• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [144l][BlackWater] by 88vito88

#1
Witam, 

W końcu postanowiłem się spiąć i pokazać swój pierwszy (już 2 lata istniejący) zbiornik. Od początku podobały mi się klimaty ala-amazonia, SA itp, także na początku było coś w stylu CW, troszkę żabienic, pistii itp, lecz aranżacja kulała [Obrazek: icon_razz.gif] po różnych zmianach i perypetiach wpadłem na forum na kilka zbiorników w stylu BW i troszkę mnie oczarowały, te mroczne klimaty, powyginane gałęzie, masa syfu liści i korzeni, a pośród nich pochowane pielegniczki i kiryski [Obrazek: icon_smile2.gif] długo nie trzeba było czekać (bo czekać nie lubie) na zmiany, rośliny usunąłem, dołożyłem drewna, wszelakich śmieci, woda stała się lekką herbatką, aczkolwiek zadbałem też o parametry, żeby zapewnić pielęgniczkom i towarzyszącym odpowiednie warunki do bezstresowej egzystencji. 

Wymiary: 
-144 L tj. 90x40x40 

Oświetlenie: 
-moduły led samsung (barwy zimnej i jeden ciepły), dosłownie kilka watów 

Filtracja: 
-filtr zewnętrzny Tetra tec ex700, wewnętrzny Fan1 

Ogrzewanie: 
-Aquael 200W 

Podłoże: 
-piasek kwarcowy drobny 

Ozdoby: 
-masa korzeni dębowych, torfowych i jeden red moor, 
-liście dębu i buku, 
-szyszki olchy, 
-masa gałęzi i patyków 
-2 i pół łupiny kokosa [Obrazek: icon_razz.gif] 

Flora: 
-brak (ostatnio wsadziłem vallisnerie nana, żeby sprawdzić czy przetrwa, do wywalenia na dniach) 

Fauna: 
- 1+1 Apistogramma Baenschi WF, 
- 5 szt. Corydoras panda, 
- 4 szt. Otocinclus affinis, 
- 30 szt. Hyphessobrycon amandae, 
- 5 szt Helenek 

Parametry: 
pH - 6 
gH - 1 
kH - 0 
temperatura - 24/25°C 

Ogólnie rzecz biorąc pielęgniczki mają się dobrze, karmię mrożonym wodzieniem, leje RO bo mam dostęp do wody, ładnie się wybarwiły i po około 2 tygodniach samiec zabrał się do "roboty", pierwszy rzut młodych już pływa prawie 2 tygodnie, kilka sztuk przetrwało, chociaż będzie ciężko gdyż nie bawię się póki co w wylęg artemii. Samiczka ich ostro pilnuje i gania inne ryby, szczególnie uparła się na kiryski, którym pozostał jeden z rogów akwarium, na początku zanim pojawiły się młode jakoś się nie przejmowały małymi gonitwami ze strony samiczki ale teraz chyba zrozumiały, że franca nie popuści, bystrzyki też są regularnie przeganiane na jedną stronę akwa z dala od młodych, a otoski jak to otoski, zajmują się skubaniem drewna wszelakiego i szyb. Zachwycam się póki co zachowaniem dzikusów, szczególnie samiczka mnie zainteresowała, opkopała i "zatamowała" piachem wejście do połówki kokosa, którego sobie na początku upodobała, potem zaczęła kopać spory dół pod jednym z korzeni, także teraz sięga prawie dolnej szyby a ona wpływa i wypływa z drugiej strony, prawdziwy kret [Obrazek: roll.gif] Aranżacja może nie robi szału, tym bardziej zdjęcia, które wiele nie oddają, gdyż nie umiem/nie mam możliwości zrobić sensownych zdjęć, mnie się podoba choć ciągle coś zmieniam/dokładam/wyciągam, ale w końcu osiągnąłem w miarę zamierzony cel. Jeśli będę miał okazje to spróbuje zrobić zdjęcia lepszej jakości. Pozdrawiam.


Załączone pliki Miniatury
                       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
No no no ładnie ładnie-zagracone z klasą Smile

Dołożyłbym kirysków byłoby im raźniej.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Zbyt starannie ułożone, na środku jak posąg Smile zrób bardziej naturalniej i będzie fajnie
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(16-12-2015, 10:15 AM) Kierowca Bombowca napisał(a): No no no ładnie ładnie-zagracone z klasą Smile

Dołożyłbym kirysków byłoby im raźniej.

DziekiWink no tak mysle dołożyć kilka Pandek, napewno bedzie im łatwiej w większej grupie przetrwać "tyranie" samiczki Baenschi:p poza tym ciekawie wyglądają jak żerują w grupce.

(16-12-2015, 10:19 AM)TomaszAkwarystyka napisał(a): Zbyt starannie ułożone, na środku jak posąg Smile zrób bardziej naturalniej i będzie fajnie

Masz troche racji chociaż na żywo wyglada to zdecydowanie lepiej i naturalniej aczkolwiek wiem, ze głownie ten pionowy korzeń moze robić takie sztuczne wrażenie (chociaż miał on imitowac pień i środek kompozycji a wokół niego masa innych korzeni i gałęzi). Muszę to przemyśleć i moze cos przemebluje a w przyszłości mam juz koncepcje na cos lepszego. Ale wiadomo, człowiek sie uczy całe życie i metoda prób i błędów dochodzi w koncu do czegoś sensownegoSmile dzieki za sugestie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Spoko zbiornik Wink  ,ale herbatka mogłaby być trochę mocniejsza Usmiech  .Pokrywa pierwsza klasa Jezyk jak tam z parowaniem wody sprawa się ma?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(17-12-2015, 19:39 PM)adam17123 napisał(a): Spoko zbiornik Wink  ,ale herbatka mogłaby być trochę mocniejsza Usmiech  .Pokrywa pierwsza klasa Jezyk jak tam z parowaniem wody sprawa się ma?
Białe zimne moduły led tą herbatkę sprawnie "niwelują", tzn. nie widać w tym świetle jaka jest naprawdę, choć zawsze można ją wzmocnić. Torf mam w filtrze i w pończosze z tyłu w akwa do tego szyszki i korzenie, które tą herbatkę mają utrzymywać. No z pokrywą to mam problem, mam akwa klejone na zamówienie w niestandardowym rozmiarze a od początku myślalem nad modułami led, nie widząc potrzeby przykrywania. No ale jak widziałem jak dzikusy szaleją czasami to postanowiłem zrobić jakąś prowizorkę na razie z szarej moskitiery, marnie to wygląda ale się sprawdza. Może ktoś coś doradzi, albo sam wpadnę na inny pomysł, jakąś czarną elegancką siatkę na wymiar gdzieś dorwę, nie wiem. A jeśli chodzi o parowanie to latem miałem częste dolewki, aczkolwiek jakoś mi to bardzo nie przeszkadzało, przyzwyczaiłem się;p moje dolewki stały się podmianami haha, teraz jest już okej gdy w pokoju mam ludzką temperaturę i ubytki uzupełnią świeżą RO.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Pokrywa z Pcv jest możliwa na każdy wymiar -kwestia znaleźć tylko chętnego co to robi.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A jak masz zrobione to oświetlenie? Można jakieś zdjęcia jak to wygląda?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(17-12-2015, 22:25 PM) Kierowca Bombowca napisał(a): Pokrywa z Pcv jest możliwa na każdy wymiar -kwestia znaleźć tylko chętnego co to robi.

A czy znasz kogoś kto to robi i zrobi na wymiar? Chyba to byłoby faktycznie najlepsze wyjście, jakies ewentualne wycięcie do karmienia itp. Mając taka pokrywę mógłbym zamontować moduły led w dogodnych miejscach a nie tak jak teraz na srodku.

(17-12-2015, 23:43 PM) kuba4410 napisał(a): A jak masz zrobione to oświetlenie? Można jakieś zdjęcia jak to wygląda?

Cieżko zrobic mi teraz zdjęcie, sa to po prostu 3 czterodiodowe moduły led połączone szeregowo i przyklejone na taśmie dwustronnej do własnej roboty listwy drewnianej przymocowanej w poprzeg akwarium po srodku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
1. Gdybyś nie wstydził się swego miasta/miejscowości łatwiej by było podpowiedzieć Ci o wykonawcy pokrywy - chociaż najprościej wykonać ją samemu - nic trudnego.
2. Z fotek wynika że główne 'gniazdo' pielęgniczek też znajduje się w okolicy środka akwa. Gdybyś przesunął ten korzeń w lewo lub prawo, pozostawiłbyś więcej miejsca dla innych mieszkańców akwarium.
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości