• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sprzedaż akwarium a ryby

#1
Jestem na etapie sprzedaży mojego zbiornika 240 litrowego i mam kilka pytań.
Do dyspozycji mam akwarium 25 litrowe i ~50 litrowe.
Myślałem żeby wpuścić moją pare C.Sajic do 25 litrowego akwarium a resztę do 50 litrowego (T.Meeki 6szt). Przeprowadzka wprawdzie długo nie potrwa bo maksymalnie tydzień czasu.

Sajici akurat są na etapie kolejnego tarła czy jak je przeniosę może się z nimi coś złego stać ? Prosiłbym o jak najszybsze rady.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Obawiam się że jeżeli sajiki mają teraz tarło to jeżeli im teraz przeszkodzisz samiec może zabić samicę... Duże są te ryby?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
To ich drugie tarło. Wielkości są ja wiem 4-6 cm może większe.
Poprzednio nie udało im się uchować młodych ale samiec nie tłukł mocno samicy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tylko że to będzie 25 litrów... ciężka sprawa, nie będę udawał że umiem doradzić. Myślę że ktoś jeszcze odpowie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Bo do pyszczaków ich nie wrzucę bo tam je tym bardziej zamęczą ... Mogę zrobić odwrotnie dac Sajici do 50 litrów albo oddzielić samca od samicy. Tylko czy później spowrotem się zgrają ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Najlepiej jakbyś przeniósł je razem z młodymi do tych 25 l skoro resztę musisz też gdzieś upchać. Jeśli poszło by coś nie tak, to wtedy odłowić samca i zostawić samicę z młodymi.
A może jakiś zaprzyjaźniony sklep by Ci przetrzymał resztę obsady tak byś mógł sajci dać to większego baniaka? i mieć 25 l wolne dla ewentualnego odłowienia samicy lub samca.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jak na razie młodych jeszcze nie widzę. Prawdopodobnie mają złożoną ikrę. Ciężko mi zobaczyć bo jest w miejscu do którego nie mam dostępu. Co prawda długo już to trwa i powinny się już wykluć młode. A gdyby w razie "W" musiał już sprzedać to jest możliwość że przeniosę ikrę odmulaczem do tego 25 litrowego akwarium i rodziców. Nic się ikrze nie stanie ? Ewentualnie odessać młodych z rodzicami jak się wyklują.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jak chcesz przenosić musisz zatopić jakąs miskę i wsadzić do niej przedmiot z ikrą - kamień, korzeń itd tak by ikra cały czas miała kontakt z wodą z akwarium, odmulaczem tego nie zrobisz bo zniszczysz ikrę i ją oderwiesz od podłoża a ryby taką luźną to co najwyżej zjedzą. Młode również mogą ucierpieć kiedy je będziesz chciał odessać - zbyt duże ciśnienia a rybki bardzo delikatne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja nawet nie wiem na czym ta ikra jest zlozona bo jej nie widze. Ostatnio zlozona byla na piasku. Zobacze co z tego wyjdzie najwyzej oddziele samca od samicy. Tylko czy pozniej zgraja sie spowrotem ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
W takiej sytuacji rozejrzał bym się w marketach za plastikowym pojemnikiem o pojemności 50 litrów albo większym. W sytuacji awaryjnej jak znalazł Smile
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości