• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarystyka ale inna :)

#1
A to taka moja nowa zajawka od maja. Kilka fotek wrzucę bo naprawdę morszczyzna wkręca Smile


Załączone pliki Miniatury
                   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Może coś w tym jest , w małych formatach mnie nie zachwyca w większych może bardziej . Z reguły przy morskich zbiornikach przechodzę dość obojętnie i to się raczej nie zmieni . Freshwaters rules Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Morskie może być ładne, ale musi być spełniony warunek- musi to być duży zbiornik.
Takie szklanki są mocno średnie. 

Takie małe akwarium nadaje się dla krewet, parki Błazenków i jakiejś babki. Czy jest to interesujące? Na pewno, ale przez chwile (będąc w poczekalni lub u kogoś w biurze Big Grin). Ileż można patrzyć na "Nemo" wchodzące w ukwiały Big Grin.

Ale ja zawsze będę zagorzałym akwarystą słodkowodnym. Jakoś dla mnie i ładniejsze i ciekawsze Smile. Zwłaszcza te małe ryby.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Małe słone też są Ładne, i tyle. W małych nic ciekawego się nie dzieje na dłużej.
Widziałem, podziwiałem - ale to na czas pewien jak dla mnie. Dobre do wystroju wnętrza, jako dodatek - jak obraz.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Big Grin 
Macie racje male jest na początek żeby sie nauczyć morszczyzny. Ale oglądanie krewetek błaznów i innych stworzeń naprawdę daje sporo satysfakcji. Zwłaszcza jak ma się dobre parametry i ma się w zbiorniku fajne SPS-y i LPS-y. Ja już planuje zakup 250l z sumpem tylko trzeba żonę namówić Smile bo spory wydatek jest :p. Bo dzięki założeniu małego zbiornika mam juz dojrzała rafę i wodę do nowego akwa co skraca mi okres dojrzewania Smile
PS. Akwarium ma 115l + 15l tylny panel
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ale powiało defetyzmem z pierwszych postów. Jak widać drogi ozimie wszyscy chcą żebyś wrócił do pielęgnic Big Grin

Prawdę powiedziawszy to małe akwaria też są ładne, kiedyś nałogowo odwiedzałem galerię nano-reef.com bo niektóre z tamtych zbiorników to absolutne perełki. Na szczęście są gatunki ryb, które nadają się do tego typu zbiorników, jak moje ulubione iglicznie z rodzaju Doryrhamphus, czy wszelkie małe babki.

Najbardziej podoba mi się obecna moda na low-tech w morszczyźnie. Dzięki temu to wygląda o wiele mniej przerażająco niż jeszcze do niedawna, mniej trzeba wybulić, a i mniej się przy tym skacze.

Nie zmienia to faktu że ja zostaję przy słodkim - za wiele jeszcze w nim mam do odkrycia.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
No i pieknie. Mimo ze teraz bardziej jaraja mnie ryby slodkowodne to morszczyzna kusi. Jesli bede mial morskie akwarium w przyszlosci to na pewno bedzie to low-tech z dzungla miekasow z hodowli. Najbardziej w morszczyznie irytowala mnie potrzeba ciaglego gmerania przy sprzecie.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A to tak dla wszystkich mój nowy nabytek Synchiropus splendidus , długo wyczekiwana prze zemnie rybcia z powodu dużych wymagań pokarmowych teraz mogę sobie na nią pozwolić .


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Piękna jest bije na głowę większość słodkowodnych Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Takich kolorów ryb nie uzyskamy nigdy w słodkowodnym :/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości