• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dobór obsady

#1
Witam
Jako że muszę na jakiś czas rozstać się z morszczyzną chciałbym zbiornik wypełnić rybami dużo mniej wymagającymi niż koralowce Smile
Dysponuje szkłem 350L 90x70x55+sump 110L
Pierwszy pomysł to powrót do zestawu paletki+ramirezki+kiryski panda.
Rozważałem jeszcze coś z CA i Tanganikę ale to już opcje drugiego rzędu Tongue
Może macie jakieś ciekawe propozycje których nie wziąłem pod uwagę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Niby dosyć duże litrażowo akwarium, ale ja bym wolał mieć przy plackach horyzontalne, np o 50l mniejsze 150x50x40. Imo lepiej pójść w więcej małych ryb, np z tanganiki, tylko tu trzeba zadbać o dobry układ skałek by nie marnowało się miejsce na górze baniaka.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jeżeli chodzi o Tanganikę i Malawi zawsze podobały mi się kolonie Księżniczek z Burundi a w szczególności ich zachowania społeczne - pomoc starszego rodzeństwa w wychowaniu narybku. Do Księżniczek myślę że można by było dołączyć Naskalniki wężogłowe. No i przydałoby się coś do walki z glonami... Nie wiem do końca czy Tropheusy z tym sobie poradzą bo w moim akwarium bardziej były zainteresowane pokarmem "spadającym z nieba" niż skubaniem skał, ale może dlatego że były to ryby hodowlane i od małego przyzwyczajone do płatków.

A jeżeli zostawimy Afrykę z tyłu to przy takim litrażu i wymiarach zbiornika to może faktycznie Paletki lub Skalary a do tego duże stadko Rodostomusów, Tetry cesarskiej, lub najbardziej popularnych Neonów, które też mają swój urok. Generalnie z Kąsaczowatych wybór jest bardzo bardzo duży i w zasadzie zależy tylko od dostępności ryb w sklepie i zasobności portfela Wink Na dno Kiryski i tu też od małych Strumieniowych czy Panda do dość dużych Sterby lub zamiast nich ze dwa większe Zbrojniki np Zbrojnik Lamparci.

Mam nadzieję że trochę pomogłem a nie wprowadziłem większego mętliku w głowie Tongue Wink
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Troszkę posiedzialem i po oglądałem co mi się podoba, generalnie decyzja zapadła. Będzie stadko dysków brown prawdopodobnie w typie alenquer i zbrojniki Peckoltia compta.
Na ryby z CA i Afryki baniak ma niezbyt korzystne wymiary. Dyskom to nie przeszkadza aż tak a nie planuje zmiany baniaka i chce wykorzystać to co mam.
Dzięki za pomoc i zainteresowanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Hm 90 cm długości na dyski to trochę przymało według mnie.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wiec sugerujesz ze lepsze klasyczne 200L niż 10cm krótsze 350L o prawie dwukrotnie szerszym dnie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Akurat na afrykę ma to wymiary BARDZO korzystne. A dyski nie będą miały gdzie pływać.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
No OK, jak widzielibyście Tanganikę skoro dyski odpadają?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Tanganika to można by było jakieś xeny wpuścić i na górę  paracyprychromisy. tez ciekawy układ.

 co do szerokości zbiornika to rewelacja, trochę jak poprzednicy piszą przy krótkie. 
sam jestem ciekawy co wybierzesz 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
W sumie wszystko jeszcze można wybrać bo nic nie zdecydowane do końca aczkolwiek skłaniam się w stronę dysków.
Xenie bardzo ciekawa opcja, pasująca do mojego minimalistycznego podejścia w sprawie wystroju. Dla śledzi powierzchnia 90x70 nie będzie za mała?
Zastanawia mnie tylko czy filtracja oparta na sumpie i kominie nie zagraża śledziom? szkoda aby młodzież i skaczące osobniki gineły wysuszone na płytce zraszającej w kominie Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości