• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tanie chińskie grzałki są dobre bo są tanie...

#1
Ano w dniu wczorajszym podczas grzebania w akwa zaczęły mi się łapki trząść, włos mi stanął do góry... Czyli typowy objaw porażanie prądem Wink

Pierwsze podejrzane wydały mi się filtry... Jednak odłączenie ich od zasilania i badanie napięcia przyniosło ponownie wynik dodatni.. Grzałka ? I Bingo...

Gawoli wyjaśnienia: Grzałka wisiała za hamburgiem, na przyssawkach stąd też nie było możliwości jej uderzenia, nie spadła, totalnie brak z nią kontaktu fizycznego. Grzałka bez podania przyczyn raczyła pęknąć na całej długości zaś dolna część szkła dosłownie spadła na dno akwa.

[Obrazek: p1130286.jpg]

[Obrazek: p1130287w.jpg]

[Obrazek: p1130288e.jpg]

[Obrazek: p1130289.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
czyli jednak nie są takie tanie bo już musisz kupić następną Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
filas Pies trącał grzałkę, można kupić nową, ale z grobu jeszcze nikt się nie wykupił...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Z tymi grzalkami to wogóle są jazdy . Czy kupisz tania czy droga zawsze cos. Nie znam sie na pradzie wiec pytam . Czy moglo cie zabic , i czy ryby zabilo lub moglo?
Acha i kto grzebie w wodzie jak sprzet jest włączonyBig Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Cytat:Acha i kto grzebie w wodzie jak sprzet jest włączony
Mało komu chce się odłączać ;p Mimo tego że mają jedno akwa, ja mam 12...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Igranie z zyciem Undecided
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
jeżeli chodzi o grzałki to ja mam jedynie zaufanie do grzałek Jagera
fakt, że innych przez to nie kupowałem ale swoje mam jeszcze z czasów jak chińskie to były jedynie pachnące gumki do mazania Smile - Jager jeszcze mnie nie zawiódł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(17-10-2011, 19:39 PM)lukhil napisał(a): Igranie z zyciem Undecided
A w kasku na ulicy chodzisz? Wink Ani razu jeszcze nie miałem w akwarium nic, co powodowało przebicie. I nigdy nie wyłączam sprzętu, chyba że robię podmianę na tyle dużą, że sprzęt nie może pracować.

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie ma reguły, jest tylko rachunek prawdopodobieństwa. Dwa lata temu zakupiłek kilka mocniejszych (200, 300 W) "Jagerów 3607". Kiedy rozpoczynałem drugi sezon grzewczy, stwierdziłem, że we wszystkich ciężko chodzą niebieskie pokrętła/pierścienie ze skalą (w dwóch już w ogóle nie chodzą - zatarły sięWink). Trzecią grzałkę, zamocowaną oryginalnymi przylepami do szyby w rogu akwarium, najnormalniej w świecie rozbiły moje bezmyślne ryby (te trochę większeBig Grin). Nie polecam także grzałki "Tetra T300" - czego bym nie ustawił na skali o rozpiętości od 20 do 32 st. C, zawsze grzeją na maksa. Jak rozpocząłem niedawno sezon grzewczy, to patrzę i oczom nie wierzę - wypasiony Hemichromis lifalili słania się na płetwachHuh Zerkam na termometr: 36 z hakiem! Od razy wszystkie te frytkownice zdemontowałem.
Sepher, swoją drogą, to zrobiłbyś jakiś teścik na dobre grzałki. Coś bym zakupił, ale na kilka sezonówWink.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Nie ma pewnej grzałki. Każda może Ci się spalić. Ja polecam zewnętrzne termostaty. W 450l posiadam 3 zwykłe grzałki 100W za 8 zł i do tego termostat elektroniczny aquaela . To jest moim zdaniem najbezpieczniejsze rozwiązanie acz kosztowne Smile

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości