• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: dieta pielęgnicy niebieskołuskiej

#1
Czy dieta pielęgnicy niebieskołuskiej powinna być zbliżona do diety pielęgnicy managuańskiej? Czy niebieskołuska równiez wymaga pokarmu w postaci małych żywych rybek? Chodzi mi głównie o młode osobniki ponieważ domyślam sie, że w przypadku dorosłego przedstawiciela tego gatunku żywe ryby są obowiązkowe?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jak to ryba wszystkozerna zywiec robale suchy powinno sie jej dawac
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
dżdżownice, chrabąszcze, nawet biedronki, krewetki, pellety suche, spiruline, oczliki lubią nawet ogromne egzemnplarze.. itd
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Poszukaj dżdżownic niedaleko domu, to je fajnie tłuczy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
To musze trochę im jeszcze dorzucić, szczególnie tych dżdżownic Smile
Oprócz krylu, artemi, wodzienia i czarnego komara czasami dostaje krewetke rc lub amano, to chyba dobry pokarm?

A czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć od czego zależy ubarwienie niebieskołuskiej? Ryba raz jest bardzo ciemna a raz jasna, wiadomo, że to zależy od nastroju jednak konkretnie - czy jak ryba jest ciemna to jest... że tak powiem 'wesoła' ? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jak jest ciemna to ma zly nastroj jest bojowo nastawiona parametry wody jej nie pasuja lub jej cos dolega jak ma swoje jasne kolory to wszystko jest okSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Niekoniecznie, moje jak miały ciemny kolor, ale niebieski ciemny i bardzo żółte oczy i błysk łusek to za kilka dni było tarło Tongue ale to dobrana para.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
No dokladnie tak przy tarle tez moga byc ciemniejsze u mnie tak szmaragdowe maja zwlaszcza samiec robi sie czesto ciemny jak pilnuje ikrySmile ryba to ryba moze byc duzo przyczyn z jakich maja rozne kolory
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Moja jest na zmiane raz jasna raz bardzo ciemna, można powiedziec, ze pół godziny taka a poźniej przez nastepne 30 min inna. Często podczas jedzienia jest jasna a gdy sobie poje ciemnieje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wpuściłem do baniaka z niebieskołuską kilka gupików Endlera oraz kilka sztuk podrośniętego narybku gupika pawiego oczka, mniejsze ryby zjadła ale większe są dla niej zbyt szybkie. Czy ta sytuacja się zmieni kiedy np. niebieskołuska podrośnie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości