• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obasada 900L

#1
Witam, chciałbym was zapytać o opinie i uwagi jakie macie do połączenia tych ryb.

Zbiornik 180x90x55 około 900 L

Na chwilę obecną mam dwie pary Parachromis managuensis z tym że jedna odmiany gold, rozmiary standard jakies 25 samiec, 20 samica Goldy jakieś 8 cm większe lecz jeszcze nie doświadczyły tarła.

Zastanawiam sie czy wrzucić do nich jeszcze jedną parę zwykłych Parachromis managuensis podobnych rozmiarów?

Tutaj pytanie do Was, co myślicie na ten temat?
Nie przesadzę?
Rybska rosną spore a dorosłe cały czas gotowe do tarła czyli agresja nie spada nigdy ;/

Ma ktoś doświadczenie w trzymaniu dorosłych Managuanskich razem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie ryzykował bym tak dla spokoju i z czystego rozsądku.
Dominator obojętnie czy to w naturze czy to w akwarium nie będzie tolerował potencjalnego konkurenta, tym bardziej w tym wieku.
Gdyby to jeszcze miało miejsce jak ryby byłyby chowane razem od małego to pierwsze próby wytarcia jakoś by przeszły,ale i tak jest to dla mnie ryzykowne.

W większym zagęszczeniu jakoś by się agresja podzieliła,ale to chyba mija się z celem przy tym drapieżniku.

IMHO pozostań przy jednej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Hmm zastanawiam się czy nie spróbować z tym co mam i poczekać do tarła obu par, wtedy ewentualnie coś zmieniać ;/
A co proponowalibyście na dno jako "odkurzacz"?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Na dno może L24, L25 zależy co lubisz L14, L18, L114, L91, L29 wybór jest ogromny i większośc z tych co napisałem raz na jakiś czas można dostac tylko trzeba byc czujnym bo idą jak świeże bułeczki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Kocham eL-ki Usmiech ale z praktyki wiem, że nie zawsze się nadają.
Nawet jak się im nic nie dzieje to dostają czasami za darmo.
Oczywiście mało jest przypadków zgonów ale zdarzają się.
Te pancerniaki mają jeden słaby punkt brzuch.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Hola hola... P. managuensis to CA. Gdzie tam pchać zbrojniki? Wink One wolą inną wodę Tongue W ostateczności jakieś kundelki można by dać, ale jak dla mnie to nie ten biotop i zbroje będą się bardzo źle czuły w takim akwa.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Szczerze mówiąc jakoś nie widzą mi żadne elki ale, może jakoś je przeboleje i dorzucę do piachu Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Pseudacanthicus, Adonis pewnie dały by radę dieta nawet mięsna no prawie bo, i drewno i tak lubią chrupać, ale dalej jak Martinezio podpisuję się.
W razie jakichkolwiek ran czy rozdartych płetw u tych pierwszych długo się goją i zrastają.


p.s osobiście nie popieram czy nawet nie zgadzam się z popularnym traktowaniem L jako "sprzątaczy" dla mnie to byli pierwszorzędni i równo traktowani podopieczni akwarium.
To tak na marginesie, aby zwrócić uwagę na piękne i ciekawe zwierzaki bo, czasem tylko siedzą skryte w norkach nie wychodząc..........
Same prezentują się nawet w dzień i dość często baraszkując przy szybie itd.
Jak mają się stać tylko dodatkiem niech lepiej nie zostają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Hehe, eLki jako sprzątaczki... To pierwsze brudasy w każdym akwarium Wink A jak przyjdzie miec do czynoenia z takim np. Panaque sp., to niejednemu się szybko odechce Big Grin Z wody można papier czerpać, a i z dostawą drewna regularną trzeba pokombinować Big Grin Już abstrahując od parametrów wody.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
A co byście powiedzieli na Pseudoplatystoma fasciatum lub Megalodoras irwini?
Wiem wiem nie biotopowo ale zawsze resztki mięsa z dna by skonsumował, przynajmniej mam taką nadzieję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości