• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Naturefood

#1
Mam pytanie, jakim rodzajem karmy Naturefood najlepiej karmić pielęgnice z CA?
Pytam ponieważ nie mogę nigdzie doczytać się sam, jeżeli chodzi o pielęgnice to wszędzie tylko tanganika i malawi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Myślę, że Marta Tobie to ładnie wytłumaczy, ale w wielkim skrócie -pokarmy NF dedykowane są pod profile żywieniowe ryb. Zatem jak ryba jest roślinożerna/wszystkożerna/mięsożerna to wymaga innego pokarmu. Pielęgnice z CA, zależnie od wielkości karmiłbym: linią Premium Cichlid (rozmiary S, M, L) oraz linią Supreme Artemia

Wszystko masz tu ładnie pokazane i nigdzie nie ma, że "tylko tanganika i malawi" Wink
http://naturefood.com.pl/index.php?optio...&Itemid=34
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Bardzo dziękuję za pomoc Smile
Ale gdzie tam podane są ceny i jak zamówić?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wystarczy sprawdzić na stronie którą podałem Wink

http://naturefood.com.pl/index.php?optio...&Itemid=41

Bardzo proszę Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tak jak napisał Julek, pokarmy dedykowane są odpowiednim grupom żywieniowym. Dostosowane są także do rozmiaru ryby. Napisz jakie masz ryby i wtedy dobierzemy pokarm. Mozesz z nami skontaktować się mailowo biurokrakow@tropheus.com.pl.
Cennik wyślemy Ci mailowo. Możesz zakupić także pokarmy w wybranych sklepach internetowych.
Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jeszcz raz dziękuję za pomoc, wysłałem maila z zapytaniem.
Pozdrawiam Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Od jakiegoś czasu śledzę tematy nt. żywienia pokarmami typu NF, Hikari itd. Interesuje mnie ciągle to czy można wyeliminować z diety kiepskie bądź co bądź mrożonki i zastąpić je w 100% pokarmami suchymi z najwyższej półki? Wiem że na ostatnich Spotkaniach Tanganickich był świetny wykład min. na ten temat i zdania po nim się jeszcze bardziej podzieliły Wink
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Lobby będzie Cię przekonywało do „swojego wyrobu” tak byś miał miszung w głowie i nie zrezygnował całkiem z ichniego produktu Smile 
Nie da się zastąpić mrożonki suchym bo to całkiem inne rodzaje pokarmu.  Jak nie da się karmić na dłuższą metę, tylko suchym lub tylko mrożonym tak  nie możne zastąpić jeden drugiego. Karmienie musi być urozmaicone i różnorodne. Złej jakości mrożonki mogą zrobić więcej złego niż monotonne karmienie tylko suchym. Pewnym rozwiązaniem może być sezonowe odławianie żywego pokarmu i z nadmiaru samodzielne sporządzenie mrożonki - polecam. No i dodaj do tego miksy sporządzone własnoręcznie, hodowle doniczkowców itp.  
Czyli dobre karmienie to w większości chałupnictwo. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Suche karmy teraz są tak na dobrą sprawę zbilansowane że można nie korzystać z mrożonek tym bardziej kiepskich jak są.
Wyjątki od reguły będą zawsze....nie wszystkie gatunki podejmują suche karmy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Teo.....lobby  w tym wypadku, nie przekonuje do swojego produktu. Sama karmię wieloma pokarmami, w tym oczywiście zróżnicowanymi karmami Naturefood, pokarmami O.S.I, NO, mrożonkami i żywym pokarmem. Stosuję także własne miksy. Uważam, ze pokarmy Naturefood są bardzo dobre, ale żywienie ryb powinno się opierać na zróżnicowanych rodzajach pokarmów, różnych firm, dopasowanych do diety poszczególnych gatunków. To tak w kwestii lobbySmile

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości