• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [ 540][Ameryka Centralna]

#1
                            Witam
Moje akwarium to:
540 L 150x60x60
Obsada:
dorosła para Parachromis managuensis - samiec około 32 cm samica 26 cm,

para Amphilophus citrinellus - samiec ok. 28 cm samica ok. 20 cm

Cichlasoma octofasciata- dwa samce 18 cm i samica 14 cm,

Hemichromis bimaculatus - samica 14 cm,

Herichthys cyanoguttatum - samica 12cm

Excichlasoma festae narazie sie dobierają

Excichlasoma grammodes narazie sie dobierają

Nandopsis tetracanthus narazie sie dobierają

Honduran red point narazie sie dobierają

oraz S. multipunctatus 3 duże okazy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ciekawa obsada, prawie same wariaty Smile Niezły sajgon tam musisz mieć, jak wyglądają relacje?
Ogolnie wygląd zbiornika całkiem ciekawy, choć ja wolę więcej drewna, ale jestem przekrzywiony bardziej na SA Wink tylko coś z tłem chyba nie tak?
Możesz dać więce j info o akwa, technika itp?
Jak patrzę na te gatunki to jakbyś je od Darka (dator) brał Big Grin
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Widze ze kolejny wielbiciel duzych ryb ;-) A propo nie liczy sie wystrój tylko ryba Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(05-09-2011, 16:12 PM)lukhil napisał(a): A propo nie liczy sie wystrój tylko ryba Big Grin
Dla Ciebie może nie.

"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Akwarium całkiem całkiem Big Grin, choć czegoś mi tam brakuje.

Jaka będzie docelowa obsada?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jakubie widze ze dla autora tezTongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ryby? Piękne.
Wystrój? beznadziejny, nie podoba mi się w żadnym calu. Strasznie sztuczne, ja tam jakoś nie widzę Ameryki.
[Obrazek: all.png]
Osoby używające więcej niż trzech pytajników lub wykrzykników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
www.forumakwarystyka.eu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Cześć Łukasz,
Cieszę się, że dowiozłeś maluchy w komplecie.
Mój przedmówca ma rację - zbyt różnorodna jest zabudowa dna, przez co, traci na naturalności (brakuje koralowca i sztucznej roślinkiWink). Tło jest takie sobie z dwóch powodów. Po pierwsze, jest jaskrawe (brak atmosfery tajemniczościWink). Po drugie, nie wskazany jest materiał połyskujący - odbijający refleksy świetlne (lustro z tyłu oznacza dla większości ryb brak poczucia bezpieczeństwa). Widziałeś u mnie, że nawet regały są pomalowane farbą matową. Ale to wszystko jest oczywiście rzeczą gustu, ważne, żeby lokatorzy szkła dobrze się czuli. Czy ten baniak stoi w tak chłodnym pomieszczeniu, że musisz go dogrzewać w te upalne dni?
Ps.
Powoli przekonuj Swoją towarzyszkę życia do kolejnego słoika, bo niebawem będzie kiepsko - ostrzegałem :-)
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Piękne ryby, tylko że wg mnie taka obsada byłaby dobra do zbiornika przynajmniej dwukrotnie większego.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
jeśli chodzi o same ryby to rzeczywiście są to mega wariaty ale między sobą dają radę natomiast , jeśli zdaży sie słabszy osobnik natychaist jest eliminowany przez reszteSad jak w naturze, co do wielkości ryb i zbiornika , rzeczywiście przydałby sie większy baniaczek i taki owy chcę sobie sprawić narazie myśle o wynajęciu jakiejś pwinicy w krakowie gdzie mogłbym postawić kilka akwariów o dużym litrażu. Natomiast jeśli chodzi o wystrój obecneho akwa czekam na propozycje? Darek zgdzam sie z Toba co do tła myślę ze niedługo sie ono zmieni na czarne nie szklące sie tło, natomiast jesli chodzi o samo dno to co poponujecie, jednolite białe czy, czarne dno? nie chcę nikogo obrazić , urazić, przerazićSmile ale przeglądałem zdj na forum i jakoś nie mogłem znalęść ciekawych akw z ameryki centralnej, bede wdzięczny za propozycje ewentualne przykadowe zdjęcia. aa i bym zapomniał Jakub rzeczywiście jak zauważyłes część moich ryb jest od Darka natomiast te większe okazy wychowane na Krakowskiej kranówce.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości