• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 180L - Małe pielęgnice + obsada

#1
Witam
Wracam do akwarystyki po dłuższej przerwie, zbiornik już zakupiony i się zablokowałem bo nie wiem w którą stronę iść...
Zbiornik panoramiczny 92cm x 45 x 50. Twardość wody w kranie12dH.
Ja chcę pielęgnice, żona chce żeby pływały małe kolorowe rybki, muszę to jakoś pogodzić. Pierwszy pomysł to było kakadu, ale chyba troszkę dla mnie za małe, poza tym chyba są dość wymagające co do jakości wody. W tej chwili na celowniku mam meeki. Planuję je połączyć ze 2 zbrojnikami, 6-7 kirysami i jakąś ławicą, najchętniej neonków, ale obawiam się że za małe i mogą nie wytrzymać jak się meeki zaczną trzeć. Niby nie ten biotop ale może brzanki ??
Byłbym wdzięczny na ocenę ostatniego pomysłu i ewentualne wskazówki lub nowe propozycję jakiś innych niedużych pielęgnic + obsada, bo teraz to już tylko zakupić odpowiedni żwirek i lać wodę.
Filtrację będę miał dobrą, mam firmowy filtr od Juwela + mam dodatkowo Ehaima profesional 3.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Może jakieś mniejsze pielęgniczki z CA. Zredukujesz troszkę pH - jakiś syfek na dno, liście i szyszki. I do tego na górę jakieś kolorowe żyworódki - dla Małżonki i wszyscy będą zadowoleni Smile Dla Meek to chyba za krótkie akwarium..
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
A ja widział bym układ 1+2 ziemiojadów Geophagus steindachneri, do tego 6 sztuk Hyphessobrycon columbianus i zaryzykował bym, fajnie by wyglądała para STURISOMA AUREUM. I to by było na tyleSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(28-10-2013, 15:42 PM)legion94 napisał(a): Może jakieś mniejsze pielęgniczki z CA.
Pielęgniczki z CA? Np jakie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(28-10-2013, 16:34 PM)Kris1984L napisał(a): A ja widział bym układ 1+2 ziemiojadów Geophagus steindachneri
Ziemiojady potrzebują przestrzeni do pływania. Nie ma co myśleć o nich poniżej 120 cm długości akwarium.

Akwarium dobre pod apisto, lub inne małe pielęgniczki.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(28-10-2013, 18:25 PM)Zimna Zośka napisał(a):
(28-10-2013, 16:34 PM)Kris1984L napisał(a): A ja widział bym układ 1+2 ziemiojadów Geophagus steindachneri
Ziemiojady potrzebują przestrzeni do pływania. Nie ma co myśleć o nich poniżej 120 cm długości akwarium.

Akwarium dobre pod apisto, lub inne małe pielęgniczki.
Też mnie długość trochę raziła. Więc zgadzam się z przedmówcą.
Ja bym zakupił w takim razie parę akary dorsigera a do tego bystrzyk ozdobny stadko 10 sztuk i kilka otosków i na przykład grupkę kirysków pand.
Jak wam się taka opcja podoba?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Z SA... Miałem na myśli South Americe, wykluczyłem z Meeki i zaproponowałem obniżenie ph.. A jak już się tak czepiasz.. to moim zdaniem parka Zeberek ( CA..) dała by radę.
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A może Cryptoheros nanoluteus ? Do tego jakieś zwinniki i zbrojniki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
W międzyczasie spodobały mi się eliotti, ale to chyba będzie dokładnie to samo co meeki. Kurde szkoda troszkę napaliłem się deczko.
Zebry mówicie ok... Chociaż wygląda na to że meeki rosną niewiele większe, a zebry chyba są bardziej agresywne...
Dobra to na razie zostają takie opcje, żegnajcie Thorichthysy...
1. Zebry
2. Akara dorsigera - nie widziałem tej rybki nigdzie, może być trudno zdobyć.
3. Powrót do pielęgniczek (alu to niechętnie, nie mam wody na nie chyba, kiedyś próbowałem ramirezy i padały)
4. Cryptoheros nanoluteus - poczytam sobie o niej Smile

Podrzućcie jeszcze coś z małych pielęgnic, mało wymagających i lubiących twardą wodę...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
lambek jak się tak napaliłeś to kupuj Meeki i za jakiś czas powiększ baniak do 240l i będzie cacy. Wcale takiej małej bańki nie masz... Masz rację, że zeberki to urwisy Wink Mi się np zebry w ogóle nie podobają, a Meeki trzymam w 300l (więcej im nie potrzeba)

http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=810 tu masz o Nanoluteusach ( mam jedne i drugie w 300l )
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości