• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: s. deamon choroba

#1
Witam, dziś dotarły do mnie s. deamon 5szt. odłów z Kolumbii. 2 z nich mają jakieś wzniesienia na skórze/płetwach... jakieś cholerne pasożyty, nie jest to ani ospa, ani pleśniawka. Jak tylko uda mi się zrobić jakieś zdjęcia to odrazu wstawię.. próbuję coś cyknąć od przeszło godziny, połów też nie był udany, więcej stresować ich nie będę.
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zdjęcia robiłem telefonem, cyfrówkę pożyczyłem szwagrowi. Przepraszam za jakość, czego byście nie napisali, jutro dzwonię do Discusa podziękować za zdrowe rybska, chyba będę musiał iść do Ichtiopatologa.......
P.S. Ruki liczę na Ciebie Big Grin
mały up: po dokładniejszej weryfikacji dodam, że plamy są białe i nie wygląda to za dobrze, a ryby wpuściłem do geophagus sp. aripuana Sad
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Podobne plamy - oczywiście nie wiem czy to są takie same u Ciebie. Słabe foty itd - miałem po transporcie kilku ryb w jednym worku, lub po jakiś utarczkach.
Osobiście zastosowałbym nadmanganian potasu 100mg/100l wody (1 tabletka na 100l - http://www.apteka.gda.pl/images/kalium3.jpg)

Ruki albo W-2 na pewno powiedzą coś więcej.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Witam, najprawdopodobniej są to pasożyty podobne do splewek. Miałem takie jak kupiłem Ctenopsy z odłowu. Wyłów ryby jak najszybciej i spróbuj oderwać je pęsetą. U mnie szło to bardzo łatwo. Problem w tym że jak ryby są już w ogólnym, jakieś pasożyty mogły się odczepić od ryb i pływać w akwa...
Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Rozmawiałem przez telefon właśnie z tym chłopakiem z Diskusa, na imię ma Damian ( taki młody pochodzi z Łodzi, dłuższe włosy ) chłopak wczoraj pokazał że ma dużą wiedzę.. dziś mi powiedział, żebym się tymi kropkami nie przejmował, że to podczas transportu się stało, że są to blizny i jak chcę to mogę to poodcinać to urosną nowe, zdrowe... mi to nie wygląda na blizny...
Dzięki Soltarus za odpowiedź.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Teddybear, przypatrz się jak to wygląda. Czy to jest "wewnątrz", czyli bąbel wypełniony płynem? Czy jest to na zewnątrz, przyczepione.
Bo jest kilka możliwości- bakterie, pasożyty, a nawet choroba gazowa.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Wygląda mi to na zmętnienia powstałe np po transporcie, czasem to samo znika.Demony mają czasem takie np po zmianie warunków w akwarium (np przenosinach ryb) jednak przeważnie samo znika...Myślę że trzeba poobserwować to kilka dni i zobaczyć czy się nie powiększa lub nie zmienia się charakter tego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzięki Panowie za odpowiedzi, naprawdę .
@Ruki - jest to na zewnątrz, do stu procentowej pewności musiałbym je wyłowić, przy okazji postąpiłbym jak pisal @ galimedes Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Kupiłem i wlałem im całego CMF'a. Czekać czy wyławiać i ew dać lepsze zdj + pensetą to wyciągać Smile ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Są to przezroczyste bąble na zewnątrz, a w środku mają białą plamkę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości