• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ph i twardość

#1
Witam jak można skutecznie zmniejszyć twardość wody? Po testach kropelkowych mam ok.15 , a muszę mieć max. 10 Smile
Ph też chciałbym zmniejszyć , bo wiem , że jest duże , jednakże nie robiłem testów , bo są dość drogie i narazie robiłem tylko na Gh i Kh .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przyznaj się, nie zadałeś sobie odrobiny trudu by wyszukać cokolwiek o tym zagadnieniu na forum? W przeciągu ostatnich kilku tygodni było około 10 podobnych wątków.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dodam jeszcze , że zredukowałem obsadę , ryb zostało naprawdę mało ok.5-10 z 30 Tongue Kupiłem paletki , po przemyśleniu wszystkiego .
Nie chciałem kupywać z hodowli , a tym bardziej w sklepie zoologicznym. Kupiłem trzy sztuki Blue Diamond , od samego początku były z nimi problemy , ale wstyd mi było prosić się was o pomoc .
Jedna była w okropnym stanie same łuski i kości , na szczęście wyleczyłem je , oprócz tej w złym stanie... Według mnie to wina sprzedawcy , bo one od początku nie chciały jeść i miały białe odchody , ale teraz dwie pozostałe mają się dobrze , jedna największa pożera wszystko  bardzo lubi granulat D-50 dla paletek i dość dziwne , ale płatki też Smile Druga , trochę mniejsza lubi tylko artemię , bo suche wypluwa , ale przynajmniej je , nie tak jak tamta [*]
Wiem , że zaraz posypie się fala nie miłych postów , ale człowiek uczy się na błędach i liczę , że jak będę potrzebować pomocy to mi pomożecie Smile

Wracając do tego skalara , rany nadal są , ale rybka je i nie wiem , czemu nie potrafi się bronić. Niby widać , że walczy z tym chorubskiem , bo rany są cały czas takie same i tak jakby po dodaniu potasu dla roślin trochę odrastały , czy to może pomóc ? Smile

Skoro nikt nie ma ochoty pomóc to ok , jakoś nie udało mi się znaleźć takich tematów. Chciałem jeszcze oznajmić , że dokładnie 3 tygodnie temu kupiłem akwarium 25l i zacząłem hodować akary electric blue .
Smyki już mają kształty rodziców , ale nadal nie mają nawet 1 cm Smile
Jakby ktoś chciał to może mówić , bo mam już kilku kandydatów. Karmię je bosmidią (1,2 razy na tydzień) , nicieniami mikro i hikari first bites Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
SKALARY RAZEM Z PALETKAMI?
jak tak, to ciężko coś doradzić.
Poszukaj temat RO.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Norbert, jakoś w 10 sekund znalazłem dla Ciebie kilka wątków:
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=6...8#pid97308
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=6416
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2069

Poza tym, ja mam "jakoś" średnią ochotę pomagać osobie takiej jak Ty. Wszyscy Ci odradzają paletki, bo masz złe akwarium i obsadę(pomijając brak doświadczenia). Ale Ty i tak robisz na przekór. Dodatkowo, żal Ci kasy na test pH, który średnio kosztuje 20 zł. A bez wiedzy o wodzie kupujesz ryby o równowartości(lub kilkukrotnie bardziej wartościowe) niż dany test pH.

Pewnie nie tylko ja mam średnią ochotę produkować się dla osoby, która i tak robi wszystko po swojemu i wybiórczo czyta posty. pomijam lenistwo i niechęć do przeszukania forum.

3 tygodnie i Twoje EB nie mają 1 cm? To jest właśnie to co pisaliśmy Ci już, wyhodujesz skarłowaciałe ryby, bo masz zbiornik TARLISKOWY a nie HODOWLANY. Małe EB powinny mieć już minimum 15mm po takim czasie.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
O jakiej twardości piszesz? KH czy gH? KH dla paletek to max 5 nie 10. Nie wyobrażam sobie trzymania tych ryb bez znajomości pH i utrzymywaniu go poniżej 7. Wracając do pytania. Twardość redukuję używając wody z filtra RO. PH redukuję mieszając tę wodę z HCL. Używam do tego kwasu dziesięcio procentowego. 

P.S. Palety nie plują żarciem bo im nie smakuje. One tak jedzą. Nie mają zębów do gryzienia. Wydmuchują żarcie z dna. Połykaja, rozgniatają, wypluwają do ponownego nasiąknięcia, znowu połykają i tak z którymś razem zjedzą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(05-12-2015, 17:29 PM)novi napisał(a): SKALARY RAZEM Z PALETKAMI?
jak tak, to ciężko coś doradzić.
Poszukaj temat RO.

A co w tym złego? Nie rozumiem...
Odpowiedź BlackWater powinna Ci wystarczyć i zagonić do lektury na temat wody Smile
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Już ok. 3 podmiany robiłem wodą RO , ale nic nie zmieniło .Chodzi o kwas solny? A nie zaszkodzi roślinom ? Proszę cię Ruki jeśli nie przepadasz za mną to nie odzywaj się lepiej , bo to trochę przykre słuchać takich rzeczy , ja nie zarabiam i nie mam kasy , żeby kupić za jednym razem wszystko co potrzebne i stopniowo to kupuję. Kh to jest twardość węglanowa z tego co wiem , można ją zbić przegotowując wodę do podmiany (no tak sądzę) , ale Gh to już trochę trudniejsza sprawa Beczy

Dziękuję wszystkim osobom . jednym trochę bardziej , a innym trochę mniej.Widzę , że nie jestem mile widziany na tym forum , dlatego poszukam pomocy na forum dyskowców , może oni mają trochę większe doświadczenie z paletami , nie wiem , ale wiem , że nie mogę już tu zostać. Żegnam wszystkich , dziękuję za wszelką pomoc i rady .Beczy

(05-12-2015, 17:29 PM)novi napisał(a): SKALARY RAZEM Z PALETKAMI?
jak tak, to ciężko coś doradzić.
Poszukaj temat RO.
No ja widziałem BARDZO DUŻO osób z takim połączeniem Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Zycze Tobie Norbercie szczescia. Z takim podejsciem to na forum paleciarzy za dlugo tez nie zagoscisz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wszystko o wodę poszło Big Grin kurczę pieczone, nawet zapomniałem jak to już jest z tymi zgrzytami na forum, a tu masz ci babo placek Tongue

Tak na poważnie mając dwa testy i RO można w zasadzie robić z wodą co się chce.To proste jak klocki Lego  Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości