• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Parachromis dovii

#1
Tutaj para dovii o których pisałem przy watku z cichlami,są wymiarów które podawałem a bez problemu udaje im sie zastraszyc i zdominowac 46cm cichle,niebawem nie beda pływały razem,wyladuja w 450l

Sorry za jakosć zdjećBlush
Tutaj dumna samica,to ryby które bardzo ciekawie zmieniaja swoje ubarwienie jesli samice zostawić samą robi się cała błękitna prawie jak samiec,przy samcu jednak odrazu blednie podkasywana,po zmianie koloru za zółtawy jej odpuszcza.


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
No nieźle, że sobie radzą z o tyle większymi od siebie rybami. To chyba jedyny sposób, żeby je z czymkolwiek trzymać - po prostu z czymś większym od siebie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wszystko co wejdzie im do pyska,niema przy nich zycia! Maja juz spore paszcze np samiec zjadł 10cm red devila bez wiekszego problemu.
Jesli chodzi o gatunek parachromis,wiemy ze są drapiezne,dovii jednak uwazam za jedna z najbardziej ciętych parachromisów,a miałem i managuense i motaguense
wiec mam jakies porównanie.Wiem ze agresja ryby to rzecz wzgledna ,sa łagodne jak baranki red deville,są i takie co do krwi pogryzie reke opiekuna..
Te które akurat pływają u mnie mnie sie jeszcze troche boją ale innych ryb ani troche,pływały takze z para pawiookiech 33cm naprawde poteznymi i musiały sie trzymac swojej strony akwarium.Najlepsze rozwiazanie to monogatunkowe akwarium jakie miały do czasu przyjazdu cichli i niebawem takie tez beda miałySmile


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(13-10-2011, 14:53 PM)ARAPAIMA napisał(a): Wszystko co wejdzie im do pyska,niema przy nich zycia! Maja juz spore paszcze np samiec zjadł 10cm red devila bez wiekszego problemu.

Dobre Smile Widzę, że milusie rybki Wink Dawaj zdjęcie samca Smile, ciekawi mnie co z tego wyrośnie, bo biorąc pod uwagę ich max to jeszcze młode ryby Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(13-10-2011, 15:06 PM)qbsztyk1 napisał(a):
(13-10-2011, 14:53 PM)ARAPAIMA napisał(a): Wszystko co wejdzie im do pyska,niema przy nich zycia! Maja juz spore paszcze np samiec zjadł 10cm red devila bez wiekszego problemu.

Dobre Smile Widzę, że milusie rybki Wink Dawaj zdjęcie samca Smile, ciekawi mnie co z tego wyrośnie, bo biorąc pod uwagę ich max to jeszcze młode ryby Smile


Są młode jeszcze dokładnie tak jak piszez,jeszcze kilka lat za nim dorosna do swoich rozmiarówWinkZrobie potem kilka aktualnych zdjec bo te są z przed kilku tygodni i troche juz podrosły,wiadomo jak jest z dostepnoscia dovii,w dodatku zgodnej pary.Jesli chodzi o narybek parachromis dovii to jest dostepny dla zainteresowanych z forum 20% znizkiSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Cytat:Dawaj zdjęcie samca

Jest zdjęcie samca Smile

ARPAIMA a gdzie je kupiłeś?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Witam Cie.
Rybki kupiłem w Rybniku.Firmy nie wymieniam bo nie chce mimo wszystko robić anty reklamy ponieważ mają tam naprawdę rzadkie ryby.Zapewne wielu wie o jakiej firmie mowa.Były dwie samice i jeden samiec,ostatnie szt,młode podrostki
miałem duzo szczescia ze sparował się zgodnie z jedna z samic,dobra woda i dieta sprawiły ze na tarło nie musiałem długo czekacWinkZreszta rozmnarzanie pielegnic nie nalezy do rzeczy trudnychSmile

Poprzedni własciciel chciał odkupić ode mnie narybek ale się nie dogadalismy z cena,niektórzy się pewnie domyslaja jaką handlarz,hurtem moze zaoferowac cene za ryby kóre sam cenił wysoko..
Tutaj samiec kolegi z Litwy,podobnych gabarytów,takze ma pare dobraną.
Tutaj samica,jakosć tez słabiutka ale robione na szybkościSmile


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jeśli chodzi o Aqua-Tech to nie jest u nas tematem tabu Wink

(14-10-2011, 08:16 AM)ARAPAIMA napisał(a): Zreszta rozmnarzanie pielegnic nie nalezy do rzeczy trudnychSmile

Tu do konca się nie zgodzę Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Tu masz racje,ja żle napisałem poprawię sięSmile
Gatunek parachromis dovii,managuensis i motaguensis są stosunkowo łatwe w rozmnarzaniu,jesli mamy oczywiscie,zgodną,dobraną pare,choć i z tą zgodnościa bywa róznieSmileczesto samcą odwala..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
A czym karmisz? Żywcem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości