• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: filtracja 400L

#1
Koledzy w marcu mam urodzinyShyi zona obiecala mi wieksze akwarium Haha mianowicie 375 lub 400 litrow kwestja jest tylko tego czy bede zamawial czy kupowal uzywane ,moje pytanie dotyczy filtracji posiadam kubelek 1000l/h i wewnetrzny filtr 700l/h co dokupic co zamienic ? jesli chodzi o swiatlo albo bedzie w pokrywie albo jak zamowie akwa na wymiar to uzyje mojej belki2x39w ma 100cm wiec jak ustawie na srodku bedzie brakowalo po 30cm z kazdej strony co moze dac fajny efekt i przyciemnic boki .
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
A jaką pojemność ma kubeł bo przepływ pompy nie ważny tak naprawdę jeżeli nie wiadomo jaka pojemność wiadra Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wszystko zależy od osady, podłoża jeżeli będą to duże pielęgnice (20cm) i tym samym mało roślin to stanowczo za słaba filtracja zamiast turbiny 700 dołożyłbym wtedy przynajmniej 1400 l/h na przykład JBL 1501 jeżeli natomiast będzie to akwarium z bogatą roślinnością i małymi pielęgniczkami wtedy to co masz może wystarczyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Kubel ma bodajze 8litrow pojemnosci,napewno zostane przy AC a wiec piasek z wieksza iloscia zwiru chodz tez zastanawiam sie nad bardziej odwzorowana wersja rzeki AC i caly piasek wyloze otoczakami jak widac na filmach i zrobie tylko przy kazdym z terytoriow piaskowe lachy dla kazdej z pielegnic ,kamole dwa korzenie z roslin chyba tylko lotosy, obsada to pielegnice z obecnego akwa czyli para Zeberek i Niebieskookich plus 10 tetr buenosaires i moje miecze x4 ,poki co nie planuje nic dodawac chce zrobic dwa terytoria i zeby ryby nie wchodzily sobie w droge,nie jestem fanem przerybionych akwariow a moje obecne na takie mi wygladaSad
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
yamaha no nie mów Big Grin

Wiadomo że od obsady, ale ja zadałem pytanie stricte o kubeł jaki jest, wtedy będziemy mówić o obsadzie Wink

Jeżeli chcesz mieć taką obsadę to rzeczywiście z taką filtracją będzie słabo Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nie no nie ma problemy napewno cos dokupie powiedzcie jaki kubel dodatkowo wystarczy ?do tego co mam.
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Możesz jeszcze dołożyć np. Eheim 2217 lub 2228 Wink Albo JBL e1501
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A może kubełek+ hamburg z mocną głowicą? Powinno się sprawdzić. W Ameryce często hamburg po 2 stronach akwarium-narożny jest jedyną filtracją chociażby w 500-800l malawi.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości