Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
troche ponad 200 L - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Południowa (https://cichlidae.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: troche ponad 200 L (/thread-3326.html)

Strony: 1 2 3 4 5


troche ponad 200 L - bartosz29 - 28-09-2013

Wiec sprawa jest taka ze wrocilem po dluzszym czasie do Ameryki pd chcialem sie was spytac co moze poplywac w moim szkle 103/50/40cm/H Akwarium przeszlo transformacje z akwarium o tematyce Tanganika obecnie w akwa znajduje sie oswietlenie 2x39w filtr wewnetrzny 700l/h i kubelek 1000l/h grzalka itp

Wystroj to kamienie,korzen,liscie,dwa mniejsze kokosy,galezie,dojda jeszcze szyszki olchy,dno pokrywa piasek

Rislinnosc w akwarium to valisneria gigantea,anubis,zabienica,lotos,pozostalosci kryptokoryny

napewno bedzie plywalo w akwa stado okolo20-30 neonkow okolo 10 kiryskow(jeszcze nie wiem jakich) moje pytanie to jakie pielegnice moglbym wpuscic do tego zbiornika i niech nie beda to apisto ( chodz ich nie wykluczam ) ale zacznijmy od innych pielgnic


RE: troche ponad 200 L - bartosz29 - 28-09-2013

Zrobiło sie bardziej żółto Wink


RE: troche ponad 200 L - Grehu - 28-09-2013

Widzę, że zostawiłeś kamyki po tanganice;P
Ciekawie wygląda, co masz w planach tutaj trzymać?
No i co się stało z Twoimi leleupi, brevisami i ocellatusami?


RE: troche ponad 200 L - Martinezio - 28-09-2013

Te kamyki są po tandze? A nie będą zatwardzały wody? Sprawdź koniecznie parametry.


RE: troche ponad 200 L - bartosz29 - 28-09-2013

Tak kamyki po tanganice napewno nie zatwardzaja wody byly sprawdzane no i osobiscie wyciagalem je z rzeki i targalem do samochodu Beczy

Jesli chodzi o obsade to napewno jakies rozpraszacze na dzien dzisiejszy Neony Inessa okolo20-30 sztuk(ale moze macie inne propozycje?), kirysy okolo10 sztuk najprawdopodobnie kirys przypruszony

A co najwazniejsze nie wiem jakie pielegnice moge wpuscic do takiego litrazu,tu prosze was o pomoc co widzicie w tym akwarium ? chodzi mi o pare lub Charemik LADNYCH PIELEGNIC

Moje lelupi,brevisy i ocelatusy trafily do sklepu


RE: troche ponad 200 L - Pley - 28-09-2013

Świetne wymiary zbiornika, a aranżacja jeszcze lepsza- idealnie wykorzystałeś głębie Smile.

Ja bym tutaj wrzucił A. pulcher - parkę, a do nich kiryski i ew. jakieś małe stadko bystrzyków


RE: troche ponad 200 L - bartosz29 - 28-09-2013

Dziekuje za mile slowa Smile w poniedzialek pojade do sklepu zobacze co maja Smile

Zbiornik robiony na zamowienie (pod wezoglowy) mimo ze nie jest moze dlugi ma duza powierzchnie dna co daje duzo mozliwosci

No i czekam na dalsze propozycje obsady Smile


RE: troche ponad 200 L - Martinezio - 28-09-2013

Zamiast neonów może jakiś bystrzyk, albo jeśli już neon, to przynajmniej ten zielony Wink Te kirysy, to które to są te przypruszone? Wink Czy chodzi o Corydoras leucomelas?


RE: troche ponad 200 L - bartosz29 - 29-09-2013

(28-09-2013, 22:54 PM)Martinezio napisał(a): Zamiast neonów może jakiś bystrzyk, albo jeśli już neon, to przynajmniej ten zielony Wink Te kirysy, to które to są te przypruszone? Wink Czy chodzi o Corydoras leucomelas?

Co do neonów jeszcze pomyśle jeśli chodzi o kiryski to tak to te co napisałeś miałem je już kiedyś i są bardzo wdzięczne

Małe pytanko czy moge posypać z góry piach lekko ziemią ogrodowa zakupioną w akwarystycznym ? zrobic w ten sposób ładny syfek Smile

krótki filmik




RE: troche ponad 200 L - Grehu - 29-09-2013

Ziemi ogrodowej nie dodawaj, bo mogą tam być mieszanki nawozów mineralnych, które mogą zaszkodzić rybom. No chyba, że jest to specjalistyczne podłoże dla roślin akwariowych, ale takie dodajemy pod rośliny i ewentualnie przysypujemy warswą piasku. Włóż więcej liści, kawałków korzenia, szyszki olchy i "syfek" sam się zrobi.