• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dziwne zachowanie Jack Dempsey i Convict Cichlid

#1
Wczoraj zaobserwowałem bardzo dziwne zachowanie u mojej niebieskołuskiej jak i u zebry. Ryby są wystraszone, zebra siedziała w górnym tylnym rogu akwa z głową spuszczoną w dół a niebieskołuska jak tylko zobaczyła, że się zbliżam do zbiornika do wcisnęła się między szybe a filtr. Za jakiś czas wypłynęła jednak kiedy zauwżyła, że chce podeść znowu się schowała. Podobnie zebra, wypływała do pokarmu który podałem jednak dopiero jak odszedłem od zbiornika.
Za kilka godzin ryby przestały być płochliwe jednak dzisiaj rano sytuacja się powtarza a tym razem zebra leża w połowie na boku, na kamieniach miedzy szybką a filtrem.

Obydwie ryby nigdy się tak nie zachowywały, zawsze kiedy podchodziłem do zbiornika to jedna i druga 'tańczyła' przy przednie szybie. Co mogło być powodem?

Czy ryby mogły się struć starą larwą muchy (białym robakiem)? Zjadłhy go przed wczoraj, niebieskołuska aż cztery. Robaki już jakiś czas są w lodówce, część robi się czarna przygotowując się do przekształcenia w owada więc je wyrzucam.
Czy ryby mogły dostać (że tak powiem) do głowy? Zachowują się naprawdę jakby oszalały.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Sprawdź N03.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Za dużo kombinjesz z tymi rybami -trzymanie ich pojedyńczo też nie jest dobre.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ja bym sprawdzil NO2.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dlaczego niby kombinuje?? Ryby miały się bardzo dobrze więc wydaje mi się, że w tym wypadku to czy żyją w parze czy jako single nie ma znaczenia.

Sprawdziłem NO2, wynosiło 0.1, zrobiłem podmianę jednak nic się nie polepszyło. Zauważyłem, że pielęgnice trzyma się razem 'w kupie', wcześniej takiej sytuacje miejsca nie miały bo albo nie zwracały na siebie uwagi albo dochodziło miedzy nimi do małych spięć.
Co jakiś czas wiszą też prawie pionowo w dół.

Pamiętam jak może ze trzy razy zdarzyło mi się mierzyć NO2 i wynosiło ono znacznie więcej niż o.1 a ryby zachowywały się całkowicie normalnie.

Nie wiem, czy od starego robaka mogły dostać 'do głowy'?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jak dla mnie to zatrucie amoniakiem.filterek nie wyrabia z tym karmieniem.czeste podminy i powoli im przejdzie pamiętajac o ph 6 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Z karmieniem? Przecież ja nie przekarmiam ryb.
Do tego kosiarka i żywy pokarm dla pielęgnic (m.in. gupiki) zachowują się normalnie, są żwawe i zdrowe.
A zatrucie objawia się tym, że ryby są płochliwe i wystraszone?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
sprawdź N03 jak radzi Marta
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Niestety nie mam testów na NO3
Ryby nadal są bardzo wystraszone, kiedy podchodzi się do akwarium to od razu uciekają. Nigdy się tak nie zachowywały.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Podmień wodę - 20 % i sprawdź jak zachowują się ryby. Zakup testu N03 to konieczność!

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości