• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: jakie pielęgnice do akwarium 600 litrów

#1
WitajcieSmile. Mam juz swoje wymarzone akwarium 600 litrów o wymiarach 180 cm x 67cm x 50cm(wysokość). Na dnie będzie piasek kwarcowy,kamienie oraz korzenie. Chciałbym w nim hodować gatunki z ameryki centralnej np Salvini, Niebieskołuskie i np Zebry. W jakiej ilości mogę trzymać powyższe gatunki w takiej szklance?. Z góry dzięki za pomoc.Smile. Ostatnio widziałem w sklepie pielęgnice Blue Dempsey,to podobno barwna odmiana niebieskołuskiej,śliczna jestSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Salvini proponuję sobie darować. Możesz mieć spokój, ale równie dobrze mogą sterroryzować resztę obsady. Proponuję popytać hodowcę z Łodzi (big cichlasoma jak mnie pamięć nie myli). Ma on tu dobre opinie i dość spory wybór - po co trzymać standardy, których już wszędzie pełno Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Niebieskołuskie i zebry ok, ale salvini już nie koniecznie. Chociaż dopytaj fachowców w tej dziedzinie ja bym proponował do tego zestawu parę pielęgnic miodowych. No i wszystkiego po parze ale na początek grupka na przykład po 5 sztuk każdego gatunku i niech się same dobiorą. Powodzenia. 
Ps. Może jeszcze zdradził byś parametry wody, filtrację?
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(16-03-2014, 21:31 PM)Kris1984L napisał(a): Niebieskołuskie i zebry ok, ale salvini już nie koniecznie. Chociaż dopytaj fachowców w tej dziedzinie ja bym proponował do tego zestawu parę pielęgnic miodowych. No i wszystkiego po parze ale na początek grupka na przykład po 5 sztuk każdego gatunku i niech się same dobiorą. Powodzenia. 
Ps. Może jeszcze zdradził byś parametry wody, filtrację?
Parametry wody ph 7.0 a twardość ogólna 15. Co do filtra to jeszcze nie mamSmile. Zastanawiam sie jaki kupić,czy kubełek o wydajności 1200l/h plus wewnętrzny o wydajności 700l/h czy dwa kubełki,hmmm,narazie nie mam pomysłu co do filtracji. Musze jeszcze przemysleć tą kwestię. Dzieki za pomoc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(16-03-2014, 21:14 PM)MiChAl29 napisał(a): WitajcieSmile. Mam juz swoje wymarzone akwarium 600 litrów o wymiarach 180 cm x 67cm x 50cm(wysokość). Na dnie będzie piasek kwarcowy,kamienie oraz korzenie. Chciałbym w nim hodować gatunki z ameryki centralnej np Salvini, Niebieskołuskie i np Zebry. W jakiej ilości mogę trzymać powyższe gatunki w takiej szklance?. Z góry dzięki za pomoc.Smile

Salvini są świetne, śliczne i spektakularne. Ale tak jak napisał PiotrK, albo Ci się trafi para łagodnych baranków, albo będziesz miał tylko Salvini - samca Salvini.
Poczytaj o tych rybach, jest całkiem sporo tu na forum.
W moim przypadku dwumetrowe szkło nie wystarczyło. Teraz mają trochę mniejszy zbiornik TYLKO dla siebie, a gwarantem życia samicy jest pływające potomstwo. Maluchy odejdą i albo samiec do karceru albo samica do kibla. 
Zanim odpowiesz zastanów się, czy zrozumiałes pytanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Filtracja 1200 l/h + wewnętrzny będzie mała dla pielęgnic i takiego szkła, radzę zakupić takie dwa filtry np 2x JBL 1500 wtedy działa to najwydajniej  i masz spory zapas, dogodne czyszczenie na zmianę. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(17-03-2014, 11:42 AM)w-2 napisał(a): Filtracja 1200 l/h + wewnętrzny będzie mała dla pielęgnic i takiego szkła, radzę zakupić takie dwa filtry np 2x JBL 1500 wtedy działa to najwydajniej  i masz spory zapas, dogodne czyszczenie na zmianę. 

Myślę ,że takie filtry jak JBL 1500 i JBL 900 razem dałyby spokojnie rade i takie też pewnie zakupieSmile. Dzięki za podpowiedź. Zauważyłem że tego JBL 1500 już za 420 zł można kupić bo aquaele,tetry czy Fluvale droższe są.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Kup 2x 1500. Wydajność z wkładami spadnie i w ostatecznym rozrachunku będziesz miał ok. 1500 l/h, a to wcale nie dużo jak na 600 litrów.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(17-03-2014, 20:09 PM)piotrK napisał(a): Kup 2x 1500. Wydajność z wkładami spadnie i w ostatecznym rozrachunku będziesz miał ok. 1500 l/h, a to wcale nie dużo jak na 600 litrów.

To też tak zrobieSmile. Nie zamierzam wpuszczać do akwa ryb typu Zbrojnik lamparci czy jakieś duże sumy jako towarzystwo dla pielęgnic bo domyślam sie ,że te ryby bardzo zanieczyszczają wodę a zależy mi na czystej wodzie w której moje przyszłe pielęgnice bedą sie dobrze czuły.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(17-03-2014, 20:09 PM)piotrK napisał(a): Kup 2x 1500. Wydajność z wkładami spadnie i w ostatecznym rozrachunku będziesz miał ok. 1500 l/h, a to wcale nie dużo jak na 600 litrów.
A i to może być za mało. Jeżeli solidnie wypełnisz wszystkie kosze to według mnie może być problem z wydajnością filtrów. Dedykowane przez producenta wydajności są mocno zawyżone.
W moim baniaku (360L 180x40x50h) pracuje wypchany po brzegi JBL E 1501+Fluval 305 dedykowany nawet do akwarium 300L, wypchany oczywiście też na maksa i muszę powiedzieć, że "szału ni ma"Confused
Wyloty z filtrów umiejscowione są po przeciwległych końcach akwarium i mają problem poruszać taflą wody tak żeby nie zbierał się na niej kożuch bakteryjny czy jak to tam się nazywaTongue
Ogólnie ja bym zrobił tak jak radzi piotrk, kup 2xJBL 1500 i jak zauważysz, że filtracja nie wyrabia to dołożysz najwyżej jakiś wewnętrzny. Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości