• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [450l][Ameryka Południowa] ziemiojady + skalary + ?

#1
Witam!

Postanowiłem zaprezentować na forum po raz pierwszy swój zbiornik od pierwszych jego dni. Na razie fotki szafki skonstruowanej wspólnie z żoną oraz akwarium zalane na próbę i w celu wymoczenia korzeni.

Planowana obsada to Geophagus red head tapajos i Geophagus brasiliensis + skalary. Ponieważ spotkałem się z wieloma poglądami na temat łączenia ziemiojadów i roślin postanowiłem spróbować i przekonać się na własnej skórze jaki będzie wynik obsadzenia akwarium amazonkami i trawami + wpuszczenie ziemków.

Litraż i wymiary akwarium: 450l 150x50x60[cm]
Oświetlenie: belka Hagen Glo 2x54W
Filtracja: JBL Crystal Profi e1501
Inny sprzęt: fotel, kufel i słuchawki Wink
Użyte dekoracje: korzenie z rzeki i morza

Akwarium będzie transparentne więc nadanie mu atrakcyjnego wyglądu z dwóch stron będzie dla nas wyzwaniem.


.jpg   18.09.2011 (1).JPG (Rozmiar: 166.77 KB / Pobrań: 1,114)

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
No no brzmi ciekawie Smile Rybki beda dorosle od razu czy mlode do dobrania?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jeżeli rośliny nie będą mocno ukorzenione/obłożone kamieniami/w doniczkach (najlepiej wszystko na raz), to zostaną wykopane. Poza tym, połączenie ziemiojadów (zwłaszcza "G." brasiliensis) i skalarów raczej nie będzie dla tych ostatnich zbyt przyjemne. Nie, żebym to wypróbował u siebie, ale w tej wielkości akwarium żaglowce nie będą miały jak spłynąć z drogi nad aktywnym Geophagus.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Na 90% młode do dobrania. Ze skalarami nie ma problemu, są wszędzie. Ale nie wiem czy uda mi się zdobyć ziemiojady. O red head tapajos niektórzy sprzedawcy mówią wprost, że nie da się zdobyć (ale niektórzy próbują). Także jeśli trafi się dojrzała para to nie będę wybrzydzał.
Co do roślin to mam zamiar posadzić tylko duże mocno ukorzeniające się gatunki i oczywiście umocnić każdy egzemplarz. Praktyka pokaże czy to wystarczy.

Jeśli chodzi o konflikty to docelowo mają być dwie lub jedna para ziemiojadów + grupka skalarów. Mam nadzieję, że w takim stosunku ilościowym się nie pozabijają. A jeżeli będzie źle to skalary oddam. Ziemiojady są priorytetem w tym akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
He ja mam parke tapajosow ale jeste z pomorza :/
Brazylijskie tez by sie znalazly ale to sa ogromne ryby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(18-09-2011, 19:43 PM)Dafnia napisał(a): Na 90% młode do dobrania. Ze skalarami nie ma problemu, są wszędzie. Ale nie wiem czy uda mi się zdobyć ziemiojady. O red head tapajos niektórzy sprzedawcy mówią wprost, że nie da się zdobyć (ale niektórzy próbują). Także jeśli trafi się dojrzała para to nie będę wybrzydzał.
http://allegro.pl/ziemiojad-geophagus-ta...98057.html
Tu masz parkę i młodzież.

No następny ciekawy zbiorniczek się zapowiada Smile

(18-09-2011, 19:54 PM)lukhil napisał(a): He ja mam parke tapajosow ale jeste z pomorza
Luk skąd wiesz że masz parkę? Jeśli to te co chciałeś zidentyfikować to chyba strzelasz.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Bo sa tarlaBig Grin i juz idzie odróznic , samiec sie wybarwil.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(18-09-2011, 20:28 PM)lukhil napisał(a): Bo sa tarlaBig Grin i juz idzie odruznic , samiec sie wybarwil.

No to szybkie są, jak je widziałem to wyglądały na małe gnojki.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Mnie tez to dziwilo i pisalem o tym w jakims temacie. Wkuzaja mnie tylko klutnie miedzy nimi. Samiec ma teraz jakies 9cm a samiczka 7.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Lukhil a skąd dokładnie jesteś? Ja mieszkam niedaleko Kołobrzegu ale bywam w Słupsku i Gdańsku raz na jakiś czas. Jeśli nie znajdę nic bliżej to bym się odezwał do Ciebie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości