• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Petrochromis sp. Moshi Yellow

#1
Choć część z tych zdjęć prezentowałem już na forum Klubu Miłośników Tanganiki nie mogłem się oprzeć - wybór dość przypadkowy spośród, ale myślę, że pozwala ukazać urok tych ryb.
Przez 3 lata były one w centrum mojego zainteresowania. Także obecnie są moim "numerem 1".
Poniżej kilka fotek tych pięknych, dynamicznych, ale i agresywnych pielęgnic z Tanganiki

dominujący samiec
[Obrazek: c0b2c85e0e673166med.jpg]

tarło
[Obrazek: 755d5be9194dff73med.jpg]

portrety
[Obrazek: cc928f9cac373fedmed.jpg][Obrazek: ad70d490ba48530fmed.jpg]

trzech muszkieterów (trzy samce)
[Obrazek: b1be9caaf42d9eb8med.jpg]

samiczki także lubią rządzić
[Obrazek: 24fe1b524d19c4b4med.jpg]

nie ma jak u mamy Smile
[Obrazek: 0ffc66c09b6fbd3fmed.jpg]

nie ma jak w inkubatorze Smile
[Obrazek: dc6bceae54f1b423med.jpg]
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Rewelacyjne zdjęcia -najbardziej podoba mi się "uśmiechnięty" portret i to pokazujące wnętrze pyska samicy!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jeden z najpiękniejszych Petrusi z Tanganiki i ta niesamowita pomarańczowa tarka na "ustach".Poczułeś ją kiedyś na palcach karmiąc z ręki?
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Niejednokrotnie mnie podskubywały, ale nie było to bolesne. Raz blisko połowa mojego palca znalazła się wewnątrz pyszczka i to dopiero było uczucie Smile
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Aż Ci zazdroszczę.Chciał bym je kiedyś zobaczyć na żywo.To piękne i bardzo dynamiczne rybki.Jak do tej pory naoglądałem się ich w necie, ale to nie to samo co na własne oczy w baniaczkuShy
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
No bardzo fajne ujęcia i rybki ładne.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(08-03-2011, 01:07 AM)bernard napisał(a): Choć część z tych zdjęć prezentowałem już na forum Klubu Miłośników Tanganiki nie mogłem się oprzeć

Bernardzie, zupełnie nam nie będzie przeszkadzało, jeśli będziesz dublował zdjęcia swoich ryb zamieszczonych już wcześniej na forum KMT Wink Jestem pewien, że zawsze znajdzie się ktoś, kto jeszcze ich nie widział i bardzo chętnie je obejrzy, nawet jeśli nie interesuje się Tanganiką. A kto wie, może dzięki temu zawędruje właśnie w szeregi KMT Smile Co wszystkim polecam - świetna sprawa.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja nie widziałem, bo KMT nie czytam. ;-) A z chęcią oglądnę. :-) Bo rybcie fantastyczne.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
.........
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Odpowiedź na pytanie o wielkość akwarium jest trudna - na pewno musi być bardzo duże, im większe tym lepsze. U mnie żyły w akwarium 700 l i sądzę, że jest to minimum. Są to ryby, które powinny żyć w stadzie. Na podstawie mojej 3-letniej przygody z petrochromisami (wśród których na pierwszym miejscu zawsze były Moshi) podstawowa refleksja wiąże się z koniecznością poświęcenia mnóstwa czasu na ich obserwację, co może uchronić przed przykrymi niespodziankami, a jednocześnie pozwala cieszyć się naprawdę fascynującymi zachowaniami. Swoje stado selekcjonowałem przez około 1,5 roku, dobierając ryby nie tylko w oparciu o ich wygląd, czy płeć, ale także temperament i zachowania wewnątrzgatunkowe. Ostatecznie złożone było z 18 dorosłych ryb w układzie 7-11. Część stanowiły ryby z odłowu, a część pokolenie F1.
Swoje pierwsze doświadczenia spisałem w formie artykułu, który kiedyś ukazał się w "NA". Nie jest on może jakoś szczególnie wartościowy merytorycznie, ale przedstawia własne obserwacje z początku hodowli tych ryb. Z racji objętości (dość nieoczekiwanie wyszedł strasznie długi) myślę, że nie ma sensu go wklejać, więc podam link, pod którym się znajduje. http://klub-tanganika.pl/index.php?optio...Itemid=105

Kilka kolejnych fotek:

[Obrazek: e3fde4f5dece1f61med.jpg]
[Obrazek: 113e482f4be2c9dbmed.jpg]

część stada w towarzystwie Petrochromis polyodon
[Obrazek: a4963a7295cd38abmed.jpg]

samiec i samica walczący o dominację
[Obrazek: 7fa4a85105103a0emed.jpg]

inkubująca samiczka
[Obrazek: b5635fb8bbf599b1med.jpg]

samiec - młody (ok. 2-letni), ale będący wysoko w hierarchii stada
[Obrazek: 104494c4e6f323ccmed.jpg]
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości