• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: troche ponad 200 L

#1
Wiec sprawa jest taka ze wrocilem po dluzszym czasie do Ameryki pd chcialem sie was spytac co moze poplywac w moim szkle 103/50/40cm/H Akwarium przeszlo transformacje z akwarium o tematyce Tanganika obecnie w akwa znajduje sie oswietlenie 2x39w filtr wewnetrzny 700l/h i kubelek 1000l/h grzalka itp

Wystroj to kamienie,korzen,liscie,dwa mniejsze kokosy,galezie,dojda jeszcze szyszki olchy,dno pokrywa piasek

Rislinnosc w akwarium to valisneria gigantea,anubis,zabienica,lotos,pozostalosci kryptokoryny

napewno bedzie plywalo w akwa stado okolo20-30 neonkow okolo 10 kiryskow(jeszcze nie wiem jakich) moje pytanie to jakie pielegnice moglbym wpuscic do tego zbiornika i niech nie beda to apisto ( chodz ich nie wykluczam ) ale zacznijmy od innych pielgnic


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zrobiło sie bardziej żółto Wink


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Widzę, że zostawiłeś kamyki po tanganice;P
Ciekawie wygląda, co masz w planach tutaj trzymać?
No i co się stało z Twoimi leleupi, brevisami i ocellatusami?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Te kamyki są po tandze? A nie będą zatwardzały wody? Sprawdź koniecznie parametry.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tak kamyki po tanganice napewno nie zatwardzaja wody byly sprawdzane no i osobiscie wyciagalem je z rzeki i targalem do samochodu Beczy

Jesli chodzi o obsade to napewno jakies rozpraszacze na dzien dzisiejszy Neony Inessa okolo20-30 sztuk(ale moze macie inne propozycje?), kirysy okolo10 sztuk najprawdopodobnie kirys przypruszony

A co najwazniejsze nie wiem jakie pielegnice moge wpuscic do takiego litrazu,tu prosze was o pomoc co widzicie w tym akwarium ? chodzi mi o pare lub Charemik LADNYCH PIELEGNIC

Moje lelupi,brevisy i ocelatusy trafily do sklepu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Świetne wymiary zbiornika, a aranżacja jeszcze lepsza- idealnie wykorzystałeś głębie Smile.

Ja bym tutaj wrzucił A. pulcher - parkę, a do nich kiryski i ew. jakieś małe stadko bystrzyków
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dziekuje za mile slowa Smile w poniedzialek pojade do sklepu zobacze co maja Smile

Zbiornik robiony na zamowienie (pod wezoglowy) mimo ze nie jest moze dlugi ma duza powierzchnie dna co daje duzo mozliwosci

No i czekam na dalsze propozycje obsady Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Zamiast neonów może jakiś bystrzyk, albo jeśli już neon, to przynajmniej ten zielony Wink Te kirysy, to które to są te przypruszone? Wink Czy chodzi o Corydoras leucomelas?
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(28-09-2013, 22:54 PM)Martinezio napisał(a): Zamiast neonów może jakiś bystrzyk, albo jeśli już neon, to przynajmniej ten zielony Wink Te kirysy, to które to są te przypruszone? Wink Czy chodzi o Corydoras leucomelas?

Co do neonów jeszcze pomyśle jeśli chodzi o kiryski to tak to te co napisałeś miałem je już kiedyś i są bardzo wdzięczne

Małe pytanko czy moge posypać z góry piach lekko ziemią ogrodowa zakupioną w akwarystycznym ? zrobic w ten sposób ładny syfek Smile

krótki filmik

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ziemi ogrodowej nie dodawaj, bo mogą tam być mieszanki nawozów mineralnych, które mogą zaszkodzić rybom. No chyba, że jest to specjalistyczne podłoże dla roślin akwariowych, ale takie dodajemy pod rośliny i ewentualnie przysypujemy warswą piasku. Włóż więcej liści, kawałków korzenia, szyszki olchy i "syfek" sam się zrobi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości