• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgnice Niebieskołuskie i Otoski

#1
Hej
Piszę do Was w kolejnej sprawie otóż mam problem z plagą okrzemków w moim akwarium. Czytałem,że potrzebne jest większe światło aby je wyeliminować. Zwiększyłem ilość światła ale niestety to nie pomogło. W internecie znalazłem,że skuteczną bronią na okrzemki jest stado Otosków, dla których okrzemki są pokarmem. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę wpuścić stado Otosków do Pielęgnic Niebieskołuskich. Trzymam je z kiryskami i do tej pory nie zauważyłem żadnej agresji.
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
A jakiej wielkosci pielegnice ? Ja trzymam je normalnie z pielegnicami i trzymalem z motaguense i bylo ok. Tylko najpierw nakarm pielegniceBig Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Właśnie. Każdej pielęgnicy może odbić i będzie próbowała zeżreć otoski. Zwłaszcza, jeśli są większe. U mnie ziemiojady aktywnie polowały na bystrzyki.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Za to umnie parka brazylijskich to najlagodniejsze rybcie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
To nie chodzi o to, czy są łagodne, czy nie. Bo moje też były ultra spokojne, i praktycznie nie zauważały bystrzyków pięknopłetwych (H. pulchripinnis). Po prostu, pewnego dnia, zaczęły je zjadać po kolei, polując na nie jak sfora wilków.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Przy pielęgnicach wszystko co się zmieści do pyska kiedyś będzie potraktowane jako pokarm. Wcześniej czy później to nastąpi. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Moze taka ukryta nataura naszych pupili Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
lukaszluk22, napisz kiedy założyłeś to akwarium. Okrzemki zwykle wystarczy przeczekać i nie trzeba podejmować żadnych specjalnych środków, może jedynie oprócz odsysania tego, co uda się nam usunąć mechanicznie.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ojej, otoski z niebieskołuskimi to się wydaje szalony pomysł Big Grin Tak jak pokarmem dla otosków staną się okrzemki, tak pokarmem dla niebieskołuskich staną się otoski...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Akwarium zostało założone w maju br.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości