• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Grzałka Skalar czy Jager

#1
Witam. Co myślicie na temat grzałek marki Skalar z elektronicznym regulatorem temperatury?. Ma ktoś z Was takową?. Wacham sie między Jagerem a Skalarem. Która z tych grzałek będzie dokładniejsza,lepiej wykonana?. Z góry dzięki za pomoc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jager to Eheim czyli najwyższa półka.Mam od 10 lat i zero problemów a przede wszystkim taką samą mocą ogrzejesz większe akwarium. Moja 300 W jest przewidziana do akw. do 1000 l.Również marka Skalar ma swoją renomę i wielu akwarystów sobie chwali.Wybór należy do Ciebie .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jager lepszy Smile Skalary często strzelają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Moje akwarium ma 600 litrów tyle tylko że ma 50 cm wysokości tyle samo co grzałka Jagera 300W i nie wiem czy mi sie zmieści. Myślałem nad modelem 250 W ,który ma 44 cm i może jakoś wejdzie. Chciałbym żeby grzałka weszła pionowo.

Chyba że wezme 300 watowego Jagera przykleje go poziomo przy dnie,ustawie go na np 28 stopni,kupie termoregulator i nim bede sterował grzałką żeby nie wsadzać ręki ,bo i tak nie bede widział jaką temp ustawiam na grzałce jak bedzie poziomo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Również polecam Jagera. Wydaje mi się że 250W powinna spokojnie Ci się zmieścić oraz dać sobie radę z utrzymaniem temperatury wody. Do skalarów nie mam szczęścia i już dwie popsułem Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ze skalarem nie porównam bo nie miałem, jednak jager w mojej opinii jest nie do pobicia, miałem/mam dwie grzałeczki eheima.
Jedną 100 W miałem umieszczoną właśnie w poziomie, skalibrowana temp. na 26 st.C trzymała tą temperaturę w baniaku ( umieszczona pod zaciągiem kubła) więc możesz śmiało zrezygnować z dodatkowego termostatu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jagerów mam 7 czy 8. Skalara - przyznam - w "ręcach" nie miałem i po moich doświadczeniach z Jagerami mieć nie będę, jak i jakiekolwiek innej grzałki pozostałych firm.
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja mam skalara grzałki z 15szt. i w sumie nie mam też z nimi problemów.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Zamówiłem już Jagera 250 W. Zobaczymy jak sie spisze. Wielkie dzięki za pomocSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Spisze się spisze , u mnie w 450l trzyma spokojnie temp 29*C Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości