko koniec koncow szkoda mi bylo pieniedzySmile teraz nie zaluje:p
Hehe, dobre Smile Wygląda naturalnie, jak to filas określił - ta wersja piachu jest ok Wink
Osobiście przekonałem sie do piachu rzecznego (czyt. wiślaka Smile) wygląda naprawdę naturalnie i ma dobrą granulację, wystarczy trochę się pogimnastykować i nie trzeba płacić Smile Zresztą, za gówniarza też używałem piachu z pobliskiej rzeczki, tylko potem nastały czasy lenistwa i piasek kupowałem, ale znów powróciłem do piachu prosto znad wody.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Witam.
Dodaje pare nowych fotek...

   

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Masz za czysty piach Smile Jakbyś dorzucił kilka odłamków tych kamieni (mniejszych, większych) u ich podstaw, to by wyglądało jeszcze lepiej.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Bardzo ładne akwa, jak bym więcej takich widział może i bym sie sam skusił Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości