• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Styrobox - gdzie kupić

#1
Question 
Cześć,

Pewnie wielu z Was bliski jest problem zaopatrzenia w styropianowe pudła używane do wysyłki ryb. Poszukuję taniej opcji na styroboxy o wewn. wymiarach około 30x30x30 - do transportu narybku w Kordonach, więc miejsca nie potrzeba zbyt wiele.

Znacie jakąś hurtownię/sklep, gdzie można kupić takie pudełka w miarę tanio? Może wspólne zakupy?

A może ktoś słyszał o dostępie do takich składanych pudełek?


Wszelkie pomysły i podpowiedzi mile widziane.

pK
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Takie małe styroboxy robię sama. Karton z lidla a do środka przycinam styropian kupiony na tafle z jakiegoś obi o grubości że 2cm. Mega tanio wychodzi i działa jak trzeba.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Piotrek kiedyś odstałem u Mnie w akwarystycznym taki box na jeden worek. Miał wymiary 10x15x30. Na pewno sa gdzieś do kupienia ale gdzie to nie wiem Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No własnie takie dostałem Big Grin Forest jesteś wielki Wink Trzeba zrobić zamówienie na takie ... Kobuz może weźmiemy hurtem to zejdzie z ceny?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Brawo mei, to jest podejście akwarysty radzącego sobie z "drobnym modelarstwem" Smile
PiotreK, załamujesz mnie, nie bądź leniem, kupujesz płyty styro, taśmę, karton .... dalej mei Tobie pomoże, kobieta doskonała Tongue
To że amerykańce potrzebują gotowych rozwiązań dla "idiotów" to rozumiem, ale polski akwarysta do ...... musi sobie radzić! Wink

Zaskoczyła mnie cena na OLX, jest na prawdę dobra!!!

Teraz tak na serio, to jeżeli znajdą się takie do których wchodzą małe wiaderka i będą w rozsądnej cenie to jestem zainteresowany i mogę się dołączyć do grupowego zakupu większej ilości.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
a ja pierd.... sie bawić w klejenie ze steropianu. Pewnie że to taniej. Ale ostatnio kleiłem ze styropianu i ładnych kilka miut musiałem sie pobawić. Poza tym po styropian trzeba jechać , po drugie płyta koszuje 4-5zł + paliwo = prawie to samo. Jestem za takimi boxami Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Kordony można przewozić w takich boksach, tylko muszą być obłożone materiałem (jakimiś czystymi szmatkami czy czymś w tym rodzaju), dzięki czemu cała powierzchnia worka ma dostęp do powietrza. Myślę, że projektanci tych worków mieli na uwadze przede wszystkim transport ryb w boksach Wink

Jeżeli boks na 1-2 [małe] kordony wychodziłby <10zł to dla mnie klejenie nie jest grą wartą świeczki, a zwłaszcza ze styropianiu, który po obcinaniu jest wszędzie Big Grin Żeby nie było - czasem też idę w rozwiązania DIY - bo muszę mieć boksa na już - ale pudełko takie jak w linku zawsze wydaje mi się być bardziej bezpieczne, ja do swojej roboty nie mam zaufania Tongue

Zapytam sprzedawcę jakie inne rozmiary boksów ma i czy przy większym zamówieniu byłaby jakaś zniżka. No i ciekawe ile kosztuje transport?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Pomysł mei ma jeszcze jeden przeważający plus nad zakupem gotowca.
Składuj 5 takich małych boxów. Zajmą tyle miejsca co opakowanie styropianu, z którego masz ich więcej.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dla mnie również robienie samemu nie jest grą wartą świeczki, cenowo wychodzi podobnie a człowiek jest czysty i zadowolony ;> ano i najeździć się nie musi Smile Mam cała piwnice w boksach jak chcesz Piotr Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(01-02-2016, 23:32 PM)kbmp napisał(a): Dla mnie również robienie samemu nie jest grą wartą świeczki, cenowo wychodzi podobnie a człowiek jest czysty i zadowolony ;>  ano i najeździć się nie musi Smile Mam cała piwnice w boksach jak chcesz Piotr Big Grin
w takich?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości