• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada do 200l

#1
Witam,
Planuję wymienić moje 60l i w końcu kupić coś większego (200 lub 240l). 
Ja chciałabym pielęgnice, mąż "zielone akwarium". Da się to jakoś pogodzić bez szkody dla przyszłych mieszkańców?

Parametrów wody w kranie nie określę ponieważ do czasu zakupu nowego akwarium mają się pojawić filtry na całe mieszkanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Da się, ale i Ty i mąż musicie iść na kompromis :-)

- Ty musisz sobie odpuścić pielęgnice roślinożerne oraz takie, które mocno przekopują podłoże
- mąż musi sobie odpuścić delikatne oraz wymagające roślinki. Generalnie typowy roślinniak typu holender albo akwarium typu nature to raczej odpada (podłoże aktywne, ostre nawożenie, światło 1W/l, podmiana 50% co tydzień). 
*****************************
1000l - Cyphotilapia Gibberosa Chaitiki Blue
240l - Cleithracara maronii w roślinnym
118l - BW - A. nijsseni F0
30l - Neocaridina heteropoda Red Cherry
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Spokojnie, mąż wychodzi z założenia, że akwarium jest moje. Ma być czymś w rodzaju odstresowania od uczelni i to mniejsze narazie idealnie się sprawdzało. Pierwsze akwarium kupiłam już z obsadą, więc problem doboru odpowiedniej obsady zmienił się na skorygowanie obecnej - bo niestety było tam wszystko.

Informacje o pielęgnicach dopiero zaczynam zbierać dlatego potrzebowałabym poradę - na jakich się skupić i z jakimi ewentualnie innymi rybami można je połączyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Pierw przydałyby się parametry wody kranowej.
Potem można myśleć nad obsadą. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Obecnie twarda i z ph w okolicy 8, ale mamy mieć zamontowany filtr wchodzący na całe mieszkanie w przeciągu miesiąca. Jeśli zdecyduje się na ryby wymagające wody z filtrem RO to myślę, że sprawa też będzie do załatwienia Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Przydałoby zdecydować się na kontynent Wink Ameryka Płn, Ameryka Płd, Azja, Afryka czy Australia? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Chyba Ameryka, ale nie jestem do końca pewna która.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Do 200-tki osobiście poszłabym w Południową, czyli już wymagane RO.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Seven ma rację - SA, zdecydowanie. RO niekoniecznie Wink Wybór jest przecież ogromny. Ale skoro filtr jest/będzie to można to wykorzystać. I tak wybór będzie ciężki.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Narazie jestem na etapie wertowania różnych gatunków pod kątem zieleni w akwarium, agresywności potencjalnych mieszkańców i terytorializmu i w sumie ogrom informacji mnie przerastaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości